TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗРНА КАФЕ: Вакви колачи не сте јаделе, излегуваат многу, не се печат и требаат само неколку состојки

НМД - 06.12.2021

ЗРНА КАФЕ – вакви колачи не сте јаделе, излегуваат многу, не се печат и требаат само неколку состојки. Рецепт на Александра од Мојата мала кујна. „Ми кажува мајка ми преку телефон како татко ми ме пофалил за овој рецепт.

Најлесните колачи од чоколадо и кокос – може да ги направи и почетник во кујна

Црнобело - 05.12.2021

Чоколадо и кокос е комбинација што е неодолива кога станува збор за десерти. За вас имаме рецепт за вкусни колачи од кокос и чоколадо, а нема да ви требаат неверојатни вештини за готвење. За да ги подготвите овие колачи потребно е само да знаете ...

Направете божиќно чоколадо – ќе им успее и на тоталните аматери во кујната

Локално - 05.12.2021

Божиќното чоколадо по рецепт на дизајнерката и лајфстајл блогерка Леда Босниќ, сопственичка на брендот Ledaboss, може да го направи секој, а идеи за мотиви има многу. Спакувајте го скршеното чоколадо во проѕирни кесички, ставете лента и ќе имате ...

Топло чоколадо со пенасти бонбони

Gotvi.mk - 04.12.2021

Вкусен рецепт за топло чоколадо… Состојки: 1 шолја врело млеко 2 реда млечно чоколадо неколку пенасти бонбони Начин на подготовка: Во шолја врело млеко ставете чоколадо и мешајте додека не се растопи. Преку наредете пенасти бонбони и послужете.