TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло време со слаб до умерен североисточен ветер

Канал5 - 09.04.2020

Времето денеска сончево и топло, температурата и до 23 степени Минималната температура ќе биде во интервал од минус три до пет , а максималната од 16 до 23 степени. Во скопје времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец.

Сончево со слабдо умерен ветер

24Инфо - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Најнова метео анализа: Продолжува пролетното топло време кај нас

Фокус - 09.04.2020

До крајот на денов кај нас и понатаму ќе имаме стабилно, суво, топло и сончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 22 ...

Сончево и топло време со температури до 23 степени

Курир - 09.04.2020

Сончево и топло време не’ очекува денеска. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринските температури ќе се движат од -3 до 5 степени, а дневните до максимални 23 степени.

Сончево и топло денес и во следните денови, идеално време за излегување – на тераса

ММС - 09.04.2020

Сончево со максимална температура до 23 степени, прогнозира УХМР за денеска. И во следните денови ќе имаме сончево и топло време со пораст на дневните температури. Идеално време за, поради состојбата, изегување на – тераса.

Сончево со температури од 25 степени, па голема промена – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Centar - 08.04.2020

Следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури. Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста, а од почетокот на идната седмица ќе има услови за локален дожд.

Сончево со температури до 21 степен

МКД - 08.04.2020

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен североисточен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 9, Охрид 14, Битола 16, Кавадарци 19, Крива Паланка 16, Берово 14, ...

Голем пораст на температурите – во следните денови и до околу 25°

Фокус - 08.04.2020

До крајот на денов во државава ќе имаме сончево и релативно топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен.

Време: Денеска и во следните денови сончево и со повисоки температури

ММС - 08.04.2020

По студеното утро со температри од -4 до +4 степени, не’ очекува сончев пролетен ден со максимална температура од 21 степен. И до крајот на неделава, според УХМР, се очекува период на стабилно, претежно сончево и потопло време со пораст на дневните ...

Време: Сончев и топол ден до 21 степен

Денешен - 08.04.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Славчо најавува сончево време и раст на температурите

Либертас - 07.04.2020

До крајот на денов ќе имаме претежно сончево време. Максималните температури на воздухот и понатаму ќе бележат тенденција на пораст, и тоа под влијание на потопла воздушна маса од југ. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој ...

И денес сончево и топло, додека од сабота ново наоблачување и можни врнежи од дожд

Порта - 08.04.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

Бриф - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево време со ветер и температури до 21 степен

Курир - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево време со температура до 21 степен

Слободен Печат - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

Опсервер - 08.04.2020

– Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

Макфакс - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од -4 до 4 степени, а максималните од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб североисточен ветер.

Времето денеска сончево со температура до 21 степен

ТВ21 - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

А1 On - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Детална временска прогноза за цела недела: Од сабота промена на времето

Press24 - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Времето денеска сончево со температура до 21 степен

Локално - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со умерен североисточен ветер

+инфо - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со температура до 21 степен

Канал5 - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Денеска сончево време со ветер и температури до 21 степен

Скопје инфо - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со температура до 21 степен

Сител - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

Нетпрес - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево време со температура до 21 степен

Frontline - 08.04.2020

Од сабота ќе има извесно зголемување на облачноста. Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени.

Сончево и топло со температури до 21 степен

Макфакс - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

Денар - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од -4 до 4 степени, а максималните од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб североисточен ветер.

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

24Инфо - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од -4 до 4 степени, а максималните од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб североисточен ветер.

Времето денеска, сончево со температура до 21 степен

Алсат-М - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

iPortal - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со температура до 21 степен

24 Вести - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе биде од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

ЛЕТО ВО МАКЕДОНИЈА: Температурите ќе се искачат до 25 степени!

Магазин - 08.04.2020

До крајот на денов во државава ќе имаме сончево и релативно топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен.

Убави вести од метеоролозите: Кој ден од неделава ќе биде најтопол

Press24 - 08.04.2020

До крајот на денов во државава ќе имаме сончево и релативно топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен, ...

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево и ветровито со температура до 21 степен

MTM - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Минималните температури ќе се движат од -4 до 4 степени, а максималните од 14 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб североисточен ветер.

Сончево време со ветер и температури до 21 степен

Пулс24 - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево и топло со температури до 21 степен

Точка - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево и топло со температури до 21 степен

Centar - 08.04.2020

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната температура ќе се движи од девет до 21 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер.

Сончево со температури до 23 степени

Нетпрес - 09.04.2020

Сончево и топло време не’ очекува денеска. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринските температури ќе се движат од -3 до 5 степени, а дневните до максимални 23 степени.

Сончево до крајот на неделава - УХМР со нови најави за времето од понеделник

Press24 - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

До крајот на неделава сончево и топло

Локално - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Сончево со умерен ветер

+инфо - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Попоски: Продолжува периодот на стабилно и сончево време

Слободен Печат - 09.04.2020

До крајот на денов кај нас и понатаму ќе имаме стабилно, суво, топло и сончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 22 ...

Сончево со слаб до умерен ветер

Вечер - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

Еве какво време не очекува денес

iPortal - 15.04.2020

Времето претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната температура од четири до 16 степени.

Сончево со слаб до умерен ветер

Независен - 09.04.2020

Фото: Б. Грданоски Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните ...

Сончево со слаб до умерен ветер

Сител - 09.04.2020

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степени. Како што соопшти УХМР, следува период на сончево и топло време со пораст на дневните температури.

УЖИВАЈТЕ ВО СОНЦЕТО: Продолжуваат топлите денови во земјава!

Магазин - 09.04.2020

До крајот на денов кај нас и понатаму ќе имаме стабилно, суво, топло и сончево време. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен правец, максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 22 ...