TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Азманов поднел кривична пријава против Боки 13 – Му барал рекет за стан или пари во вредност од 50.000 евра

Бизнис Вести - 17.07.2019

Бизнисменот Зоран Азманов обвинува дека со исконструирана приказна и злоупотреба на медиуми, сопственикот на 1тв Бојан Јовановски правел обид за рекет врз него. Азманов вели дека му биле побарани 50.000 евра или стан, за да нема проблеми.

Лидер: Костадинов вмрежен со Боки 13?

+инфо - 16.07.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник Костaдин Костадинов е во правна поврзаност со Боки 13, кој заедно со Катица Јанева и Зоки Кичеец е дел од обвинителско-медиумската група која изнудувала рекет од бизнисмени, пишува Лидер .

Лидер: Костадин Костадинов во невладината на Боки 13 – Костадинов: Чист сум

PressingTV - 16.07.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник Костaдин Костадинов е во правна поврзаност со Боки 13, кој заедно со Катица Јанева и Зоки Кичеец е дел од обвинителско-медиумската група која изнудувала рекет од бизнисмени, пишува Лидер .

Димитровски: Не сум му платил рекет на Боки 13, не можам да видам 5.000 евра кеш, не па 500.000

Press24 - 16.07.2019

Поранешниот градоначалник на Кочани и сопственик на печатницата „Европа 92” Ратко Димитровски, во изјава за „ Лидер ” демантира дека на на Бојан Јовановски, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева им платил рекет од 500.000 евра.

Костадин Костадинов е член на НВО организацијата на Боки 13

Република - 16.07.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието, Костaдин Костадинов е во правна поврзаност со Бојан Јовановски познат уште како Боки 13, кој заедно со Катица Јанева и Зоки Кичеец е дел од обвинителско-медиумската група која изнудувала рекет од ...

Боки – Коперфилд 13

Призма - 16.07.2019

Боки 13 се реобмисли во прокуристот Бојан Јовановски Боки 13 не ги криеше парите. Носеше „Версаче“ чанта на плажа, „Луј Витон“ му беше за ноќни прошетки, а жолтата за кафе во Дебар Маало. Уште којзнае колку чанти, куфери и аксесоари прошета по ...

Портпаролот на СДСМ е член на организацијата на Боки 13

Expres - 16.07.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник во собранието, Костaдин Костадинов е во правна поврзаност со Бојан Јовановски (Боки 13), кој заедно со Катица Јанева и Зоки Кичеец е дел од обвинителско-медиумската група која изнудувала рекет од бизнисмени.

Лидер: Костадин Костадинов вмрежен со Боки 13

Курир - 16.07.2019

Портпаролот на СДСМ и пратеник во собранието, Костaдин Костадинов е во правна поврзаност со Бојан Јовановски (Боки 13), кој заедно со Катица Јанева и Зоки Кичеец е дел од обвинителско-медиумската група која изнудувала рекет од бизнисмени, пишува ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дали и Зоран Заев учествувал во „Рекет“ и колкав процент се двоел?

Република - 16.07.2019

Зоран Заев е промотор и заштитник на криминалот. Зоран Заев е глава на октоподот. Единствениот три пати аболициран политичар во Европа до вчера ја форсираше и штитеше Катица Јанева која ги извршуваше неговите нарачки за пресметка до ...

Кој е Бојан Јовановски алијас Боки 13?

Алфа - 16.07.2019

Патот на Бојан Јовановски алијас Боки 13ка, од учесник во балканско реално шоу, хуманитарен работник,сопственик на телевизија, до осомничен за перење пари и примање награда за противзаконско влијание.

Што договарал Костадин Костадинов на средбите што ги имал со Боки 13?

24Инфо - 16.07.2019

Што договарал Костадин Костадинов на средбите што ги имал со Боки 13, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на прес конференцијата на портпаролот на СДСМ, кој рече дека Груевски пак зборел преку Мицкоски за да го одбрани криминалот на режимот.

Азманов: Вимблдон го има Џоковиќ, во Македонија рекет број еден е Боки 13

Фактор - 16.07.2019

Се докажа дека се што зборував е вистина, вели за Фактор бизнисменот Зоран Азманов кој уште во февруари го обвини Бојан Јовановски за рекет. Подолу целата изјава на Азманов: „Рекетарството на Бојан Јовановски, викан Боки 13, кој ги злоупотребуваше ...

