TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Незадоволство од Артан Груби во ДУИ

Сител - 24.09.2022

Дали ДУИ е среде внатрепартиска војна? Со писмо на кое се потпишани 20 истакнати членови на партијата, се бара од Ахмети да најде решение за да се врати единството во партијата. Муса Џафери, Изет Меџити, Невзат Бејта, Блерим Беџети, Висар Ганиу, ...

Членови на ДУИ го обвинуваат Артан Груби дека ја приватизирал партијата

Телма - 24.09.2022

Со допис до медиумите дваесетина членови на ДУИ обвинуваат дека веќе два години во партијата не се формираат статутарни партиски органи, дека нема внатрепартиска дебата, ниту отчет за сработеното.

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Фокус - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Огнена група – Муса Џафери, Изет Меџити, Невзат Бејта... фракција во ДУИ против Артан Груби

МКД - 24.09.2022

Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана партија... Ова меѓу другото го пишуваат десетина истакнати членови на ДУИ во писмото испратено до ...

Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

360 степени - 24.09.2022

-Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена денеска до медиумите Со ...

„Огнена група“ на ДУИ со писмо: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика незадоволство ...

ТВ21 - 24.09.2022

До ТВ21 пристигна писмо на кој се потпишани долгогодишни членови на ДУИ, од т.н „Огнена група“, во која се поранешни министри и сегашни пратеници и градоначалници, меѓу кои Изет Меџити (пратеник и потпретседател на ДУИ), Блерим Беџети (градоначалник ...

Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика незадоволство кај ...

Република - 24.09.2022

-Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена денеска до медиумите Со ...

„Огнена група“ во ДУИ: Незадоволство во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика ...

Либертас - 24.09.2022

Со потпис на Изет Меџити, Висар Ганиу, Муса Џафери, Невзат Бејта, Блерим Беџети и уште неколку истакнати членови на владејачката ДУИ, до медиумите денеска е лиферувана реакција за состојбите во партијата во последните две години.

Членови на ДУИ го обвинуват Груби дека ја приватизирал партијата

24Инфо - 24.09.2022

Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана партија… Ова меѓу другото го пишуваат десетина истакнати членови на ДУИ во писмото испратено до Али ...

„ОГНЕНА ГРУПА“ НА ДУИ МУ КРОИ КАПА НА ГРУБИ Истакнати членови на партијата му испратија писмо на Ахмети (ФОТО)

+инфо - 24.09.2022

Потписниците бараат политичка дебата внатре во партијата за надминување на оваа состојба и одговорност и отчетност од носителите на извршната власт. Тие бараат претседателот на ДУИ, Али Ахмети, да ги искористи своите политички и статутарни ...

„Огнена група“ од ДУИ бара од членовите и лидерот Ахмети да запре „политичката војна“ во партијата

Слободен Печат - 24.09.2022

Во групата актуелни и поранешни функционери на партијата се и потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити и поранешниот вицепремиер, Муса Џафери Долгогодишни членови и функционери на ДУИ, кои се себеси се именуваат како „Огнена група“, составена од ...

Огнена група: Муса Џафери, Изет Меџити, Невзат Бејта – фракција во ДУИ против Артан Груби

4NEWS - 24.09.2022

Објавено писмо на кое се потпишани долгогодишни членови на ДУИ, од т.н „Огнена група“, во која се поранешни министри и сегашни пратеници и градоначалници, меѓу кои Изет Меџити (пратеник и потпретседател на ДУИ), Блерим Беџети (градоначалник на ...

Членови на ДУИ: Арогантното и дилетантско однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика револт

Макфакс - 24.09.2022

Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена до медиумите.

Внатрепартиска војна во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај ...

А1 On - 24.09.2022

Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата потпишана од Изет Меџити, Висар Ганиу, Муса Џафери, Невзат ...

ВИДНИ ЧЛЕНОВИ НА ДУИ ЖЕСТОКО РЕАГИРААТ: Дилетантизмот и ароганцијата на Груби ни донесоа пораз во Тетово, а губиме ...

Денешен - 24.09.2022

Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена денеска до медиумите Со ...

Незадоволство во ДУИ – Партиски функционери против вицепремиерот Артан Груби

Р.С.Европа - 24.09.2022

Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана партија... Ова меѓу другото го пишуваат десетина истакнати членови на ДУИ, поранешни и сегашни ...

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Во Центар - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Незадоволство во ДУИ: Дилетантско однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика револт

Локално - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат бараат од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата ...

(Фото) Незадоволство на „Чаирското крило“ на ДУИ: Кадровските избори се претворија во привилегија на поединецот Артан ...

еМагазин - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Членови на ДУИ обвинуваат дека Артан Груби ја поделил партијата

Независен - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Опсервер - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

СЕРИОЗНИ ОБВИНУВАЊА ОД ЧЛЕНОВИ НА ДУИ: Нема дебата, политичкото одлучување станало индивидуално

Фактор - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Членови на ДУИ: Арогантното и дилетантско однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика револт

Точка - 24.09.2022

Бараме од претседателот на партијата, Али Ахмети, да го искористи својот политички и статутарен авторитет, за да најде решение за зачувување на партиското единство, се вели во реакцијата на истакнaти членови на ДУИ испратена до медиумите.

Фракција во ДУИ против Артан Груби: Ахмети да најде решение за зачувување на партиското единство

Скопје1 - 24.09.2022

Објавено писмо на кое се потпишани долгогодишни членови на ДУИ, од т.н „Огнена група“, во која се поранешни министри и сегашни пратеници и градоначалници, меѓу кои Изет Меџити (пратеник и потпретседател на ДУИ), Блерим Беџети (градоначалник на ...

Истакнати членови на ДУИ го обвинуваат Груби дека ја приватизирал партијата

Нетпрес - 24.09.2022

„Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана партија“. Ова, меѓу другото, го пишуваат десетина истакнати членови на ДУИ во писмото испратено до ...

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Вечер Прес - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата

Канал5 - 24.09.2022

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.