TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Теориите на заговор ги поткопуваат кампањите за вакцинација на Балканот

Независен - 17.01.2021

Во Србија, која има 7 милиони жители, само 200 илјади луѓе се пријавиле дека ќе земат вакцина. Еден од предводниците на антиваксиналното лоби е Новак Ѓоковиќ БЕЛГРАД – Вакцини од Запад, Русија или Кина? Или ниедна? Со таа дилема се соочуваат земјите ...

Пареза на лицето добиле 13 Израелци откако примиле вакцина на Фајзер

ММС

Третата руска вакцина против корона ќе биде достапна од март

Кајгана

Македонија меѓу земјите со најмногу смртни случаи од Ковид-19, а меѓу последните кои ќе набави вакцини

Курир

Србија е вклучена во тестирањето на кинеската вакцина против коронавирус

Сакам да кажам

ДУРИ И БЛАГИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ ОД ВАКЦИНАТА МОЖЕ ДА БИДАТ ФАТАЛНИ ЗА ПОСТАРИТЕ: Норвешка уште ја истражува смртта на 29 возрасни лица кои примија вакцина

Фактор

Кинески експерти: Не ги вакцинирајте постарите лица со „Фајзер“

Точка

Слободен Печат Макфакс Во Центар Опсервер Независен ТВ21 МКД Вечер

Навремено реагиравме за набавка на вакцините, сите земји имаат проблеми да ги добијат, вели Филипче

Сакам да кажам - 17.01.2021

Обезбедени се два фрижидери за чување на вакцините против ковид-19 и направен е планот за вакцинација која, како што вели министерот за здравство Венко Филипче, ќе почне во февруари. Наредниот месец од „Фајзер“ ќе пристигнат 5.850 дози обезбедени ...

Филипче: Мерките беа добро димензионирани, имаме пад на новите случаи

Мета

Подготвен планот за вакцинација, првите вакцини од „Фајзер” и преку КОВАКС следниот месец

Слободен Печат

Филипче објави детали од планот за вакцинација против ковид-19 во С Македонија

360 степени

Oние кои прележале Ковид-19 засега не треба да се вакцинираат, вели Филипче

Сител

ФИЛИПЧЕ: Пристигнаа првите фрижидери, а идниот месец чекаме да стигнат и првите вакцини

Денешен

Албанија, обезбеди 1,6 милиони дози анти-ковид вакцина за 800 илјади граѓани

Слободен Печат

Вечер Алсат-М Centar Локално Сител ТВ21 Опсервер +инфо

Во Србија вакцинирани 22.000 луѓе, се пријавиле 280.000

Независен - 17.01.2021

Во Србија до вчера биле вакцинирани 22.000 луѓе, во десет градови, а за вакцинирање се пријавиле 280.000 Државниот секретар во Министерството за здравство Мирсад Џерлек вели дека вакцинацијата поминала без проблеми и дека интересот е поголем од ...

Во Србија досега вакцинирани 22 илјади луѓе

А1 On

Србија е единствената земја во Европа што користи три вакцини против коронавирусот

Акцент

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

Макфакс

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

Вечер

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

24Инфо

Србија досега вакцинираше 22.000 лица

Точка

Република MTM Р.С.Европа Centar

ВМРО ДПМНЕ: Власта го лаже народот и два месеца тврди дека обезбедила вакцини

Република - 17.01.2021

Владата, Заев, Филипче и СДСМ го лажат народот и два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини, обвинува најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. велат од ВМРО ДПМНЕ. Според најголемата опозициска партија, СДСМ, Филипче и Заев лажат, но тоа не е ...

„Владата, Заев, Филипче и СДСМ го лажат народот и два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини“

Курир

Шарените лаги и неспособноста на Заев и Филипче, народот ја плаќа со своите животи- Македонија е последна во регионот во која ќе се врши имунизација

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Филипче и СДСМ го лажат народот и два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини

24Инфо

ВМРО ДПМНЕ: Власта го лаже народот и два месеца тврди дека обезбедила вакцини

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Владата, Заев, Филипче и СДСМ го лажат народот и два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини

Сител

„КАДЕ СЕ ВАКЦИНИТЕ кои Заев и Филипче ги најавуваа од Бугарија и Грција?“

Вечер

Либертас Press24 Канал5 PressingTV MakPress Денешен 24Инфо

Британскиот сој на коронавирус се шири во Австрија

Курир - 17.01.2021

Новиот британски сој на коронавирус е се повеќе присутен во Австрија. Тоа го покажува и бесплатното масовно тестирање кое во моментов се спроведува во Виена. Деталната проверка на позитивните резултати од тестирањето во само еден центар покажала ...

