TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико по речиси 11 години, конечно ја победи Барселона во Примера

Спортманија - 22.11.2020

Глупоста на голманот на каталонскиот гигант го реши дербито во Мадрид Атлетико Мадрид ја победи Барселона минимално со 1:0 и прекина една неверојатно лоша традиција за мадридскиот тим. За Јорганџиите ова е прва победа во првенството против ...

(ВИДЕО) Кој чека, ќе дочека: Симеоне, конечно, ја победи Барса

Спортклуб - 21.11.2020

Девет години откако го презеде Атлетико, Диего Симеоне успеа да ја победи Барселона во домашното првенство, Барселона која е најслаба од неговото доаѓање во мадридскиот клуб. Очајниот натпревар од двете екипи го одлучи глупоста на Марк Андре Тер ...

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

ВИДЕО: Грешката на Тер Штеген фатална за Барса!

Слободен Печат - 21.11.2020

Во дербито на 10 коло во најсилното шпанско првенство вечерва Атлетико Мадрид беше подобар од Барселона минимално со резултат 1:0. После 10 години Атлетико успеа да слави против Барселона во првенството.

Една несфатлива грешка на Тер-Штеген и пресуди на Барселона на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Само една глупава реакција на голманот на Барселона, Германецот Тер-Штеген беше пресудна Барселона да го загуби големото Ла Лига дерби во Мадрид. Со голот на Јаник Караско во судиското продолжение од првото полувреме, тимот на Диего Симеоне дојде до ...

Атлетико ја доби дерби пресметката со Барселона, каталонците загубија и двајца првотимци (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Тимот на Атлетико Мадрид успеа да слави над Барселона со 1-0 во дерби натпреварот од 10. рунда во шпанскиот шампионат. Средбата на „Ванда Метрополитано“ не донесе ниту убавина, ниту многу возбудувања, а како клучен момент се покажа грешката која ...

ВИДЕО: Атлетико до „минималец“, Чоло по девет години ја победи Барса во Примера

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид со еден гол во мрежата на Тер Штеген се радува со победа од 1-0 во дуелот од десеттото коло на Примера . Во судиското надополнување од првиот дел, голманот на Барселона излета и прими наивен гол, со кој Атлетико поведе, а по ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне по 9 години успеа да ја победи Барса (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците“. Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

ВИДЕО: Клупата на Куман се тресе, Атлетико ја совлада Барселона во Мадрид

Дриблинг - 21.11.2020

Атлетико Мадрид е на добар пат да избие на првото место на табелата во Ла Лига откако ја совлада Барселона со 1:0 во натпревар од 10 коло. Единствениот гол на натпреварот го постигна Караско пред крајот на првото полувреме.

Барселона скапо ја плати грешката на Тер Штеген, Атлетико го доби големото дерби! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид славеше во големото дерби против жестокиот ривал Барселона со 1-0 на „Ванда Метрополитано“ во 10. коло од шпанската Ла Лига. Избраниците на Диего Симеоне постигнаа гол за водство во финишот на првото полувреме, откако голманот на ...

Се случи и тоа во 2020 – Чоло за првпат ја доби Барселона во Ла лига (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид забележа голем триумф во дербито од 10. коло во Ла лига против Барселона од 1-0. Клучниот момент во мечот се случи во 45. минута кога по лошото излегување на Тер Штеген најдобро се снајде Караско кој успеа да донесе вредни три бода ...

Кикс на Тер Штеген – Атлетико води против Барселона

TopSport - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води по првиот дел против Барселона со 1:0. Единствениот гол го постигна Јаник-Фереира Караско во последните секунд од првиот дел. Белгиецот ја искористи катастрофалната грешка на голманот на Барселона Марк Андре тер Штеген и од 30 ...

(ВИДЕО) Така е кога сакаш да го глумиш Нојер: Неверојатна глупост на Тер Штеген

Спортклуб - 21.11.2020

Веројатно сите го очекуваа последниот свиреж на главниот судија во првото полувреме и очекуваа 0-0 по 45 минути игра на дербито од Ла Лига меѓу Атлетико и Барселона, кога домаќините дојдоа во водство. Всушност, се играше 48.

