TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

62 дилери лишени од слобода на територија на СВР Битола во првите два месеци од годината

Битола Њуз - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории(8 во ...

Билтен на МВР: двајца дилери приведени во Битола

Битола Њуз - 21.03.2023

На 20.03.2023 на улица “Николче Ѓеорѓиевски Никлец“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност Битола лишиле од слобода две лица на возраст од 31 и 28 години, двајцата од Битола.

62 дилери лишени од слобода на територија на СВР Битола во првите два месеци од годината

Курир - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории (8 во ...

Низ Битола и Прилеп се дила марихуана, хероин, кокаин, амфетамин, метаамфетамин, екстази…

4NEWS - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории(8 во ...

Битолската полиција лиши од слобода 62 дилери во првите два месеци од годината

Локално - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории(8 во ...

За два месеци во Битола и Прилеп приведени 62 дилери

МКД - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории (8 во Битола и 5 во Прилеп) и ...

62 дилери лишени од слобода на територија на СВР Битола во првите два месеци од годината

Centar - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории(8 во ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

Опсервер - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

Frontline - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

Статистиката на СВР Битола за акциите против недозволена трговија со дрога

Тера - 23.03.2023

СВР Битола соопшти дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

Алсат-М - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

БИТОЛА РАСАДНИК НА ДИЛЕРИ: За само два месеци зад решетки завршиле 40 лица!

Фактор - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други простории(8 во ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

Канал5 - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп).

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО БИТОЛА И ВО ПРИЛЕП? За само два месеци уапсени 62 дилери?

+инфо - 23.03.2023

При претреси на домови и возил пронајдени биле и одземени марихуана, хероин, кокаин, амфетамин, метаамфетамин, таблети МДМА... Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола во врска со недозволена трговија со дрога од ...

За два месеца уапсени 62 дилери на дрога во Битола и Прилеп

Република - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

Вечер Прес - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени од слобода 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и ...

За два месеци битолската полиција лиши од слобода 62 дилери

Н.Македонија - 23.03.2023

Во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола поради недозволена трговија со дрога од слобода биле лишени 62 лица од кои 40 во Битола и 22 во Прилеп. Кај дилерите пронајдени се и одземени марихуана, хероин, кокаин, ...

Во првите два месеци од годинава СВР Битола уапсил 62 дилери на дрога

MakPress - 23.03.2023

МВР информира дека во текот на првите два месеци од 2023 година на подрачјето на СВР Битола, во врска со недозволена трговија со дрога, од слобода биле лишени 62 лица (40 во Битола и 22 во Прилеп), биле извршени 13 претреси на домови и други ...