TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ембид доби трет пасош: Зошто да не?

Gol.mk - 01.10.2022

Кошаркарот на Филаделфија 76ерс, Џоел Ембид продолжува да „собира“ пасоши од различни земји. Камерунецот пред неколку месеци доби документи од Франција и најави дека ќе игра за таа земја на Олимписките игри во Париз во 2024 година, а сега стана и ...

Колекционер: Жоел Ембид по францускиот, сега доби и американски пасош

SportSport - 30.09.2022

Кошаркарот на Филаделфија, Жоел Ембид продолжи да ја зголемува својата „колекција“ од пасоши од различни земји. Камерунецот пред неколку месеци доби документи од Франција и најави дека ќе игра за таа земја на Олимписките игри во Париз во 2024 ...

Ембид доби и трет пасош

Вечер Прес - 30.09.2022

Еден од најдобрите центри во НБА лигата, Џоел Ембид, продолжува да „собира“ пасоши од различни држави. Камерунецот пред неколку месеци доби француски пасош и најави дека за оваа земја ќе игра на претстојните Олимписки игри во Париз, а сега стана ...

Џоел Ембид доби и трет пасош

Екипа - 30.09.2022

Првата ѕвезда на Филаделфија 76, Џоел Ембид продолжи со собирањето на пасоши од различни држави. Родениот Камерунец пред неколку месеци доби француско државјанство и најави дека ќе игра за таа земја на Летните олимписки игри во Париз во 2024 година.

Кошаркар на Филаделфија има уникатно хоби – собира пасоши!

Sport 1 - 30.09.2022

Кошаркарот на Филаделфија севентисиксерс, Џоел Ембид, кој е меѓу најдобрите во НБА во последните неколку години, продолжи со собирање пасоши на различни држави, дисциплина во која веќе има „постигнато“ хет-трик.

Ембид доби и трет пасош

TopSport - 30.09.2022

Кошаркарот на Филаделфија, Џоел Ембиид продолжи да „собира“ пасоши од различни земји. Камерунецот пред неколку месеци доби документи од Франција и најавил дека ќе игра за таа земја на Олимписките игри во Париз во 2024 година, а сега стана и ...

Ембид доби и трет пасош

Макфакс - 30.09.2022

Кошаркарот на Филаделфија, Џоел Ембиид продолжи да „собира“ пасоши од различни земји. Камерунецот пред неколку месеци доби документи од Франција и најавил дека ќе игра за таа земја на Олимписките игри во Париз во 2024 година, а сега стана и ...