TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова мега-скандалозна естрадна војна на Балканската музичка сцена

Вечер - 14.08.2019

Карлеуша на ќерката на Цеца: “Мутава со харизма на згазена мачка од таткото убиец и мајката „наногица“, а на Лукас му порачува: “Дали за литри нафта од Венецуела мора да ја покажува лојалноста“ ?! – Таман кога малку се смирија страстите околу Јелена ...

Цеца Ражнатовиќ со ново секси видео – Во вакво издание ја немавме видено досега

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна ги изненади фановите со видео од салон за убавина на кое покажа како изгледа без шминка и средена фризура, а сега отиде еден чекор понапред. Имено, фолк дивата овојпат се фотографирала додека прави третман за ...

Синот на Брена бара жена преку оглас

Женски магазин - 14.08.2019

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и на Боба Живојиновиќ, преку својот Инстаграм профил сподели оглас за женење. На својот профил, младиот пејач за следбениците сподели слика од оглас поставен на дрво на кој пишуваше: „Барам сериозна девојка за ...

Се има, се може – Лепа Брена и Боба искеширала пола милион евра за стан во Будва

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Лепа Брена и сопругот Боба секое лето поминуваат по два месеци на Црногорското приморје каде што имаат и сопствена јахта. Со оглед на тоа што спијат по хотели, Брена и Бобо сега одлучиле да купат недвижен имот кој се наоѓа во самиот центар на ...

„Мутава со харизма на згазена мачка“: КАРЛЕУША ја нападнала и навредила ќерката на ЦЕЦА

Слободен Печат - 14.08.2019

Јелена Карлеуша повторно ја започна војната со Цеца Ражнатовиќ, овој пат удирајќи најниско, на нејзината ќерката Анастасија. Јелена Карлеуша повторно ја започна војната со Цеца Ражнатовиќ, овој пат удирајќи најниско, на нејзината ќерката Анастасија, ...

Карлеуша „удри“ по ќерката на Цеца: „Анастасија е мутирана прегазена мачка без харизма!“

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Јелена Карлеуша брутално ја прозва Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца и на нарече „мутирана прегазена мачка“. Имено, Карлеуша на Инстаграм го „потфати“ бизнисменот Драгослав Илиќ кој дојде во Србија за да го прослави роденденот, а веднаш на ист ...

Стефан Живојиновиќ изненади со огласот преку кој се бара девојка за сериозно! (фото)

Вистина.мк - 14.08.2019

Младиот пејач и син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ,Стефан, на социјалните мрежи објави оглас кој ги изненади неговите следбеници и обожаватели на Инсатграм. Преку својот профил на социјалната мрежа, Стефан им ја покажа на следбениците содржината ...

Карлеуша со порака до Лукас: „Цеца не ти е вистинска другарка, јас сум ти!“

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Јелена Карлеуша го возврати ударот и во свој стил преку „Инстаграм“ му порача на Аца Лукас да не се бламира повеќе и побара јавно извинување. Како на ова ќе одговори Лукас останува да ...

Синот на Лепа Брена бара сериозна девојка за мажење – Отвори и конкурс

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Младиот пејач Стефан Живојиновиќ на социјалните мрежи објави интересна содржина и откри дека бара сериоза девојка за мажење. Колку кандидатики досега се пријавиле не откри синот на Брена, но сигурни сме дека неговиот инбокс на Инстаграм „прегорел“ ...

Војна! Лукас: „Ти си најголем љубител на банани!“ Карлеуша: „Наркодилери и к*рви не ти се пријатели!“

Вистина.мк - 14.08.2019

Јелена Карлеуша и Аца Лукас јавно завојуваа, откако тој се најде како соодветен да ја исплука јавно, бидејќи покажа таа покажа незадоволство од роденденската прослава на бизнисменот Драгослав Илиќ.

Кралски апартман: Лепа Брена и Бобо платиле огрмна сума за луксузен стан во Будва

Вистина.мк - 14.08.2019

Лепа Брена и сопругот Боба секое лето поминуваат по два месеци на Црногорското приморје каде што имаат и сопствена јахта. Со оглед на тоа што спијат по хотели, Брена и Бобо сега одлучиле да купат недвижен имот на море, а го носи името „кралски ...

Се скараа Аца Лукас и Карлеуша: „Смешна си, од љубомора и завист се претвори во лоша личност!“

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Јелена Карлеуша вчера на својот Инстаграм профил го нападна српскиот бизнисмен Драгослав Илиќ кој од Мадрид дојде во својот роден крај за да го прослави роденденот со семејството и пријателите.

Северина на 47 години го покажа нејзиното витко тело (ФОТО)

PressingTV - 14.08.2019

Хрватската пејачка Северина се наоѓа на одмор со сопругот Игор и синот Александар. Таа се пофали колку ужива во друштво на тие што најмногу ги сака. Севе задоволно му позираше на Игор за кој рече дека и ги прави најубавите фотографии.

ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова!

Слободен Печат - 13.08.2019

Поранешниот партнер на пејачката презема драстични мерки за да ја заштити приватноста на нивниот син Судот во Загреб донесе привремена мерка со која Северина и нејзиниот сопруг Игор треба да ги избришат од социјалните мрежи сите објавени фотографии ...

Северина мора да ги отстрани сите фотографии од својот син на социјалните мрежи

Канал5 - 13.08.2019

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи. Пеачката има рок од осум дена да ги отстрани фотографиите и откако ќе го стори тоа нема право да објавува нови ...

Петиција против Брена во Врање: „Условите во болница се на минимално ниво, неа може да ја слушаме и на радио“

+инфо - 13.08.2019

Лепа Брена не е посакувана на културната манифестација Денови на Врање, која се одржува од 22 до 25 август, бидејќи поединци сметаат дека е прескапа. Затоа и била покрената петиција да се спречи нејзиниот настап и парите за него да се вложат во ...

Северина во секси бикини: „Вака само тој ме фотографира…“

Слободен Печат - 13.08.2019

Фотографиите за само половина час заработиле повеќе од 14.000 илјади лајкови, а фановите во коментари и дале само пофалби. Северина Којиќ (47) на Инстаграм објави фотографии во бикини, а фановите ги разнежни со романтичната порака која му ја упати ...

Судот донесе одлука: Северина и Игор Којиќ добиле забрана која се однесува на малолетниот Александар

Вистина.мк - 13.08.2019

Општинскиот суд во Загреб донесе привремена мерка со која Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор Којиќ мораат од социјалните мрежи да ги избришат фотографиите од малолетниот Александар Поповиќ кој Северина го доби со нејзиниот поранешен сопруг Милан ...

Северина за сопругот: Само тој ме гледа така

Независен - 13.08.2019

Регионалната поп-ѕвезда Северина на Инстаграм објави фотографии во бикини, а фановите ги разнежни со романтична порака за сопругот Игор Којиќ, која ја напишала покрај објавата. „Вака само тој умее да ме насмее и да ме фотографира кога не гледам“, ...

Додека да ги средите тоалетите во училиштата и болниците, Брена можеме да ја слушаме на радио – Врање против познатата ...

Фокус - 12.08.2019

Културната манифестација ,,Денови на Врање”, која се одржува секоја година од 22-ри до 25-ти август во соседна Србија, годинава ја најави популарната пејачка Лепа Брена како главна музичка ѕвезда на настанот, што беше доволен мотив дел од граѓаните ...

Во секси-бикини и со широка насмевка, Северина испрати емотивна порака за својот сопруг (ФОТО)

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Популарната пејачка Северина Којиќ на својот инстаграм-профил објави фотографии за кои тврди дека се спонтани и дека се дело на нејзиниот сопру Игор Којиќ . Имено, на нив ја гледаме во секси-бикини и со широка насмевка на лицето, за која Севе ...

Северина во предизвикувачко издание: „Вака само тој ме фотографира…“

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Северина Којиќ на Инстаграм објави фотографии во бикини, а фановите ги разнежни со романтична порака за Игор, која ја напишала покрај објавата. Фотографиите за само половина час заработиле речиси 14.000 илјади лајкови, а фановите во коментари ѝ дале ...

Најголемиот удар за една мајка: Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови ...

Курир - 13.08.2019

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи, но и не смее да објавува нови. Пеачката има рок од осум дена да ги отстрани фотографиите и откако ќе го стори тоа ...

Северина мора да ги избрише сите слики од Инстаграм со синот – Забрането ѝ е да го фотографира

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Општинскиот суд во Загреб донесе привремена мерка со која Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор Којиќ мораат од социјалните мрежи да ги избришат фотографиите од малолетниот Александар Поповиќ кој Северина го доби со нејзиниот поранешен сопруг Милан ...

Врање против Лепа Брена: Додека да ги средите тоалетите во училиштата и болниците, Брена можеме да ја слушаме на радио!

Нетпрес - 12.08.2019

Граѓаните на Врање сметаат дека Лепа Брена е прескапа за да се плати нејзиниот концерт на манифестацијата „Денови на Врање“ која се одржува од 22 до 25 август. Поради тоа покренаа петиција за да се спречи нејзиниот настап а парите да се искористат ...

Најголемиот удар за една мајка: Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови ...

Скопје24 - 13.08.2019

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи, но и не смее да објавува нови. Пеачката има рок од осум дена да ги отстрани фотографиите и откако ќе го стори тоа ...

Северина мора да ги избрише сите фотографии со синот и повеќе не смее да објавува нови

Пулс24 - 13.08.2019

Хрватската пеачка Северина ќе мора да ги отстрани сите фотографии од нејзиниот син Александар кои ги има објавено на социјалните мрежи, но и не смее да објавува нови. Пеачката има рок од осум дена да ги отстрани фотографиите и откако ќе го стори тоа ...