TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солени мафини со тиквички, многу се вкусни, меки, готови за половина час

НМД - 15.05.2021

Брз и здрав појадок или вечера. Превкусни мафини со тиквички, меки како душа, здрави и лесни, брзи за подготовка, готови за половина час. Од оваа смеса излегуваат 12 мафини со средна величина.

Идеја за појадок: Мафини со сирење и зеленчук

Кајгана - 14.05.2021

Предлог за брз и лесен појадок кој ќе му се допадне на целото семејство. Потребни состојки: 3 јајца 1 прашок за печиво 1 шолја масло 2 шолји кисела вода 2 и пол шолји пченкарно брашно 1 шолја брашно 200 г свежо сирење 300 – 400 г мешан ...

Крцкави мини крофни од 4 состојки

Gotvi.mk - 13.05.2021

Можат да бидат слатки или солени, а се подготвуваат многу лесно. Состојки: 1 шолја брашно 1 лажичка прашок за печиво 1 шолја јогурт малку вода Начин на подготовка: Измешајте прашок за печиво и брашно, па додајте јогурт.

Вкусни солени мафини со тиквици

Gotvi.mk - 13.05.2021

Брзо и лесно направете вкусни солени мафини. Состојки: 2 мали тиквици малку сол 2 јајца 1 кесичка прашок за печиво 180 мл јогурт 4 лажици масло 2 чаши оштро брашно Начин на подготовка: Тиквиците излупете ги, изрендајте ги, посолете и оставете 10 ...