TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

249 портали, 37 телевизии, 35 радија и 11 весници се пријавиле за рекламирање на изборите, ќе се потрошат 10,6 милиони ...

Сакам да кажам - 29.02.2024

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 84 седница го усвои регистарот на радиодифузери, печатени медиуми, електронски медиуми и интернет портали, на кои ќе се врши платено политичко рекламирање за претседателските и парламентарните избори.

Изборниот рекламен колач за интернет ќе го делат 249 портали

Р.С.Европа

656 милиони денари за изборно рекламирање: ДИК одобри 249 интернет портали, 37 телевизии, 35 радија и 11 печатени медиуми да вршат платено политичко рекламирање за време на претстојните двојни избори

Lider

Дури 249 портали покрај 37 ТВ и 35 радија регистрирани за платено политичко рекламирање

ММС

На 249 портали, 35 радија и 37 телевизии, ќе се рекламираат партиите за време на претстојните избори

Денешен

Рекламниот колач за изборите ќе го делат 249 портали

Независен

10,6 милиони буџетски пари за изборно рекламирање на 37 телевизии, 249 портали, 35 радија и 11 весници

Слободен Печат

Државните реклами се враќаат во приватните медиуми, Собранието ја укина забраната

360 степени - 29.02.2024

Во измените е наведено дека се брише членот 102 и со тоа за централната и за општинските власти повеќе нема правни пречки и може да се рекламираат во приватните радиодифузери Мораториумот за државно рекламирање на приватните телевизии, пракса што ...

Изгласан е законот со кој се враќаат државните кампањи во медиумите

24 Вести

Собранието ги врати државните реклами во приватните медиуми

Призма

Призма: Собранието ги врати државните реклами во приватните медиуми

Либертас

Собранието ги врати државните кампањи во медиумите

МКД - 29.02.2024

Во Собранието пратениците и на власта и на опозицијата гласаа за државното рекламирање во медиумите, кое во 2017 година беше укинато. Пратениците гласаа за измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со кои се предвидува повторно ...

Пратениците гласаа за државно рекламирање, укинато во 2017 година

Слободен Печат

На 249 портали, 35 радија и 37 ТВ ќе се рекламираат партиите за врема на изборите

Скопје1 - 29.02.2024

Државната изборна комисија на денешната 84 – та седница ги усвои Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски медиуми (интернет портали) за Избор на претседател на Република Северна Македонија и Регистарот на радиодифузери, печатени ...

ДИК ги усвои регистрите на радиодифузери, печатени и електронски медиуми за претседателските и парламентарните избори

Zoom

ДИК ги усвои регистрите на радиодифузери, печатени и електронски медиуми за претседателските и парламентарните избори

А1 On

ДИК ги усвои регистрите на радиодифузери, печатени и електронски медиуми за претседателските и парламентарните избори

Press24

На 249 портали, 35 радија и 37 телевизии, ќе се рекламираат партиите за време на претстојните избори

Република

ДИК ги усвои регистрите на радиодифузери, печатени и електронски медиуми за претседателските и парламентарните избори

Либертас

ДИК ги усвои регистрите на радиодифузери, печатени и електронски медиуми за претседателските и парламентарните избори

Бриф

Курир +инфо МКД Нетпрес Н.Македонија Локално 24Инфо Centar