TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена граната во депонија кај Новаци

ТВ21 - 07.04.2021

На 06.04.2021 во Полициското одделение Новаци, В.Ѓ.(54) од Битола, вработен во ЈП „Комуналец Битола“, пријавил дека, додека работел на депонија, пронашол артилериска граната 75мм од Првата светска војна.

Граната од Првата светска војна пронајдена на депонија во Битола

Centar - 07.04.2021

Граната од Првата светска војна била пронајдена на депонија во Битола. Според информациите на МВР, вчера В.Ѓ.(54) вработен во ЈП „Комуналец“ – Битола пријавил дека, додека работел на депонија, пронашол артилериска граната од Првата светска војна.

СВР Битола: нападнато лице во угостителски објект на Широк сокак и пронајдена стара граната

Битола Њуз - 07.04.2021

На 06 април 2021 во СВР Битола, Ќ.С. (64) од Битола пријавил дека во угостителски објект на ул. „Широк Сокак“ во Битола бил физички нападнат од 40 годишник од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.