TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО+ФОТО | Аманда Горман воодушеви на Мет Гала: Девојката која го воодушеви светот со нејзината поема на ...

Слободен Печат - 14.09.2021

Иако традиционално се одржува на првиот понеделник во мај, гламурозната Мет Гала поради пандемијата на коронавирусот, го доживеа своето прво есенско издание. Девојката што на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден го воодушеви светот ...

ВИДЕО+ФОТО | Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на Мет Гала се појави во најгламурозно издание досега

Слободен Печат

Били Ајлиш како Мерилин Монро: Тинејџерската ѕвезда на „Мет Гала“ се појави во најгламурозно издание досега

Попара

„Не е ова „Кум“, туку Мет Гала“: Пејачката се појавила на црвениот тепих во фустан кој сите ги потсетил на Вито Корлеоне

Точка

Ѕвездите споделија фотографии зад сцената на „Мет гала“

MTM

(ФОТО) „Голи“ фустани, пердуви и чипка: Модни акробации на „Мет Гала“

Екран

„Растурија“: Годинешната Мет Гала ја презедоа sвездите на генерацијата Z (ФОТО)

Хаштаг

Кајгана Н.Македонија Слободен Печат Сакам да кажам Fashionel Stylist Хаштаг Независен

Се одлучија за прилично чудни парчиња облека: Ријана и Асап Роки во сосема необични креации на МЕТ ГАЛАТА

Попара - 14.09.2021

Мет Галата повторно собра многу познати личности кои го изненадија светот со своите стајлинзи Американскиот рапер Асап Роки и пејачката Ријана синоќа се појавија на престижната Мат Гала во сосема необични комбинации.

Кога помислуваме дека не може полудо, тие докажуваат дека може: Што носеа познатите на Мет Гала 2021 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Женски магазин

Кога ќе помислиме дека не можат да бидат пооткачени, тие повторно нè шокираат: Еве што облекоа познатите на Мет Галата 2021!

Убавина и Здравје

Сите зборуваат за бакнежот на Џеј Ло и Бен Афлек со маски (ФОТО)

Локално

Сите зборуваат за бакнежот под маски на Бен Афлек и Џеј Ло

ММС

Ријана и нејзиниот партнер, со драматични модни комбинации на Мет Галата

Press24

БАКНЕЖ под МАСКИ и каубојски стил: Џенифер Лопез и Бен пристигнаа на МЕТ ГАЛАТА

Попара

Точка Точка Црнобело Црнобело

ОВА Е ПОРЕМЕТЕНО И БОЛНО! Модната комбинација на Ким Кардашијан на „Мет Гала“ ја шокираше планетата, не можеше да оди ...

Попара - 14.09.2021

Изгледа како лик од хорор филм Синоќа во музејот „Метрополитен“ во Њу Јорк се одржа познатата „Мет Гала“, настан кој бара сериозен моден изглед, а Ким Кардашијан докажа дека е повторно неприкосновена на тоа поле.

Ким Кардашијан не престанува да изненадува со модните комбинации

Канал5

ФОТО | Вакво нешто не е видено во историјата на црвените теписи! Најславната старлета во најскандалозно издание на Мет Гала

Слободен Печат

ОВА БЕШЕ НАЈШОКАНТНОТО ИЗДАНИЕ НА МЕТ ГАЛА Дали знаете кој се крие зад маската? (ФОТО)

+инфо

Скандалозно или моќно: Ким Кардашијан со изгледот на Мет Гала и забавата потоа ги помести сите граници на модата!

Женски магазин

Болно и скандалозно: Ким Кардашијан ги поместила сите граници на модата!

Убавина и Здравје

Хорор издание на Ким Кардашијан, сите се прашуваат што и се случува (фото)

Хитпортал

Црнобело Вистина.мк