Тер Штеген направи голема грешка, Барселона губи на „Ванда Метрополитано“ (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Атлетико Мадрид има предност против Барселона од 1-0 по првото полувреме на дерби средбата која вечерва се игра на „Ванда Метрополитано“. Домаќините дојдоа до предност во самата завршница, последните секунди од првиот дел и тоа благодарение на ...

ВИДЕО: Каде ли тргна Тер Штеген - Атлетико почестен во дербито

Gol.mk - 21.11.2020

Атлетико Мадрид успеа да поведе во дербито против Барселона, ама само по грешката и излетувањето на Тер Штеген. Голманот на Барселона излета предалеку од својот гол и не можеше адекватно да реагира по акцијата на Караско, па откако испадна, ...

Тер Штеген сакаше да го глуми Нојер и на Атлетико му подари гол (Видео)

Спортманија - 21.11.2020

Голем кикс на голманот на Барселона Атлетико Мадрид води со 1:0 на полувремето против Барселона во дербито од Примера дивисион. Најзаслужен за ова водство на Јорганџиите е голманот на гостите.

Тер Штеген излета во празно, Караско погоди за водство на Атлетико (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води со 1-0 против Барселона на „Ванда Метрополитано“, откако во судиското надополнување на првото полувреме Јаник Караско ја погоди мрежата на Каталонците. Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген излета во празно, а тоа знаеше ...

Глупоста на Тер-Штеген му донесе водство на Атлетико (М) (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Едно сосема непотребно излегување скоро до половина терен на голманот на Барселона, Марк Андер Тер-Штеген е причината поради која Атлетико (М) води на полувреме на дербито во шпанската Ла Лига.

ВИДЕО: Караско ја казни Барселона, Тер Штеген направи катастрофален кикс

Дриблинг - 21.11.2020

Алететико Мадрид води против Барселона со 1:0 по првото полувреме во Ла лига, пред се благодарение на киксот на Тер Штеген. Comments are closed for this ...

Голема глупост на Тер Штеген – Атлетико води на полувреме против Барса (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Атлетико Мадрид води на полувреме со 1-0 во дербито на 10. коло во шпанската Ла лига. Пред крајот на првиот дел голманот на Каталонците, Тер Штеген направи голема грешка која ја искористи Караско и донесе водство за ...

Официјални состави: Куман со Гризман го напаѓа Атлетико

Спортски - 21.11.2020

Во дербито на колото во шпанската Ла Лига вечерва ќе играат Атлетико Мадрид и Барселона. И Куман и Симеоне пред овој натпревар имаа проблеми со составот, па мораа да комбинираат, за Куман најголем проблем беше што не може да смета на Бускетс .

Дојде ли денот на Диего? Симеоне уште не ја победил Барса во Ла Лига!

Спортклуб - 21.11.2020

Десет години, девет месеци и седум дена Атлетико Мадрид чека првенствена победа против Барселона. Во меѓувреме два пати ја елиминира во Лигата на шампионите, еднаш и во Суперкупот на Шпанија, но под водство на Диего Симеоне уште чека триумф против ...

Куман е убеден дека Меси ќе остане во Барселона

24Фудбал - 21.11.2020

Холандскиот фудбалски стратег верува дека првата ѕвезда на Каталонците ќе остане на „Камп ноу“ и покрај зачестените шпекулации дека тој би можел да си замине уште во јануарскиот преоден рок.

Олхатс се дообјасни со отворено писмо до јавноста: Последен пат давам коментар за Гризман и Меси!

Дерби - 21.11.2020

Ерик Олхатс испрати брутална порака во интервјуто за „Франс Фудбал“ и со истото предизвика бура од реакции во јавноста , па со оглед на тоа што се појавија и различни верзии за веродостојноста на зборовите, поранешниот близок пријател на Антоан ...

Прекрасна вест за „каталонците“: Куман го убедил Меси да остане во Барса

Спортклуб - 21.11.2020

Манчестер Сити изгледа пак ќе остане со куси ракави, ако им се верува на медиумите во Шпанија. Според нив, актуелниот тренер на каталонскиот гигант Роналд Куман успеал да го убеди Лионел Меси да остане во клубот и по завршувањето на оваа сезона што ...

