TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тони Јакимовски излезе од притвор по една година зад решетки

Фокус - 14.02.2020

По речиси една година помината зад решетки, од притвор излезе Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на екс директорот во УБК, Сашо Мијалков, а обвинет во случајот „Спец каса“. Јакимовски на последното рочиште за „Таргет и Тврдина“, каде што ...

Тони Јакимовски излезе од притвор

Република - 14.02.2020

Тони Јакимовски, обвинет во случајот „Спец каса“, по една година помината зад решетни излезе од притвор. Од Кривичниот суд за „Фокус“ потврдуваат дека Јакимовски се брани од слобода од 11 февруари.

Второ рочиште за судењето против Емил Јакимовски обвинет за семејно насилство и закани за новинари

Телма - 13.02.2020

Зад затворени врати во судницата и без медиумите и роднините психијатар пред судијката ја објаснуваше здравствената состојба на обвинеиот Емил Јакимовски за семејно насилство и закани за убиство кон новинари дали е способен да го следи судењето.

ВИДЕО: Следната недела ќе биде донесена пресуда за заканувачот Емил Јакимовски

А1 On - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите кои ќе се изнесуваат се од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

(Видео) Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

Макфакс - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите кои ќе се изнесуваат се од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски

Н.Македонија - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите кои ќе се изнесуваат се од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

Точка - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите кои ќе се изнесуваат се од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

(Видео) Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

24Инфо - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите што ќе се изнесуваат сè од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

(Видео) Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

Фокус - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите што ќе се изнесуваат сè од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените, пренесува Макфакс.

Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

Centar - 13.02.2020

Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите што ќе се изнесуваат сè од доменот на интимниот живот на обвинетиот и оштетените.

Тони Јакимовски десната рака на Сашо Мијалков излезе од притвор

Магазин - 14.02.2020

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков обвинет во случајот „Спец каса“, по една година помината зад решетки излезе од притвор. Од Кривичниот суд за „Фокус“ потврдуваат дека Јакимовски се брани од слобода од 11 ...

Тони Јакимовски излезе од притвор по една година зад решетки

Курир - 14.02.2020

Тони Јакимовски, обвинет во случајот „Спец каса“, по една година помината зад решетни излезе од притвор. Од Кривичниот суд за „ Фокус “ потврдуваат дека Јакимовски се брани од слобода од 11-ти февруари.

Тони Јакимовски излезе од притвор

Press24 - 14.02.2020

По речиси една година помината зад решетки, од притвор излезе Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, а обвинет во случајот „Спец каса“, објави „ Фокус “.

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен Печат - 14.02.2020

Поранешниот шеф на кабинетот на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, и обвинет во случајот „Спец каса“, Тони Јакимовиски, по една година зад решетки излезе од притвор, дознва „ Фокус “. Одлуката за замена на притворот со гаранција ја донел Кривичен ...