Ѝ го зеле мобилниот на Катица, сега некој цајкан бара голи фотки у галерија

Репортер - 16.07.2019

Апсењето на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, и оставката на Катица Јанева веќе два дена се главна вест во медиумите. Од тоа дека Боки носел чанта од 20.000 евра кога го уапсиле, преку одземањето на мобилниот телефон на специјалната јавна ...

Дали гатачите го уништија Боки 13?!

Вечер - 16.07.2019

Сите оние што со години го навредуваа и го плукаа искрени да бидеме се израдуваа на веста дека македонскиот шоумен Боки 13 или како што му е вистинското име Бојан Јовановски е сега во 30-дневен притвор….

Под влијание на Боки 13: Кога презентерката на вести прави лапсус, па она што го мисли, несакајќи ќе го каже во најава? ...

Вистина.мк - 16.07.2019

Приведувањето на Боки 13 навистина ја шокираше јавноста, па дури и оние на кои споделувањето на информациите им е професија. Така, во едно од изданијата на вестите на една од домашните телевизии, презентерката преимпресионирана од веста за апсењето ...

(ФОТО) Илјадници евра само за едно појавување: Колку чини облеката на Боки 13?

Женски магазин - 16.07.2019

Секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави. Ама дека се облекува скапо и тренди, тоа е факт. Како и познатите светски ѕвезди и тој носи облека од најпознатите брендови на денешницата кои се бааги скапи.

АЛБУМ НА ПОЗНАТИТЕ: И ќе кажат го донеле Заев да се слика со Боки 13, ајде мајкатааа…

Денешен - 16.07.2019

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13 беше ѕвезда не само на естрадното туку и на политичкото небо. Доказ за тоа се и многуте фотографии на кои Боки 13 е фотографиран со политички ѕвезди, новинарски ѕвезди, градоначалници, пратеници и тн.

Веста за апсењето на Боки 13 одекна во регионалните медиуми

еМагазин - 16.07.2019

Повеќе регионални медиуми ја пренесоа веста за апсењето на Бојан Јовановски – Боки 13 , кој е осомничен за изнуда и перење пари во случајот „Рекет“. Српски „Курир“ пишува за апсењето на Јовановски и додава дека претходно тој на социјалните мрежи се ...

Боки 13 е главна вест и во медиумите во регионот: Се фалеше со богатството, носеше Версаче и Гучи, значително ...

Вистина.мк - 16.07.2019

Задржувањето на Бојан Јовановски – Боки 13 на граничниот премин Богородица, неговото приведување и притворот кој го доби, се топ тема и во највлијателните медиуми од регионот. „Се фалеше со богатството,носеше Версаче и Гучи, драстично ослабе:Боки 13 ...

СДСМ со реакција за случајот со Боки 13: Сите се еднакви пред законот, а правда мора да има

Слободен Печат - 16.07.2019

Во реакцијата на СДСМ стои дека овој случај е доказ дека постои заштитен механизам на релација граѓани, обвинителство и МВР. Владејачката партија СДСМ се огласи по актуелниот случај со приведените Бојан Јовановски, познат како Боки 13 и бизнисменот ...

Боки не бил сам во автомобилот на граничниот премин Богородица – еве кој бил со него

Таратур - 16.07.2019

Според информациите кои ги пренеусва порталот Сигнал.,мк , во моментите кога на граничниот премин „Богородица“ бил запрен и задржан за приведување Боки 13, со него во автомобилот била и водителката Лила Филиповска.

(Фото) Боки 13 носел чанта од 20.000 евра кога го уапсиле

Репортер - 16.07.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, вчера беше уапсен на граничниот премин Богородица. Тој вечерта беше однесен пред истражен судија, кој му изрече 30-дневен притвор. Кога полицијата го уапсила, од автомобилот ги зела сите лични предмети на Боки, ...

Од реално шоу, до Си-ен-ен, па до Шутка: Досие Боки 13

Женски магазин - 16.07.2019

Со лициси на рацете во Шутка. На Бојан Јовановски му е одреден притвор од каде ќе чека вести и ќе биде повикуван да дава исказ во случајот кој вчера го обелодени Јавното обвинителство, а во кој тој се сомничи дека тргувал со влијание и успеал само ...

Еве со кого бил Боки 13 во автомобилот при приведувањето на граничниот премин

Магазин - 16.07.2019

По вчерашното апсење на граничниот премин Богородица, Бојан Јовановски кој во јавноста е познат како Боки 13 не бил сам. Како што објави порталот СИГНАЛ.МК според неофицијални извори, наводно Боки бил во придружба со својата пријателка Лила ...

Героски: Нема да му се извинам на СДСМ за БОКИ

Магазин - 16.07.2019

Новинарот Бранко Геровски кој преку своите колумни обелодени многу вистинити приказни, за вистински ликови, функционери кои ги нарекуваше под името Коки,ЗОКИ, Фрики, Лики… Дел од нив сами се пронајдоа во приказните и пред медиуммите открија дека се ...

Боки не бил сам на граничниот премин Богородица – Eве кој бил со него

Бизнис Вести - 16.07.2019

Порталот Сигнал.,мк , објави информации дека на граничниот премин „Богородица“ Боки 13 бил запрен и задржан, a со него во автомобилот била и водителката Лила Филиповска. При обидот да ја премине границата, тој наводно бил придружуван од популарната ...

Ова се последните објави на Боки 13, Сергеј Варошлија и Лила на Инстаграм! (ФОТО)

Вистина.мк - 16.07.2019

Вчера, 15 јули 2019, како бомба одекна веста дека менаџерот, кој се претставува и како сопственик на 1ТВ, Бојан Јовановски, во јавноста познат како Боки 13, попладнето беше уапсен на граничниот премин „Богородица“ по налог на Јавното обвинителство ...

Боки 13 не бил сам во кола кога го апселе

Expres - 16.07.2019

Кога бил застанат во обид да излезе од земјата, Бојан Јовановски -Боки 13 ктој бил во друштво на позната водителка на ТВ Квиз. Во приказните на Геровски спомнува и таа (Лики) како една од вмешаните во рекетите кои ги правеле Боки 13, функционер од ...

Кој бил со Боки 13 кога го приведувале?

Скопје1 - 16.07.2019

Во моментот кога го уапсиле Боки 13 граничниот премин Богородица, неофицијално тој бил во придружба на Лила Филиповска. Покрај Филиповска во џипот биле уште двајца водители од телевизијата чии сопстевник е Боки 13, а тоа се Анета Кочишки и Сергеј ...

(ФОТО) Боки 13 приведен со чанта која чини 20.000 евра

Скопје1 - 16.07.2019

Бојан Јовановски од синоќа е во 30 дневен притвор, откако беше уапсен на граничниот премин Богородица, обидувајќи се да ја напушти земјава. При апсењето од џипот биле земени сите лични работи на Боки 13, меѓу кои била и ташната „Биркин“ од брендот ...

Во 14:30 „Лидер“ ексклузивно го објавува тефтерот на Боки 13, ќе се открие кои бизнисмени плаќале рекет и колку!

Курир - 16.07.2019

Денеска во 14 и 30 часот Економски Лидер ќе објави ексклузивни детали од истрагата за случајот против Боки 13 и Зоран Милевски Кичеец. -Истрагата ќе се проширува, а ние ќе објавиме кој се бил во „тефтерот“ на Боки 13, кој колку платил и со што ...

Бранко Героски: Не, нема да му се извинам на СДСМ за Боки, туку СДСМ ќе им се извини на членството и симпатизерите !

Опсервер - 16.07.2019

НЕ, НЕМА ДА МУ СЕ ИЗВИНАМ НА СДСМ ЗА БОКИ, ТУКУ СДСМ ЌЕ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ЧЛЕНСТВОТО И НА СИМПАТИЗЕРИТЕ! Саше будалетинката бара да сум му се извинел на СДСМ за “клеветите” дека Боки 13 дејствувал “заедно со власта”.

По притворот за Боки13: Ја затворивте македонската Кардашијан, каде ќе ви оди душата

Скопје1 - 16.07.2019

Сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски вчера доби 30 дневен притвор поради примање награда за противзаконско влијание, како и за перење пари. Тој вчера беше уапсен на граничниот премин Богородица.

Димитров за апсењето на Боки 13: Ќе нè биде!

Република - 16.07.2019

Власта молчи, Никола се јави. Вчерашната акција на полицијата и Јавното обвинителство единствено ја искоментира министерот за наворешни работи Никола Димитров, кој во статус на Фејсбук насловен „Никој не рече дека ќе биде лесно“ пишува дека ...

(ФОТО) ДА НАУЧИМЕ КАКО ТРЕБА: Вака Бојан Јовановски замислува ЧЕСНА БОРБА ЗА СЕБЕ?

Екран - 16.07.2019

Претпоставуваме дека ретко кој не знае дека Бојан Јовановски, попознат како Боки 13 е веќе во притвор во Шутка, поради обвинението за „рекет“, или „тргување со влијание“… Не би оптоварувале со детали околу обвинението и другите вклучени во ова дело ...

