TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири од четири за домаќините во дуелите од Лигата на шампионите

Сител - 30.09.2022

Во ракометната Лига на шампионите комплетирано е 3.коло. Екипата на Барселона ја оствари е третата победа, со која актуелниот шампион остана единствениот со максимален учинок во Б групата.

Целје храбро го положи оружјето во Барселона

Вечер Прес - 30.09.2022

Бранителот на титулата во Ракометната Лига на шампиони, тимот на Барселона останува перфекнта во новата сезона, откако на домашен терен забележа победа над словенечкиот Целје Пивоварна Лашко со 38:30.

ВИДЕО: Барса не дозволи изненадување против Целје Пивоварна Лашко

Слободен Печат - 30.09.2022

Целје Пивоварна Лашко не успеа да направи изненадување на гостувањето против двократниот европски шампион, но Словенците долго време му парираа. Во третото коло од групната фаза на ЕХФ Лигата на шампионите , Барселона пред своите гледачи го совлада ...

Цеље ја мачеше Барселона 50 минути, а потоа го снајде катастрофа

Sport 1 - 29.09.2022

Барселона остана единствениот стопроцентен тим во својата група од Лигата на шампионите, откако се комплетира третото коло. Во него, Каталонците се изнамачија со Цеље, за на крај да слават убедливо, со 38-30.

Лига на Шампиони: Барса и Нант без проблеми против Целје и Елверум

Екипа - 29.09.2022

Барселона по три одиграни кола од новата сезона во Лигата на Шампионите останува со перфектен учинок откако денеска славеше против Целје со 38-30. Каталонците беа подобриот противник во поголемиот дел од натпреварот, а и покрај камбекот на ...

Барса ги освои бодовите, но Целје скапо ја продаде кожата во Блауграна

24 Ракомет - 29.09.2022

Барса со победа во 4.коло од Лигата на шампионите против словенечкиот претставник Целје Пивоварна Лашко од 38-30(19-15) ги потврди своите шампионски амбиции и статусот на актуелен првак. Пред домашната публика во Блауграна, Барса имаше сериозен ...

Елверум остана закован на дното – Нант постигна 41 гол за втор триумф во ЛШ

24 Ракомет - 29.09.2022

Француски Нант и полесно од очекувањата го декласираше норвешки Елверум, на меч во кој беа постигнати вкупно 71 гола, а домаќините триумфираа со 41-30 (20-14). Со оваа победа Нант се израмни по бројот на бодови со Кил, Алборг и Киелце кои имаат по ...

Не се случило оддамна, но сезонава се навикнавме на ракометни денови во ЛШ без македонски клуб и играчи

Спортманија - 29.09.2022

Чуден е денешниот ракометен ден во Лигата на шампионите од аспект на македонските клубови и играчи, а немаше ниту еден на четири дуели, нешто што не се случило оддамна. Во Лигата на шампионите не игра стандардниот учесник Вардар, откако поради ...

Целје за момент се закани, но Барса на крајот славеше убедливо

SportMedia - 29.09.2022

Со само мали турбуленции во вториот дел, Барселона на крајот убедливо го порази Целје со 38:30 во меч од 3. коло во Лигата на шампионите. Вечерва на домашен терен Каталонците ја запишаа третата победа во серија и ја задржаа првата позиција во ...