СЗО со апел за поостри мерки во Европа за да се спречи ширењето на новиот сој на корона вирусот

Република

Во Германија се вакцинирале над милион луѓе, во Британија 3,6 милиони

Канал5 - 16.01.2021

Повеќе од милион луѓе во Германија ја примиле првата доза на вакцината против ковид-19, а во Велика Британија 3,6 милиони, пренесуваат агенциите. Германскиот институт Роберт Кох (РКИ) денеска објави дека се вакцинирани 1.048.160 лица, што е 1,26 ...

Првата доза од вакцината во Велика Британија досега ја примиле 3,6 милиони лица

Независен

Првата доза од вакцината во Велика Британија досега ја примиле 3,6 милиони лица

Опсервер

Првата доза од вакцината во Велика Британија досега ја примиле 3,6 милиони лица

Курир

Во Велика Британија 3,6 милиони лица ја примиле првата доза од вакцината против Ковид-19

А1 On

Првата доза од вакцината во Велика Британија досега ја примиле 3,6 милиони лица

+инфо

Првата доза од вакцината во Велика Британија досега ја примиле 3,6 милиони лица

Слободен Печат

24 Вести 24Инфо Вечер Прес Денешен Либертас MakPress

Активни 16.231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Независен - 16.01.2021

До вчера во земјава беа регистрирани 16.231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9.985 се од Скопје. На инфективните оддели низ земјава се лекуваат 700 позитивни или суспектни пациенти на коронавирусот, од кои 300 се во Скопје, а има ...

Активни 16.231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Фокус

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Алсат-М

Активни се 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Канал5

Во Македонија расте бројот на оздравени пациенти, СЗО повикува на кампањи за вакцинација во сите земји

ММС

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

Република

Активни 16231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

24Инфо

Сител МКД Frontline iPortal Вечер Прес Слободен Печат Вечер Кајгана

Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси заради лагите на Заев и Филипче

Канал5 - 16.01.2021

Два месеци трае лагата за обезбедени вакцини против Ковид-19! Цел регион се вакцинира, и држави членки на ЕУ и тие што уште не се, рече Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Албанија веќе цела недела се вакцинира, ги добиле вакцините од држава ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси заради лагите на Заев и Филипче

Опсервер

Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси

Сител

Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси заради лагите на Заев и Филипче

+инфо

Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси заради лагите на Заев и Филипче

Press24

Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси

Нетпрес

Стоилковски: Цел регион се вакцинира, само Македонија извиси заради лагите на Заев и Филипче

Република

Слободен Печат Либертас Вечер Н.Македонија Точка MakPress 360 степени Макфакс

Хакери украле документи од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините против Ковид-19

Вечер - 16.01.2021

Документите од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините за коронавирус биле украдени, изменети и потоа објавени на Интернет, јави ДПА. Документите вклучуваат доверлива е-пошта, во која се прават проценки за вакцините.

Хакери украле документи од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините против Ковид-19

Точка

Хакери украле документи од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините против Ковид-19

Курир

Хакирани документи од Европската агенција за лекови поврзани со ковид-вакцините

Н.Македонија

Хакери украле документи од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините против Ковид-19

Скопје1

Хакери украле документи од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините против Ковид-19

Макфакс

Хакери ги украле документите на Европската агенција за лекови за вакцините против коронавирус

Во Центар

9985 активни случаи на Ковид-19 во Скопје, 16231 во цела држава

А1 On - 16.01.2021

До вчера во земјава беа регистриарни 16231 активни случаи на Ковид-19, од кои најголем број – 9985 се од Скопје. На инфективните оддели низ земјава се лекуваат 700 позитивни или суспектни пациенти на коронавирусот, од кои 300 се во Скопје, а има ...

Активни 16.231 случај со Ковид-19, расте бројот на оздравени пациенти

24 Вести

Оние што ставале филери и силикони да внимаваат при примањето на вакцината против ковид -19

Република - 16.01.2021

Вакцината против Ковид 19 не се сака со филерите и силиконите. Во декември, кај три жени кои примиле вакцина против ковид 19, а краток период претходно имале ставено додатоци во своето тело завршиле во болница со отоци и гушење.

Заборавете на филери пред вакцина: Д-р Туџарова појасни зошто

Мастило

И лицата со естетски интервенции да внимаваат при примањето на вакцината против ковид 19

Канал5