(ВИДЕО+ФОТО) Најнов имиџ на Боки 13: Сега има руса коса и јакна да ги скрие „брендираните нараквици“!

Екран - 16.07.2019

Вчера, за жал, нови апсења беа причина за интересот на сите нас… Без спомнувани имиња за кои сите сме се прашувале како „дошле до својот капитал“, како успеале сето она што обичните граѓани не можат…На прес конференција беа објавени детали за ...

30 дневен притвор за Бојан Јовановски

Сител - 16.07.2019

30 дневен притвор за Боки 13 и Зоран Кичеец. Шефицата на организиран криминал соопшти дека мерката е одредена по сите 3 основи. Рускоска потврди дека е одземен телефонот на Катица Јанева за да утврди дали постоела комуникација со првоосомничениот, ...

30 дневен притвор за Боки 13

Канал5 - 16.07.2019

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30 дневен притвор од страна на Кривичниот суд. Повеќе информации во текот на утрешниот ...

Боки 13 до Русковска: Извинете што ве прекинувам додека зборувате лаги

+инфо - 16.07.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, вечерва од Основниот кривичен суд во Скопје беше спроведен во затворот во Шуто Оризари бидејќи му определија притвор од 30 дена како осомничен во најновата истрага на Обвинителството за гонење на организиран ...

Боки 13 донесен во кривичниот суд во Скопје, обвинителството бара притвор

Канал5 - 15.07.2019

Боки 13 пред околу половина час беше донесен во кривичниот суд во Скопје, откако во текот на денот беше уапсен на граничениот премин богородица, како првоосомничен за сомневања дека изнудил 1,5 милиони евра од бизнисмен.

Боки 13 оди во притвор

Gostivarpress.mk - 16.07.2019

Судија на претходна постапка во Кривичниот суд доцна вечерва му одредил 30 дневен притвор на Борјан Јовановски – Боки 13, објави порталот А1он. Боки 13 е првоосомничен во случај за изнудување на милионска сума пари од бизнисмен за да влијае врз ...

Боки 13: Извинете што ве прекинувам во вашите лаги (ВИДЕО)

Слободен Печат - 16.07.2019

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор. Боки 13 вечерва оди во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена.

Боки 13 и натаму на распит, но се шири исрагата и по СЈО и просториите на 1Тв-се прибираат докази!

Локално - 15.07.2019

Се уште трае распитот на Бојан Јовановски-Боки13 , кој претходно бече фатен на гранилниот премин Богородица. Тој пред околу 2 часа беше донесен во Кривичниот суд, а во меѓувреме се случуваат и други претреси и истрагата се прошири иврз ...

ВИДЕО: „Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, ѝ рече Боки 13 на Рускоска на излегување од Кривичен

ТВ21 - 16.07.2019

„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придружба на полиција, на скалите се ...

30 дневен притвор за Бојан Јовановски познат како Боки 13

ТВ21 - 16.07.2019

Судија на претходна постапка одреди 30 дневен притвор за Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13. Јовановски заедно со Милевски се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра како награда за да влијаат врз јавен обвинител за да запре истрага ...

Јовановски на распит во Кривичен

Алсат-М - 15.07.2019

Првиот човек на 1ТВ, Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва со лисици на рацете во придружба на полицијата е донесен на распит во Кривичниот суд. Тој денеска беше уапсен на граничниот премин Богородица на барање на Обвинителството за ...

На Катица Јанева ѝ е запленет телефонот

+инфо - 15.07.2019

На специјалната јавна обвинителка, чие име се споменува како инволвирано во истрагата во која осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, вечерва ѝ одземен мобилниот телефон, дознава Плусинфо од извори во истрагата.

ВИДЕО: Претрес во канцеларијата на Боки 13, одземен неговиот компјутер

ТВ21 - 15.07.2019

Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“, каде се наоѓа канцеларијата на Бојан Јовановски познат како Боки 13 одземен е неговиот компјутер, а неофицијално ТВ21 дознава дека бил одземен и компјутерот на синот на Катица Јанева кој работи ...

Боки 13 за малку ќе избегал од државава, возел со голема брзина кон граница

А1 On - 15.07.2019

Осомничениот за „Примање награда за протизаконито влијание“, и за перење пари Бојан Јовановски познат како Боки 13 денеска со уште тројца пријатели за малку ќе избегал од државава. Тој бил лоциран кај Гевгелија, како со голема брзина вози џип кон ...