TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус во проблеми: Дибала не прифаќа нов договор под 15 милиони евра

Екипа - 12.08.2020

Јувентус активно бара начин како да го врзе Пауло Дибала со нов договор, се разбира под подобри финансиски услови. Аргентинецот има актуелен договор со клубот до 30. јуни 2022 година поради што Јувентус сега бара можност за продолжување.

Јувентус не може да го исполни тоа што го бара: Дибала сам си ја чекираше картата за заминување

Спортски - 12.08.2020

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала би можел да го напушти Јувентус. Неговите преговори со раководството на Старата дама не одат во добар правец, а проблем нормално се парите. Дибала има договор со Бјанконерите до летото 2022. година.

Дали е готово? Меси купи апартман во Милано!

SportMedia - 12.08.2020

Дали Лео Меси навистина е блиску до трансфер во Интер Милано? Утринава уште една вест на “Газета“ која оди во прилог на тоа дека Аргентинецот би можел ова лето да го направи најспектакуларниот трансфер во историјата на италијанскиот гигант.

Јувентус не може да го исполни она што го бара: Дибала си чекираше билет за да си замине

СуперСпорт - 12.08.2020

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала би можел да го напушти Јувентус. Неговите преговори со раководството на Старата дама за продолжување на договорот воопшто не одат добро, а проблемот е, се разбира, пари.

Проблем за Јувентус, Дибала бара поголема плата

SportMedia - 12.08.2020

Пауло Дибала може да го напушти Јувентус. Неговите преговори со раководството на “Старата дама“ за продолжување на соработката не одат добро, проблем се парите. Договорот на Аргентинецот истекува во 2022 година, клубот е подготвен да му понуди ноа ...

Има нешто или чиста случајност? Лео Меси купул луксузен пентхаус во близина на канцелариите на Интер!

24Фудбал - 11.08.2020

По веста дека таткото на Лео Меси купил куќа во Милано, медиумите од Италија сега пишуваат дека и самиот фудбалер купул имот во градот на модата, се работи за луксузен пентхауз во близина на канцелариите на Интер.

ФОТО: Меси купил стан во близина на седиштето на Интер

Sport M - 11.08.2020

Откако минатата недела се појавија информации дека таткото на Лионел Меси, Хорхе бил во Милано и купувал недвижнини, нова информација која што ја разбранува италијанската јавност, пред се навивачите на Интер.

Нови информации: Меси со купување на стан го најавил неговото заминување?

Спортски - 11.08.2020

Најголем дел од навивачите на Барселона сметаат дека Меси ќе ја заврши кариерата во редовите на Каталонците меѓутоа Италијанците не престануваат да шпекулираат. Најновата информација која ја пренесуваат медиумите во Италија е изненадувачка.

По татко му, и Лео Меси си купи „апартманче“ во Милано!

Макфакс - 11.08.2020

„Сагата“ околу преселбата на семејството Меси во Милано добива нова димензија, откако прво Хорхе Меси купи куќа во близината на седиштетото на Интер, а сега и Лео Меси си купи апартман во италијанскиот град, несомнено зголемувајќи ги шпекулациите за ...

Меси купи стан во Милано и повторно ги разгоре шпекулациите

Кајгана - 11.08.2020

По татко му, сега и Лео Меси купи имот во Милано и тоа во комшии на седиштето на Интер по што ги разгоре шпекулациите дека е пред преселба во составот на Антонио Конте. Откако Хорхе Меси, таткото на Лео, неодамна купи имот во Милано, денеска стигна ...

Реал Мадрид нуди 100 милиони евра за суперѕвезда на Јувентус!?

СуперСпорт - 11.08.2020

Реал Мадрид планира летово да купи суперѕвезда од Јувентус, а станува збор за младиот фудбалер Пауло Дибала, кој би можел да чини околу 100 милиони евра. Тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан сака по секоја цена да го донесе фудбалерот на Јувентус, ...

Меси купил луксузен стан во Милано, веднаш до канцелариите на Интер (ФОТО)

Дриблинг - 11.08.2020

Газета Дело Спорт пишува дека Меси е сосед на Интер, купил луксузен стан во Милано веднаш до канцелариите на клубот од „Џузепе Меаца“. Меси е желба на Интер кој сонува за Аргентинецот, но сепак според медиумите од Италија, причината поради која ...

Дали се подготвува спектакуларен трансфер? Лео Меси купил луксузен пентхаус до канцелариите на Интер!

МКД - 11.08.2020

По веста дека таткото на Лео Меси купил куќа во Милано, медиумите од Италија сега пишуваат дека и самиот фудбалер купул имот во градот на модата, се работи за луксузен пентхауз во близина на канцелариите на Интер.