TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Билјана (13) маестрално ја одигра малата Дара од Јасеновац: „Оваа сцена најтешко ми падна!“

Убавина и Здравје - 23.02.2021

Во филмот немало вештачки солзи, малата Дара навистина плачела Целиот регион го изгледа филмот „Дара од Јасеновац“ и остана без текст – морничава која никого не го остави рамнодушен, а особено се истакна глумата на младата Билјана Чекиќ , девојчето ...

Ужасите на сестрата Барта во филмот „Дара од Јасеновац“: Децата ги тепале со прачки, а после на отворените рани им ...

Слободен Печат - 22.02.2021

Српскиот филм „Дара од Јасеновац“ ги потресе луѓето од регионот кои по прикажувањето на филмот не престануваат да ги коментираат потресните сцени, а публиката е потресена од злоделата на жената со небеско сини очи.

Малата Билјана освои многу срца како Дара: Откри која сцена во филмот ѝ била најемотивна

Хаштаг - 22.02.2021

Билјана Чекиќ освои многу срца со својата улога во филмот „Дара из Јасеновца“. Прекрасното девојче си ја отвори душата, за време на гостувањето во Утринската програма на телевизија „Прва“ и ги откри своите импресии за остварувањето во кое ја играше ...

Филмот „Дара од Јасеновец“ го крена Балканот на нозе: За многумина ова не е само филм туку нивно минато

Press24 - 22.02.2021

По прикажувањето на филмот „Дара од Јасеновац“, медиумите и социјалните мрежи беа преплавени со коментари дека страдањата во Јасеновац не смеат да се заборават и дека филмот е тешко да се гледа.

Дара не сакала да го остави брат ѝ ни по цена на сопствениот живот: Улогата на момчето што го трогна регионот ја крие ...

Убавина и Здравје - 22.02.2021

Целиот регион беше трогнат од потресните сцени во филмот „Дара од Јасеновац“ кој се заснова на вистинити настани Српскиот кандидат за Оскар, филмот „Дара од Јасеновац“ беше премиерно прикажан на Првата програма на Радио телевизија Србија.