TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автобусите стојат, решение нема, Арсовска не сака да разговара, вели директорот на „Макекспрес“

Независен - 31.01.2023

Ситуацијата со приватните автобуски превозници е блокирана, решение нема на повидок, вели директорот на здружението „Макекспрес“, Милорад Димитриевски, во разговор за „Независен“. Тој нема идеја кога би можел да дојде крај на оваа неизвесност.

Автобусџиите „пресекоа“ – да се реши проблемот со долгот или повторно штрајк

Слободен Печат

Приватните превозници најавуваат нова блокада на Скопје од понеделник

Сител

Приватни превозници: Средба со ЈСП или протести

24 Вести

Приватните превозници пред канцелариите на ЈСП – директорот не ги прими, бил на друг состанок

ТВ21

Приватните превозници протестираа пред ЈСП, бараат исплата на долгот

Канал5

Приватните превозници ќе се вратат на уште поголеми блокади, ако следните денови не им се реши проблемот

Алфа

Алсат-М А1 On Фокус +инфо Слободен Печат Телма Н.Македонија Сакам да кажам

Приватните превозници бараат од ЈСП, Арсовска и Владата решение за долгот, во спротивно повторно ќе излезат на протести

360 степени - 30.01.2023

Во врска со најавите за блокади на раскрсници следните денови, Зафировски рече дека се повлекле од таа идеа бидејќи решиле да му дадат можност на дијалогот. Излегувањето на протест, како што нагласи, ќе зависи од следните чекори на градоначалничката ...

Приватните автобуски превозници најавуваат нови блокади ако не се реши нивниот проблем

Алсат-М

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

24Инфо

Приватните автобуски превозници најавуваат нови блокади

Курир

Ако нема разговор со Ковачевски и Арсовска, приватните превозници најавуваат нови блокади

Zoom

Скопје повторно ќе биде блокирано, ако не се реши проблемот на приватните автобуски превозници

еМагазин

Приватните превозници на блокади ако не разговараат со Ковачевски и Арсовка

Локално

Сител Скопје24 Нетпрес Lider Република Денешен 4NEWS MakPress