TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојкарките на Пелистер Волеј ја денес ја стартуваат новата сезона

Битола Њуз - 16.10.2021

Одбојкарките на Пелистер Волеј од Битола, денес со натпреварот во Скопје, против екипата ја Вардар, ја започнуваат новата сезона 2021/2022 од Прва државна дига. Оваа нов сезона за одбојкарките од Битола е шестата по ред во Првата државна лига на ...

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

Либертас - 16.10.2021

Во премиерната рунда кај мажите, актуелниот вицепрвак, Универзитет во Тетово, ќе го пречека составот на Штип УГД, а саботната двојна програма на тетовските домаќини ќе почне со дуелот меѓу Шкендија и Дибраволеј.

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

MakPress - 16.10.2021

Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода.

Стартува 29. македонски одбојкарски шампионат

Опсервер - 16.10.2021

– Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода.

Одбојка: Денеска стартува 29. македонски шампионат со 11 екипи во машка и 8 во женска конкуренција

Денешен - 16.10.2021

Единаесет екипи во машка и осум во женска конкуренција денеска ќе го почнат натпреварувањето во 29. македонски одбојкарски шампионат, во кој титулите ги бранат Струмица 47 & 72 и Јанта волеј Кисела вода.

Почнува 29-от македонски одбојкарски шампионат

SportMedia - 15.10.2021

По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните месеци во прв план ќе бидат нашите одбојкарски клубови. Единаесет во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат ...

Стартува македонскиот одбојкарски шампионат, Струмица и Јанта волеј ќе го бранат тронот

Слободен Печат - 15.10.2021

По репрезентативните активности летово и настапот на македонските одбојкари на Европското првенство во Тампере, во наредните месеци во прв план ќе бидат нашите одбојкарски клубови. 11 во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат ...