TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

4-те хороскопски знаци што најчесто не веруваат во астрологија

Кафе пауза - 21.04.2019

Кога станува збор за вербата во мистериозноста на астрологијата, овие четири хороскопски знаци неретко се сомневаат во неа. Тие сакаат факти, сакаат докази и целосна откриеност – нешто што астрологијата не може да им го понуди.

Кој хороскопски знак најмногу мастурбира, а кој глуми оргазми?

Слободен Печат - 21.04.2019

Во кои спаѓате вие? Според астрологијата, хороскопскиот знак може многу да открие за тоа какви сме во кревет и каков сексуален живот преферираме. Според некои истражувања, за бројот на партнери најмногу лажат Девиците и Близнаците, додека Јарците и ...

Дневен хороскоп за 21.04.2019: Стрелците – изненадувачки љубовен пресврт, Водолиите – ставени на тест

Црнобело - 21.04.2019

Каква атмосфера ќе владее околу вас денес и колку работите ќе одат според ...

Овие хороскопски знаци најчесто се вљубуваат во “погрешниот“

Алсат-М - 20.04.2019

На секој човек барем еднаш му се случило да биде одбиен, да му биде повредена гордоста и да се заљуби во личност која не возвраќа на чувствата. Овие хороскопски знаци често се доведуваат до ваква ситуација кога се работи за вљубување, а кај дел од ...

Обидете се да ги засакате: Во овие знаци се раѓаат најдобрите луѓе!

Екран - 20.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вистинската добрина произлегува од многу човечки карактеристики, а овиуе три хороскопски знаци водат во тоа подрачје.

Дознајте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Скопје24 - 20.04.2019

Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение погледнете кои се вашите најпривлечни особини.

3-те хороскопски знаци што даваат најдобри љубовни совети

Кафе пауза - 20.04.2019

Ако се борите со љубовни проблеми и имате пријател во кој било од овие знаци, тогаш сослушајте го бидејќи може многу да ви помогне. Секогаш земајте ги предвид мислењата на овие хороскопски знаци кога станува збор за љубовта, бидејќи нивните ...

Дневен хороскоп за 20.04.2019: Лавови – ќе добиете одговори во љубовта, Ракови – не оставајте ништо на случајност

Црнобело - 20.04.2019

Нов ден – нови предизвици, изненадувања, компромиси, средби – каков викенд ве очекува? На кое поле ќе ви биде наклонета среќата, колку ќе бидете храбри и во која насока се движите – прочитајте во дневниот ...

Обидете се да ги засакате: Во овие знаци се раѓаат најдобрите луѓе!

Скопје24 - 20.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вистинската добрина произлегува од многу човечки карактеристики, а овиуе три хороскопски знаци водат во тоа подрачје.

3-те хороскопски знаци што даваат најдобри љубовни совети

Скопје24 - 21.04.2019

Ако се борите со љубовни проблеми и имате пријател во кој било од овие знаци, тогаш сослушајте го бидејќи може многу да ви помогне. Секогаш земајте ги предвид мислењата на овие хороскопски знаци кога станува збор за љубовта, бидејќи нивните ...

Во овие знаци се раѓаат најдобрите луѓе!

Локално - 20.04.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Вистинската добрина произлегува од многу човечки карактеристики, а овиуе три хороскопски знаци водат во тоа подрачје.