TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Граѓански протест на 18 јуни, продолжува активната блокада на Собранието

Сител - 16.05.2022

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски, соопштувајќи ги одлуките од вечерашната седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ најавува голем протест на 18-ти јуни, продолжуваат со блокадата во Собранието

Р.С.Европа

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Голем народен протест на 18 јуни, блокадата на Собранието продолжува

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ повика на голем протест на 18 јуни, блокадата во Собранието продолжува

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Блокадата на Собранието продолжува, голем народен протест на 18-ти јуни

МКД

ВМРО-ДПМНЕ најави голем протест на 18 јуни

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ повика на голем народен протест на 18. јуни

Телма

Канал5 Нова ТВ Курир Независен Press24 Lider Press24 Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од предвремени парламентарни избори, можни се и протести

Глас на Америка - 16.05.2022

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето делување откако речиси една седмица применува, како што ја нарече, активна блокада на ...

ИК на ВМРО-ДПМНЕ одлучува - до нови начини на блокадата

24 Вести

Можно е да стартуваат протести: ВМРО-ДПМНЕ денеска одлучува за нови активности покрај блокадата на Собранието

Алфа

ВИДЕО | Собранието како арена за партиски битки, граѓаните најголеми губитници

Слободен Печат

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одлучува за следните чекори во однос на активната блoкада

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе одлучува за следните чекори: Напуштање на парламентот не е опција

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ најавува потврди мерки и кандидати албанци за пратеници

Р.С.Европа

Алсат-М ТВ21 А1 On Курир Frontline Р.С.Европа Слободен Печат ТВ21

Петрушевски: ВМРО-ДПМНЕ не го бојкотира, туку прави активна блокада на Собранието за да ги спречи лошите чекори на ...

Курир - 16.05.2022

ВМРО-ДПМНЕ не го бојкотира Собранието, ВМРО-ДПМНЕ прави активна блокада на работата на Собранието внатре во собранието, користејќи ги сите деловнички алатки што му стојат на располагање на една опозициска партија.

„Парите обезбедени од Светска банка за општините стојат и никој не ги користи, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи што најголемиот дел ги раководат кадри на ВМРО-ДПМНЕ“

Курир

Марковска: Блокадите од ВМРО-ДПМНЕ нема да успеат

Press24

ВМРО -ДПМНЕ најави и протести – инсистираат на вонредни парламентарни избори

Телма

Богоевски: Од ВМРО-ДПМНЕ ќе се потапкаат по рамо за успешното блокирање на државата

Фокус

СДСМ успешно менаџира со кризата, ВМРО-ДПМНЕ најавува нови блокади но и тие ќе бидат поразени

24Инфо

СДСМ: Новите деструктивни идеи за блокада на граѓаните од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Макфакс

Слободен Печат ММС Локално А1 On МКД Centar Локално 24Инфо

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одлучува за следните чекори во однос на активната блокада

Канал5 - 16.05.2022

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ги крои идните чекори на делување, кое според најавите, би вклучувало и протести. Пред седиштето на партијата е Игор Манасиевски. Дали се познати идните активностите кои ќе ги преземе партијата на Мицкоски? ...

Вечерва ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува за следните чекори

Курир

Вечерва ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува за следните чекори

Република

Николоски: Утре на седница на ИК ќе разговараме за следните чекори

Вечер Прес

Николоски: Утре ВМРО-ДПМНЕ ќе расправа за следни чекори насочени кон власта

МКД

Николоски: Утре на седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе се разговара за следни чекори на блокада, на граѓаните им е потребна нова влада

Lider

Николоски: Утре ќе одлучиме кои ќе бидат следните чекори на партијата

Lider

Сител Курир Денешен Нетпрес Локално Фокус 24Инфо Слободен Печат

СДСМ: Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега

Бриф - 16.05.2022

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од сега. Ако на Мицкоски му е потребен еден месец за да организира еден протест, тоа говори за ...

Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега

24Инфо

СДСМ возвраќа: Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега

Press24

„Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега“, вели власта по најавата на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

СДСМ: Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега

Канал5

СДСМ: Дебакл на Мицкоски, пропаднатата блокада ја менува со протест за месец од сега

Локално

СДСМ реагира на најавите од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски пропаднатата блокада ја менува со протест за еден месец

Слободен Печат

Centar Сител 360 степени Фокус МКД

„Лицемерието на Мицкоски пуштено на најсилно“

Скопје1 - 16.05.2022

„Нема крај на лицемерието на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ“, вели СДСМ. Тие додаваат: „Токму пратениците на ВМРО-ДПМНЕ по налог на Мицкоски година и пол блокираа заем од Светска Банка за обезбедување средства за општините.

Мицкоски ќе ги изгуби изборите во 2024 година, неговите изјави се за внатрешна употреба во ВМРО-ДПМНЕ

Frontline

СДСМ: Лицемерието на Мицкоски пуштено на најсилно

Сител

Лицемерието на Мицкоски на најсилно, блокира, а бара пари за општините за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

24Инфо

СДСМ: Лицемерието на Мицкоски пуштено на најсилно

Press24

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја критикува работата на Владата, а потоа бара пари од неа

Канал5

СДСМ: Лицемерието на Мицкоски пуштено на најсилно, блокира а бара пари за општините за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

Frontline

Слободен Печат Либертас