TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🎥 ГИ ТЕРАЛ УЧЕНИЦИТЕ ДА СКАНДИРААТ „ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА“ Уапсен е обезбедувач на училиште во Бугарија

+инфо - 27.05.2024

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како мажот снима ученици и ги повикува да скандираат „Да живее Македонија“, а кога едно од децата ќе му возврати „Да живее Бугарија“, обезбедувачот низ смеа му довикнува „Ќе те претепам“.

Домар во бугарско училиште во Враца снимал ученици и ги повикувал да скандираат „Да живее Македонија“

Слободен Печат - 27.05.2024

„Во Враца е приведен домар во бугарско училиште со очигледен „северномакедонски“ идентитет. Портирот со презиме Петков од СОУ „Никола Војводов“ редовно користеше антибугарски апели и коментари во училиштето“, пишуваат бугарските медиуми .

Приведен домар во бугарско училиште кој ги повикувал децата да скандираат „Да живее Македонија“

Локално - 27.05.2024

Бугарските медиуми информираат дека „за антибугарски скандирања и коментари“ бил приведен домар од средното училиште „Никола Војводов“ во бугарскиот град Враца. Како што објавува тамошната „BTV“, на видеото кое кружи на социјалните мрежи, се гледа ...

Приведен домар во бугарско училиште во Враца – снимал ученици и ги повикувал да скандираат „Да живее Македонија“

Либертас - 27.05.2024

„Во Враца е приведен домар во бугарско училиште со очигледен „северномакедонски“ идентитет. Портирот со презиме Петков од СОУ „Никола Војводов“ редовно користеше антибугарски апели и коментари во училиштето“, пишуваат бугарските медиуми.