TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во пожар во фабрика во градот Шид загина 40-годишник

Фокус - 20.06.2024

Страшна трагедија се случи денеска во Шид кога пожар зафати четири магацини на фабриката, при што загина еден работник. Пожарот избувнал денеска во попладневните часови, а на терен набрзо пристигнале и противпожарни единици.

Еден работник загина во пожар во фабриката „Евројуг“ во Србија

Макфакс - 20.06.2024

Работник во фабрика загина во пожарот што избувна во утринските часови во фабриката „Евројуг“ во Шид, соопшти денеска општина Шид. Пожарот во фабриката за бои и лакови „Евројуг“ во Шид е пријавен во 11:30 часот.

Експлозија во фабрика во Србија, еден работник загина: Густ чад се крена над градот

ТВ21 - 20.06.2024

Еден работник во фабриката за бои и лакови „Еуројуг“ во Шид загина во пожар што избувна утринава по експлозија во складиштето на фабриката, соопшти општинската управа на тој град Срем. Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, претходно ...

(Видео) Голем пожар во фабрика за бои и лакови во Србија: работниците се евакуирани, а по еден се трага

Макфакс - 20.06.2024

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои, лакови и фасади „Еврројг“ во Шид, работниците се евакуирани, а според првите информации нема повредени, но се трага по еден работник. Од полициското одделение на Сремска Митровица за Н1 велат дека ...

Полицијата го блокирала преминот, се слушнале најмалку 40 експлозии: Пожарникарите се уште се на терен поради пожарот ...

4NEWS - 20.06.2024

Голем пожар избувнал во фабриката за бои и лакови во Шид, полицијата го блокира преминот, а над градот се издига огромен чад. Сепак, како што дознаваме на лице место, одвреме-навреме се слушаат експлозии, а според присутните за N1 ги имало најмалку ...

ВИДЕО: Гори фабрика за бои и лакови во Србија!

ТВ21 - 20.06.2024

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои и лакови во Шид. Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои и лакови во Шид. Како што потврдија од МОНДУ од МУП, пожарот избувнал околу 11:30 часот.

ВИДЕО Гори фабриката во Шид: пожарот го зафати магацинот, сите дежурни екипи се на терен

4NEWS - 20.06.2024

Се запали фабрика во Шид, која произведува и продава лакови, бои и други материјали, објави телевизијата Сремска. Како што соопштија, според првите неофицијални информации, за среќа нема повредени.

🎥 Екплозија во фабрика за бои и лакови во Србија, едно лице е исчезнато во пожарот

Локално - 20.06.2024

Голем број пожарникари од Шид, Рума и Сремска Митровица го гаснат пожарот што ја зафати фабриката „Евројуг“ во Шид. Според неофицијални информации, има полесно повредени, а се трага по едно лице за кое постои сомнеж дека во моментот на пожарот се ...

Експлозија во фабрика за бои и лакови во Србија

Република - 20.06.2024

Голем број пожарникари од Шид, Рума и Сремска Митровица го гаснат пожарот што ја зафати фабриката „Евројуг“ во Шид. Според неофицијални информации, има полесно повредени, а се трага по едно лице за кое постои сомнеж дека во моментот на пожарот се ...

Експлозија во фабрика за бои и лакови во Србија

24Инфо - 20.06.2024

Голем број пожарникари од Шид, Рума и Сремска Митровица го гаснат пожарот што ја зафати фабриката „Евројуг“ во Шид. Според неофицијални информации, има полесно повредени, а се трага по едно лице за кое постои сомнеж дека во моментот на пожарот се ...

(Видео) Голем пожар во фабриката за бои и лакови во Србија: работниците се евакуирани, а по еден се трага

Опсервер - 20.06.2024

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои, лакови и фасади „Еврројг“ во Шид, работниците се евакуирани, а според првите информации нема повредени, но се трага по еден работник. Од полициското одделение на Сремска Митровица за Н1 велат дека ...

ВИДЕО: Избувна голем пожар во фабрика за бои и лакови во Србија

Press24 - 20.06.2024

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои, лакови и фасади „Евројуг“ во Шид, работниците се евакуирани, а според првите информации нема повредени, но се трага по еден работник. Од полициското одделение на Сремска Митровица за Н1 велат дека ...

[ВИДЕО] Голем пожар во фабрика за бои и лакови во Србија: Работниците се евакуирани, а по еден се трага

Точка - 20.06.2024

Голем пожар денеска избувна во фабриката за бои, лакови и фасади „Евројуг“ во Шид, работниците се евакуирани, а според првите информации нема повредени, но се трага по еден работник. Од полициското одделение на Сремска Митровица за Н1 велат дека ...

Експлозија во фабрика во Србија: Еден работник загина, густ чад се крена над градот

4NEWS - 20.06.2024

Еден работник во фабриката за бои и лакови „Еуројуг“ во Шид загина во пожар што избувна утринава по експлозија во складиштето на фабриката, соопшти општинската управа на тој град Срем. Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, претходно ...

Еден работник загина во пожар во фабриката „Евројуг“ во Србија

Опсервер - 20.06.2024

Работник во фабрика загина во пожарот што избувна во утринските часови во фабриката „Евројуг“ во Шид, соопшти денеска општина Шид. Пожарот во фабриката за бои и лакови „Евројуг“ во Шид е пријавен во 11:30 часот.

Еден работник загина во пожар во фабриката „Евројуг“ во Србија

Точка - 20.06.2024

Работник во фабрика загина во пожарот што избувна во утринските часови во фабриката „Евројуг“ во Шид, соопшти денеска општина Шид. Пожарот во фабриката за бои и лакови „Евројуг“ во Шид е пријавен во 11:30 часот.