TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Леонид Индов се разговарало на владина седница: Семејството да се запознае со можните решенија и подмирување на ...

4NEWS - 27.02.2024

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница го разгледа случајот на Леонид Индов, за што детално информираше министерот за здравство. Образложени беа досегашните процедури што се водат пред надлежните институции и се однесуваат на ...

Министерот за здравство ќе разговара со семејството на Леонид околу подмирување на трошоците за неговата рехабилитација

360 степени

МЗ: Демири ќе разговара со семејството на Леонид Индов околу подмирување на трошоците за неговата рехабукитација

Бизнис Вести

Демири: Ќе разговарам со семејството на Леонид Индов за можните решенија за подмирување на досегашните трошоци за рехабилитација

4NEWS

Демири: Ќе разговарам со семејството на Леонид за можните решенија за подмирување на досегашните трошоци за рехабилитација

Курир

Откако добија црвен картон, Владата разговарала за лекувњето на Леонид, министерот Демири ќе понуди решенија за да се платат трошоците

Скопје1

ДЕМИРИ: Ќе разговарам со семејството на Леонид Индов за можните решенија за подмирување на досегашните трошоци за рехабилитација

Фактор

А1 On Сител 24Инфо Н.Македонија Независен Фокус Макфакс Локално

Таткото на Леонид поднесе жалба против комисијата која го одби лекувањето на неговиот син

Канал5 - 27.02.2024

Бранко Индов поднесе жалба по одлуката на првостепената лекарска комисија на ФЗО која го одби барањањето за финансирање на лекувањето на неговиот 18 годишен син Леонид во Виена. Ваквиот тек на настаните доаѓа откако фондот минатата недела, го одби ...

Таткото на Леонид денеска ја обжали одлуката на Првостепената комисија на ФЗОМ

Слободен Печат

Таткото на Леонид поднесе жалба против комисијата која го одби лекувањето на неговиот син

ММС

Ова се хероите за Лео: Миа, ДНК, Ѓорѓиевски докажаа дека сѐ уште има емпатија

Скопје инфо

Дуото ДНК донираше 690.000 денари: Јавните личности се мобилизираа за Леонид Индов

Lider

Таткото на Леонид, Бранко Индов поднесе жалба на одлуката на првостепената комисија на ФЗО

Телма

Владата вечерва одржа седница, се разговараше и за решавање на случајот на Леонид Индов

ТВ21

Скопје1 +инфо

Орце Ѓорѓиевски уплати 30.000 денари за Леонид за Благојчо да не мора да го продаде својот инвалиден скутер

Република - 27.02.2024

По веста дека одлучи својот електричен скутер вреден најмалку 75.000 денари да го продаде 30.000 само да помогне во собирањето на средствата потребни за опоравувањето на Леонид Индов, градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски објави дека веднаш ...

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОМ, случајот со Леонид не е единствен

24 Вести

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

Бизнис Вести

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

Бриф

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗОР случајот со Леонид не е единствен

А1 On

Случајот со Леонид не е единствен, неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО, вели Андоновски

Н.Македонија

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО случајот со Леонид не е единствен

24Инфо

МКД Република ТВ21 +инфо Независен ММС Скопје инфо Слободен Печат

(Видео) Јас можам да се туркам и на рацете: кочанчанец го продава својот инвалиден скутер, парите ќе ги намени за ...

Макфакс - 27.02.2024

Кочаначанецот Благојчо Ѓоргиев реши да го проддаде неговиот скутер за хендикепирани и покрај здравствениот проблем, а парите како што вели, сака да ги донира за лекување за младиот Леонид Индов, кој е во Виена.

(Видео) За Лео, Благојчо Ѓоргиев од Кочани на продажба го стави својот скутер за хендикепирани

еМагазин

ГО ПРОДАВА СВОЈОТ СКУТЕР ЗА ДА МУ ПОМОГНЕ НА ЛЕОНИД! Трогателно хуман гест на кочанчанец, кој и самиот е во количка

+инфо

Капа доле: Кочанчанец го продава својот инвалиден скутер - парите ќе одат за лекување за Леонид

Press24

(ВИДЕО) ХУМАН ГЕСТ НА КОЧАНЧАНЕЦ: Кој ќе уплати 30.000 денари на сметка на Леонид, слободно нека дојде да го земе скутерот

Фактор

(Видео) Јас можам да се туркам и на рацете: кочанчанец го продава својот инвалиден скутер, парите ќе ги намени за лекување на Лео

Опсервер

Јас можам да се туркам и на рацете: кочанчанец го продава својот инвалиден скутер, парите ќе ги намени за лекување на Лео

MTM

Точка

Андоновски: Неделава ќе ја почнеме иницијативата за законските измени на ФЗО

Канал5 - 26.02.2024

Народниот правобранител следната недела ќе поднесе иницијатива за измени во правната регулатува на ФЗОМ за финансирање на трошоци за користење на здравствени услуги во странство. Заменик омбудсманот Јован Андоновски објаснува дека во моментов ...

Се иницира промена на Законот за здравственото осигурување за лекување во странство: Да се цени секој случај индивидуално

Фокус

Народниот правобранител стартува со иницијативата за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Телма

Андоновски: Промена на актите на ФЗО за животозагрозувачки пациенти

Алсат-М

Никаква реакција од ФЗОМ за Леонид, но случајот донесе иницијатива за измена на старите закони кои се пречка за лекување на државна сметка

Скопје1

Народниот правобранител стартува со иницијативата за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Република

Иницијатива на Народниот правобранител за промени за лекувањето во странство по случајот со Леонид

Вечер Прес

Нетпрес

ЃОРЃИЕВСКИ: Инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него – уплатив 30.000 денари за лекувањето на Лео

Денешен - 26.02.2024

Орце ЃОРЃИЕВСКИ, градоначалник на Кисела Вода Инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него – уплатив 30.000 денари за лекувањето на Лео! На почеток, морам да кажам дека Благојчо е еден од многуте херои кои ги има Македонија, човек ...

Скопски градоначалник уплати пари за лекување на Леонид: Бажо, нема да се туркаш на раце - скутерот ќе остане за тебе

Press24

ЃОРЃИЕВСКИ: Уплатив 30.000 денари, инвалидниот скутер кој Благојчо го продава ќе остане кај него

Фактор

Градоначалникот на Кисела Вода со хуман гест: Уплати 500 евра за лекување на младиот Лео

Скопје инфо

„БАЖО, НЕМА ДА ТУРКАШ НА РАЦЕ“ Благојчо ќе го задржи скутерот, Орце Ѓорѓиевски уплати 30.000 денари за лекувањето на Леонид

+инфо