TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал го закачи Ѓоковиќ и го запали тенискиот свет: Toa ќе беше поголема фрустрација за него…

Дерби - 18.09.2023

Рафаел Надал веќе подолго време не е активен на тениските терени, а тоа на најдобар можен начин беше искористено од неговиот голем ривал Новак Ѓоковиќ кој успеа да го мине на вечната листа на освоени грен слемови, поточно со последниот триумф на ...

Ѓоковиќ се приближува до магичната бројката 400 недели на чело на АТП

Gol.mk

Надал го прозва на Новак! Неверојатно е што зборува Шпанецот, оваа изјава ја ,,запали” цела планета!

Во Центар

Новак се врати во Белград и се појави на место кое никој не го очекуваше! Сите гледаа само во него – еве што правеше! (ФОТО)

Во Центар

Испрати ли Надал „отровна стрела“ кон Ѓоковиќ? Доколку не го постигнеше тоа, ќе беше фрустриран!

Спортклуб

Алкарас смисли план како да го симне Ѓоковиќ од првото место на АТП-листата

Спортманија

Повеќе ништо не може да ме изненади од Ѓоковиќ

Вечер Прес

Sport 1 Во Центар Спортклуб +инфо Слободен Печат Спортманија Sport 1 Црнобело

Алкараз не ги исполнува условите за настап на ОИ

TopSport - 18.09.2023

Отсутвото на Карлос Алкараз скапо ја чинеше шпанската репрезентација, која доживеа елиминација од Дејвис купот во Валенсија, но последиците за младиот Шпанец можат да бидат многу поголеми.

Алкараз не ги исполнува условите за настап на ОИ

Макфакс

Алкараз не ги исполнува условите за настап на ОИ

Опсервер

Алкараз не ги исполнува условите за настап на ОИ

Точка

Алкараз нема да учествува на Олимписките игри во Париз?!

Алсат-М

Бекер: Надал не се враќа за игра во првото коло, туку да освојува титули

Gol.mk - 18.09.2023

Познатиот германски тенисер Борис Бекер проговори за евентуалното враќање на Рафаел Надал на тениските терени. „Бикот од Мајорка“ го нема од Отвореното првенство на Австралија, кога на мечот со Мекензи Мекдоналд се здоби со повреда на колкот, од ...

Бекер: Надал ќе се врати и не би се обложил против него на земјена подлога

Дерби

Бекер: Надал не се враќа за да игра во 1. коло на турнирите..

Спортклуб

Бекер: Надал ќе се врати и не би се обложил против него на земјена подлога

Точка

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

Либертас - 17.09.2023

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го оправдува потегот на Шпанецот Карос Алкараз кој го откажа своето учество во Дејвис купот. – И јас не играв за Србија сите 20 години од мојата кариера. Нормално е, во сезони кога играш многу индивидуални ...

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

ТВ21

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

4NEWS

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

Курир

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

Канал5

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

Независен

Ѓоковиќ застана во одбрана на Алкараз кој го откажа настапот во Дејвис купот

24Инфо

MakPress