TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рударска несреќа во БиХ, загинаа двајца рудари

Сител - 23.03.2019

Телата на рударите Славиша Жугиќ (44) од Милиќ и Бранислав Остојиќ (30) од Зворник се извлечени од подземниот коп на рудникот во Сребреница. Врз нив, според првичните проценки се урнале над 50 кубни метри земја.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

Локално - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари

Макфакс - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Потврдена смртта на двајца рудари во рудник крај Сребреница

Нетпрес - 22.03.2019

Двајца рудари смртно настрадале во рудникот за боксит кај босанскохерцеговскиот град Сребреница во петокот кога на нави се струполите талози земја, потврдено е во вечерните часови по повеќечасовните напори на спасувачките екипи кои се часови се ...

Рударска несреќа во БиХ, загинаа двајца рудари

ТВ21 - 23.03.2019

Телата на рударите Славиша Жугиќ (44) од Милиќ и Бранислав Остојиќ (30) од Зворник се извлечени од подземниот коп на рудникот во Сребреница. Врз нив, според првичните проценки се урнале над 50 кубни метри земја.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

24Инфо - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ” во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари

24Инфо - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Рударска несреќа во БиХ, загинаа двајца рудари

4NEWS - 23.03.2019

Телата на рударите Славиша Жугиќ (44) од Милиќ и Бранислав Остојиќ (30) од Зворник се извлечени од подземниот коп на рудникот во Сребреница. Врз нив, според првичните проценки се урнале над 50 кубни метри земја.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

Н.Македонија - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари

Сител - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

Опсервер - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари

Centar - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

А1 On - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари

Курир - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Двајца загинати во рудник кај Сребреница

Р.С.Европа - 23.03.2019

Двајца рудари загинале вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“, во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Одрон во рудник кај Сребреница, затрупани двајца рудари- во тек е спасувачка акција

Press24 - 22.03.2019

Во рудник на подрачјето на општина Сребреница, дојде до одрон во кој двајца рудари останаа затрупани. Ова било пријавено во полициската станица Сребреница околу 11.20 часот, а судбината на рударите засега не е позната, пишува „Независне новине“.

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

Вечер - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...

Рударска несреќа во Босна, двајца загинати

+инфо - 23.03.2019

Несреќата се случила вчера во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури синоќа ги пронашле безживотните тела на двајцата рудари на возраст од 44 и 30 години. Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот ...

Двајца загинати при несреќа во рудник во БиХ

MakPress - 23.03.2019

Двајца рудари загинаа вчера кога врз нив се одронила наслага од земја во рудникот за боксит „Милиќ“ во близина на босанскиот град Сребреница, соопшти локалната полиција. Несреќата се случила во претпладневните часови, но спасувачките тимови дури ...