Мундо Депортиво го откри составот на Куман за пресметката против Атлетико Мадрид

Sport M - 21.11.2020

Фудбалерите на Барселона играат вечерва на гости против Атлетико Мадрид во натпреварот од десеттото коло во Ла Лига. По репрезентативната пауза, каталонскиот клуб сака да ја продолжи сезоната со победа, но јасно е дека ќе имаат многу тешка игра на ...

Спектакуларно достигнување на волшебникот – Денеска во Мадрид Меси станува специјална класа-800

Спортманија - 21.11.2020

Лани со гол го реши дербито на „Ванда Метрополитано“, а денеска на истиот терен во ново дерби со Атлетико ќе слави огромен јубилеј Лионел Меси е подготвен за специјален јубилеј и 800. меч во дресот на Барселона и тоа во Мадрид, денеска на големото ...

Симеоне без Суарез сака да го разбие „комплексот“ Барселона

Gol.mk - 21.11.2020

Се подготвуваше голема уругвајска одмазда врз Барселона на „Ванда“, но тоа нема да се случи, бидејќи искусниот напаѓач се зарази со вирусот корона и ќе го пропушти дуелот против клубот за кого даде многу, а тој премногу лесно се откажа од него.

„Мундо Депортиво“ го откри составот за Барселона за денешното дерби

Спортски - 21.11.2020

Фудбалерите на Барселона вечерва ќе играат на гости против Атлетико Мадрид во рамките од 10. коло во шпанската Ла Лига. После репрезентативната пауза каталонскиот клуб сака со победа да ја продолжи сезоната, но јасно е дека ги очекува тешка задача.

Атлетико повеќе од 10 години нема победа против Барселона!

Слободен Печат - 21.11.2020

На „Ванда Метрополитано“ стадионот денеска од 21.00 часот ќе се игра големото дерби помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона во рамките од 10 коло во „Ла Лига“. Натпреварите на „јорганџиите“ и каталонскиот клуб секогаш носат возбудувања, а очекуваме така ...

Куман: Нема никаков проблем помеѓу Меси и Гризман

Опсервер - 20.11.2020

Барселона, утре, во дербито ќе гостува кај Атлетико Мадрид. Тренерот на барселона, во пресрет на овој натпревар, одржа прес конференција. „Знаеме дека играме против силен тим. Мора да се истакне одличната работа што ја врши Симеоне во текот на сите ...

Грешката на Тер Штеген скапо чини, Симеоне во 18-от обид се радува на победа против Барса (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2020

Диего Симеоне конечно се радува на прва победа против Барселона во Ла Лига, вечерва Атлетико Мадрид со 1-0 ги совлада „каталонците". Дури 18 натпревари му беа потребни на Диего Симеоне за конечно да се радува на три бода против Барселона во Ла Лига.

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Макфакс - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

Тер Штеген ги честеше „јорганџиите“ – Атлетико ја победи Барселона

Опсервер - 21.11.2020

Атлетико, во Мадрид, ја победи Барселона со 1:0, во дерби мечот одигран во рамките на 10.коло, во Ла Лига. Оваа победа е прва за тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, против Барселона во Ла Лига.

Гризман повторно ја почуствува лутината на навивачите на Барса (ВИДЕО)

Локално - 20.11.2020

Мала група незадоволни навивачи на Барселона го нападнаа автомобилот во кој се наоѓаше напаѓачот на каталонскиот клуб, Французинот Антоан Гризман. Сè се случи по завршувањето на тренингот, кога Французинот го напушти тренинг центарот, а шпанските ...

Куман: Нема никаков проблем помеѓу Меси и Гризман

Макфакс - 20.11.2020

Барселона, утре, во дербито ќе гостува кај Атлетико Мадрид. Тренерот на барселона, во пресрет на овој натпревар, одржа прес конференција. „Знаеме дека играме против силен тим. Мора да се истакне одличната работа што ја врши Симеоне во текот на сите ...

Атлетико Мадрид може да си го врати Гризман

Спортски - 20.11.2020

Атлетико Мадрид не ја отфрла можноста да го врати Антоан Гризман од Барселона, призна претседателот Енрике Серезо. Каталонците пластија 120 милиони евра за Гризман во 2019 година, но тој се уште не успеа да ја покаже својата класа на „Камп Ноу“.