TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно фасцинира: Адел никогаш не изгледала подобро

Хаштаг - 23.10.2020

Познатата британска пејачка Адел веќе со месеци е во центарот на вниманието на јавноста, со оглед на тоа дека ослабе речиси 50 килограми! Секое нејзино ново појавување е различно од претходното.

Адел се враќа во полн сјај: Гостување на „SNL“, нов албум, нов изглед

Слободен Печат - 23.10.2020

Очигледно 2020 година се покажа одлична година за Адел. Покрај промената на физичкиот изглед и животниот стил, за кој многумина „не престанаа“ да зборуваат, утре 24 октомври ќе биде домаќин на шоуто „Saturday Night Live“, а се шпекулира дека Адел ќе ...

Со секоје ново појавување повеќе воодушевува: Адел изгледа неверојатно со 44 килограми помалку (ФОТО)

Скопје24 - 23.10.2020

Адел важеше за неодолива буцка помеѓу јавните личности, но по тешкиот развод реши да потполно да се трансформира и конечно да ги симне вишокот на килограми, па откако ги покажа видливите резултати, јавноста остана во шок.

Адел се врати како водителка на „Saturday Night Live“ (ВИДЕО)

Локално - 23.10.2020

Адел го запрепасти светот со својата трансформација, а сега се врати во јавноста како водителка на култното шоу „Saturday Night Live“, во кое се појави во облека што започна многу дискусии.

Адел воодушеви на јавно појавување со 44 килограми помалку

Црнобело - 23.10.2020

Веќе извесен период целиот свет е воодушевен од драстичната трансформација на Адел. Пејачката усоеа да ослаби неверојатни 44 килограми. Ретко објавува фотографии од нејзиниот нов изглед, но сега на едно ТВ појавување ја покажа витката линија во ...

„Им вреска на вработените преку микрофон“ – Каква е Бијонсе во приватниот живот?

Црнобело - 23.10.2020

Сите сакаме да дознаеме какви личности се славните во приватниот живот, особено оние за кои слушаме секојдневно. Бијонсе е една од најпознатите изведувачи на планетата и веќе е познато дека се однесува како вистинска дива.

Трансформацијата на оваа жена е неверојатна: Пејачката била скришум фотографирана, ништо на неа повеќе не е исто

Точка - 22.10.2020

Британската пејачка Адел била скришум фотографирана додека го учела сценариото за емисијата „Saturday Night Live“, откако прифатила да се појави во улога на водителка. Имено, добитничката на 15 престижни „Греми“ награди го учела своето сценарио на ...