TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 18 години ќе се снима продолжение на „Ѓаволот носи Прада“

Сакам да кажам - 10.07.2024

Филмското студио „Дизни“ работи на продолжение на хит-филмот од 2006 „Ѓаволот носи Прада’“, објавија повеќе холивудски медиуми. Сценариото повторно го пишува Алин Брош Мекена, а сѐ уште не е познато кој ќе глуми од оригиналната постава, во која беа ...

The Devil Wears Prada добива продолжение?

Fashionel - 10.07.2024

Пред 18 години за прв пат имавме можност да го погледнеме The Devil Wears Prada, филм кој остави голем печат, особено кај љубителите на модата. Врвната актерска екипа вклучувајќи ја оскаровката Мерил Стрип, Ен Хатавеј, Стенли Тучи и Емили Блант ни ...

По речиси две децении – излегува втор дел на „Ѓаволот носи Прада“

Вечер Прес - 09.07.2024

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а Дизни конечно најави продолжение. Како што е најавено, филмот ќе го снима оригиналниот сценарист, а ќе се вратат и некои членови на актерската екипа.

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Кајгана - 09.07.2024

Филмот „The Devil Wears Prada“ се појави во кината пред 18 години, а Disney конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што ...

По речиси 20 години: Пристигнува второто продолжение на легендарниот филм „Ѓаволот носи Прада“

Слободен Печат - 09.07.2024

Легендарниот моден филм „Ѓаволот носи Прада“ („The Devil Wears Prada“), чии сцени и фрази станаа важен дел од поп-културата, ќе го добие долгоочекуваното продолжение. Алин Брош Мекена го напиша сценариото за првиот дел на модната драма со Мерил ...

„Ѓаволот носи Прада“ се враќа по две децении –  „Дизни“ работи на продолжението

Независен - 09.07.2024

Подгответе се, модни фанови! Миранда Пристли можеби ќе се врати на големото платно по речиси две децении. Писателката на The Devil Wears Prada, Алин Брош Мекена наводно работи на продолжението на хитот на бокс офисот од 2006 година, пренесува Puck ...

Ѓаволот (ќе) носи Прада по две децении: „Дизни“ работи на продолжението на радост на модните фанови

Рацин - 09.07.2024

Подгответе се, модни фанови! Миранда Пристли можеби ќе се врати на големото платно по речиси две децении. Писателката на „Ѓаволот носи Прада“ (The Devil Wears Prada), Алин Брош Мекена, наводно работи на продолжението на хитот на бокс офисот од 2006 ...

📷 ПО РЕЧИСИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ Доаѓа продолжение на култниот „Ѓаволот носи Прада“, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

+инфо - 10.07.2024

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение. Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение.

Култниот филм со Мерил Стрип добива свое продолжение: Светот едвај чека да ја види познатата актерка во оваа улога

Попара - 10.07.2024

Легендарниот моден филм „Ѓаволот носи Прада“ („The Devil Wears Prada“), чии сцени и фрази станаа важен дел од поп-културата, ќе го добие долгоочекуваното продолжение. Алин Брош Мекена го напиша сценариото за првиот дел на модната драма со Мерил ...

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот ...

Екран - 10.07.2024

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ се појави во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј се уште не е најавено, поради што ...