TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски го постигна првиот гол во новата година (ВИДЕО)

Дерби - 15.01.2022

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски го постигна својот прв гол за АЕК Ларнака во новата 2022 година. Популарниот Тричко подолго време немаше погодено во првата лига во Кипар (25 октомври), но таа лоша низа ја прекина против Паек ...

Тричковски пак погоди за АЕК и го презеде врвот во листата на стрелците во Кипар

Gol.mk - 14.01.2022

Поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски продолжува да тресе мрежи во Кипар , откако вечерва стрелаше во ремито на неговиот АЕК Ларнака на гости кај Паеек (2-2). Искусниот напаѓач оваа сезона игра во одлична форма во кипарскиот ...

Тричковски погоди за АЕК и стана најдобар стрелец на Кипар!

Sport 1 - 14.01.2022

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски, продолжува да ги полни мрежите на противничките мрежи на Кипар, откако беше стрелец на еден од головите за АЕК Ларнака во ремито на гости против Паеек (2-2).

Тричковски стрелаше за АЕК Ларнака

МакФудбал - 14.01.2022

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски погоди за АЕК Ларнака во ремито (2-2) на гости против Паеек и се израмни на врвот на листата на стрелците на Кипар со Садик од Докса. Тричко реализираше пенал во 90.минута, но во судиското продолжение ...

Тричковски му даде гол на Паек и стана најдобар стрелец во Кипар!

СуперСпорт - 14.01.2022

Македонскиот напаѓач Иван Тричковски продолжи со одличните настапи на Кипар, па така постигна еден од погодоците за АЕК Ларнака во ремито против Паек (2-2). Македонецот го постигна својот деветти гол сезонава во 90.

Деветти гол на Тричковски, реми на АЕК

SportMedia - 14.01.2022

Со деветтиот гол сезонава, Иван Тричковски, сепак, не успеа да и обезбеди победа на својата АЕК Ларнака на гостувањето кај екипата на Паеек. Двете екипи одиграа одличен меч со четири гола и конечни 2:2. Тричковски реализираше од пенал во 90.