TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар на патот Охрид- Ресен кај Опеница-заседава кризниот штаб

Нова ТВ - 25.08.2019

Во тек е акцијата на охридските пожарникари за гаснење на пожарот кој зафати борова шума кај местото викано „Јасика“, во близина на селата Косел и Опеница, објави порталот ohridnews. Заседава Кризниот штаб на Охрид која бара решение за справување со ...

Голем пожар беснее во Опеница - Ситуацијата алармантна, чадот се шири кон Охрид

Press24 - 25.08.2019

Голем пожар избувна синоќа кај селото Опеница на патот Охрид-Ресен, кој сеуште беснее и е вистинска опасност. Гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината, а пожарот го ггаснат десетмина пожарникари и припадници на Македонски шуми.

Голем пожар покрај патот охрид-ресен кај селото Опеница, Чадот се шири кон Охрид

Сакам да кажам - 25.08.2019

Синоќа избувна голем пожар кај селото Опеница, кое се наоѓа на патот Охрид-Ресен и сѐ уште не е изгаснат. Чадот се шири кон делови на Охрид. Според официјалните информации, гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината.

ВИДЕО: Сериозна ситуацијата со пожарот во Охрид, заседава кризниот штаб

А1 On - 25.08.2019

Кризниот штаб на Општина Охрид бара решение за се изгласне на пожарот кој се спушта кон селото Косел и Опеница. Пожарот и натаму се шири поради ветерот. Граѓаните се вознемирени и според нив ситуацијата е алармантна. Опожарена е голема површина.

Авиони ќе го гаснат пожарот кај охридските села Косел и Опеница

Скопје1 - 25.08.2019

Агенцијата за заштита и спасување со противпожарните авиони ќе го гаснат пожарот кој изби во близина на селата Косел и Опеница. Ова е една од мерките која ќе биде превземена за да се изгасне пожарот кој изби вчеравечер.

(ВИДЕО) Свикан кризниот штаб на Општина Охрид, откако пожарот се прошири кон Косел

Скопје1 - 25.08.2019

Во моментов во Општина Охрид заседава кризниот штаб , поради пожарот кој изби вчера кај местото викано „Јасика“, во близина на селата Косел и Опеница. Неофицијално воспоставен е контакт со дирекцијата за заштита и спасување, од каде најавиле дека во ...

Пожар во селото Опеница, чадот се шири накај Охрид

Макфакс - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опејнца, кое се наоѓа на 8 километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.

Пожарникарите се борат со огнената стихија во близина на Косел

OhridNews - 25.08.2019

Во тек е акцијата на охридските пожарникари за гаснење на пожарот кој зафати борова шума кај местото викано „Јасика“, во близина на селата Косел и Опеница. Поради пожарот кој изби вчера попладне, во текот на ноќта Охрид беше прекриен со чад и се ...

Пожар над Опеница, се шири кон Охрид

Република - 25.08.2019

Екипи на охридската Противпожарна единица, со две возила и соодветен број пожарникари од вчера го гасат пожарот, кој во попладневните часови избувна над селото Опеница, на потегот кон Расино.

(ФОТО) Пожарот во Опеница уште активен, го задуши цел Охрид

Курир - 25.08.2019

Пожарот кај селото Опеница е уште активен, а чадот стигна и до Охрид на што граѓаните реагираат на миризбата. Граѓаните чекаат реакции од страна на градоначалникот Константин Георгиески како и од командирот на пожарната Спасе Прентоски.

ВИДЕО: Нов голем пожар во Охрид

Скопје1 - 25.08.2019

Пожар беснее во охридското село Опеница. Пламени јазици земаат се поголем замав, а жителите се вознемирени. Тие велат дека од Центарот за управување со кризи ги известиле дека вчера пожарникарите се повлекле, а денеска ќе продолжи гаснењето.

Пожар над селото Опеница – гори борова шума, пожарникарите се обидуваат да го локализираат и изгаснат

Скопје1 - 25.08.2019

Пожар над селото Опеница према Расино, во близина на Охрид. Гори борова шума. Пожарот избил попладнево. Противпожарните екипи од Охрид веднаш излегоа на терен и се борат со огнената стихија, но пожарот сеуште не е изгаснат.

Пожарот кај Охридско никако да стивне, заседава кризниот штаб

+инфо - 25.08.2019

Голем пожар избувна синоќа кај селото Опеница на патот Охрид-Ресен, кој се уште беснее. Гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината, а пожарот го гаснат десетмина пожарникари и припадници на Македонски шуми.

Голем пожар кај село Опеница, чадот се шири кон Охрид

Нетпрес - 25.08.2019

Синоќа избувна голем пожар кај селото Опеница, кое се наоѓа на патот межу Охрид и Ресен и сѐ уште не е изгаснат. Чадот се шири кон делови на Охрид. Според официјалните информации, гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината.

Ветрот го шири пожарот кај Опеница, кризниот штаб бара решение

Макфакс - 25.08.2019

Поради сериозноста на ситуацијата заседава Кризниот штаб на Општина Охрид кој бара решение како да се изгласне пожарот кој се спушта кон селото Косел и Опеница. Пожарот и натаму се шири поради ветерот.

Пожар во селото Опеница, чадот се шири кон Охрид

А1 On - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опејнца, кое се наоѓа на 8 километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.

Голем пожар покрај патот Охрид-Ресен кај селото Опеница, чадот се шири кон Охрид

Алсат-М - 25.08.2019

Синоќа избувна голем пожар кај селото Опеница, кое се наоѓа на патот Охрид-Ресен и сѐ уште не е изгаснат. Чадот се шири кон делови на Охрид. Според официјалните информации, гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината.

Ветрот го шири пожарот кај Опеница, кризниот штаб бара решение

Точка - 25.08.2019

Поради сериозноста на ситуацијата заседава Кризниот штаб на Општина Охрид кој бара решение како да се изгасне пожарот кој се спушта кон селото Косел и Опеница. Огнот и натаму се шири поради ветерот.

Пожар во селото Опеница, чадот се шири накај Охрид

Н.Македонија - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опеница, кое се наоѓа на осум километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.

Пожар во селото Опеница, чадот се шири накај Охрид

Centar - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опеница, кое се наоѓа на 8 километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.

Пожар во селото Опеница, чадот се шири накај Охрид

Точка - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опеница, кое се наоѓа на 8 километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.

Пожар во селото Опеница се шири кон Охрид

Фокус - 25.08.2019

Пожар од вчера попладне го зафати селото Опеница, кое се наоѓа на 8 километри од Охрид, а силниот чад се шири накај градот. Екипи на Противпожарната единица од вчера се на терен, но велат дека тешко оди справувањето со огнената стихија.