TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПЕНДАРОВСКИ: 118 години од смртта на водачот на македонското револуционерно националноослободително движење

Денешен - 04.05.2021

За денешното „чествување“ на македонскиот апостол Гоце Делчев, од претседателот на државата за која великанот го дал и својот живот, нема доволно материјал да се направи ни вест. – 118 години од смртта на водачот на македонското револуционерно ...

ЗАЕВ: Гоце Делчев го чествуваме како апостол и идеолог на борбата на Македонците и нивниот вековен сон за своја самостојна држава

Денешен

118 години од смртта на Гоце Делчев: Делегации од државните институции положија цвеќиња

360 степени

Димитриевски положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев (ФОТО)

Кумановски м.

Пендаровски пак не се поклони на гробот на Гоце Делчев

Expres

Повторно ни претседателот ни премиерот не се поклонија пред гробот на Гоце Делчев

Република

Делегации положија цвеќе на гробот на Гоце Делчев по повод 118 години од неговото загинување

Мета

Локално Локално +инфо Денешен Алсат-М Слободен Печат Кајгана Frontline

Заев и Пендаровски конечно ја одбележаа смртта на Гоце Делчев, но со објави на социјалните мрежи

Lider - 04.05.2021

Денеска се одбележуваат 118 години од смртта на македонскиот револуционер и член на МРО, Гоце Делчев. Традиционално, делегации на Владата, граѓански организации и индивидуи секоја година оставаат цвеќе и се поклонуваат пред гробот на македонскиот ...

Владина делегација оддаде почит и положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев по повод годишнината од неговата смрт

24Инфо

Делегација од Кабинетот на Претседателот положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Канал5

Делегација од Кабинетот на Претседателот положи цвеќе по повод 118-годишнината од смртта на Гоце Делчев

24Инфо

Делегација од Владата и од кабинетот на претседателот, положија цвеќе на гробот на Гоце Делчев

ТВ21

ВИДЕО: Владина делегација оддаде почит и положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев по повод годишнината од неговата смрт

Слободен Печат

Владата го испрати Спасовски, а Пендаровски го пушти Бошњаковски на гробот на Гоце Делчев

Фактор

Локално Н.Македонија CivilMedia Канал5 ММС MakPress Скопје инфо Lider

Сајкоски: Немам прочитано дека Гоце Делчев нешто направил за бугарската држава

Канал5 - 04.05.2021

Немам прочитано дека Гоце Делчев нешто направил за бугарската држава, за некој да биде револуционер на некоја држава треба да се борел и да загинел за истата, тој умре за самостојна и независна Македонија.

Сајкоски: Немам прочитано дека Делчев нешто направил за бугарската држава, тој умре за самостојна и независна Македонија

24Инфо

Немам видено дека Гоце Делчев направил нешто за Бугарија

Lider

Сајкоски: Немам прочитано дека Гоце Делчев нешто направил за бугарската држава, тој умре за самостојна и независна Македонија

Курир

Сајкоски: Делчев умре за самостојна и независна Македонија, немам прочитано дека направил нешто за бугарската држава

Press24

ВИДЕО | Сајкоски: Немам прочитано дека Гоце Делчев нешто направил за бугарската држава

Слободен Печат

Сајкоски: Немам прочитано дека Гоце Делчев нешто направил за бугарската држава (ВИДЕО)

+инфо

Нетпрес Акцент Република

Мицкоски: Ако Гоце Делчев беше жив, Власта ќе го прогласеше за антизападен и ќе го омаловажуваа

Lider - 04.05.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот Твитер профил напиша порака поврзана со годишнината од смртта на најголемиот син на Македонија, Гоце Делчев. Денеска се одбележуваат 118 години од неговата смрт кај селото Баница.

Мицкоски: Делчев е љубов, патриотизам, пркос, слобода – Затоа од неговото име се плашат и денес

Курир

Мицкоски: Делчев е љубов, патриотизам, пркос, слобода, затоа од неговото име се плашат и денес

Република

Мицкоски: Ако Гоце Делчев денес беше жив, сигурно ќе беше прогласен за антизападен, ќе беше скандализиран, омаловажуван

+инфо

Мицкоски: Ако Гоце денес беше жив, ќе беше прогласен за антизападен

Фактор

Мицкоски: Ако Гоце Делчев денес беше жив, сигурно ќе беше прогласен за антизападен

Локално

Мицкоски: Делчев е љубов, патриотизам, пркос, слобода – Затоа од неговото име се плашат и денес

Press24

Денешен Сител Expres Нетпрес ТВ21 Тера 360 степени

Наместо на гробот, Пендаровски на Твитер му изрази чест на Гоце Делчев

Република - 04.05.2021

Претседателот Стево Пендаровски и оваа година не го посети гробот на Гоце Делчев во цркавата Св.Спас. Наместо таму, шефот на државата се сети на македонскиот великан на Твитер каде нашиша.

Наместо на гробот, Пендаровски на Твитер му изрази чест на Гоце Делчев

Нетпрес

Пендаровски на Твитер се сети на Гоце Делчев

PressingTV