TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖЕЉКО И ЈОВАНА СЕ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 Добро закрепнуваат, наскоро ќе излезат од карантин

+инфо - 14.01.2022

Популарниот српски пејач, композитор и продуцент Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга, водителката Јована, се позитивни на коронавирус, информирал извор блисок до семејството за српски Стори .

Жељко и Јована Јоксимовиќ заразени со коронавирус – Семејството загрижено, пејачот откажа концерт

ММС - 14.01.2022

Семејството Јоксимовиќ сериозно ја сфати нивната состојба и се придржува до сите мерки и препораки на лекарот, а публиката им испраќа безброј пораки во кои им посакува брзо закрепнување. Познатиот пар Жељко и Јована Јоксимовиќ моментално се во ...

Лоши вести од домот на Јоксимовиќ: Јована и Жељко заразени со коронавирусот, пријателите загрижени за нив

Курир - 14.01.2022

Јована и Жељко Јоксимовиќ се позитивни на коронавирус. Според изворот, парот е во изолација, која наскоро ќе истече, а двајцата постепено закрепнуваат. 2022 година не започнала така одлично за оваа двојка.

Јована и Жељко Јоксимовиќ позитивни на коронавирус

Скопје1 - 14.01.2022

Јована и Жељко Јоксимовиќ се позитивни на коронавирус. Според изворот, парот е во изолација, која наскоро ќе истече, а двајцата постепено закрепнуваат. Жељко пред неколку дена го откажа дочекот на српската нова година, која беше закажана за 13 ...

Жељко и Јована Јоксимовиќ заразени со коронавирус: 2022 не им почна славно

Слободен Печат - 14.01.2022

Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирусот, јавуваат локалните медиуми. Според изворот, парот е во изолација, која наскоро ќе истече, а двајцата постепено закрепнуваат.

Лоши вести од домот на Јоксимовиќ: Јована и Жељко заразени со коронавирусот, пријателите загрижени за нив

Пулс24 - 14.01.2022

Јована и Жељко Јоксимовиќ се позитивни на коронавирус. Според изворот, парот е во изолација, која наскоро ќе истече, а двајцата постепено закрепнуваат. 2022 година не започнала така одлично за оваа двојка.

ЖЕЉКО И ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЌ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД: Состојбата од ден на ден им се…

Еспресо - 14.01.2022

2022 година не започнала така одлично за оваа двојка. И двајцата позитивни на коронавирусот, на самиот почеток на оваа година биле принудени да бидат дома, за да се опорават од нималку безопасна дијагноза, пишува „Стори“.