TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Организаторите на турнирот во Рим планираат мечеви во септември

Gol.mk - 30.05.2020

Околу 40 турнири беа откажани за време на пандемијата со коронавирус, меѓу кои и Вимблдон и Ролан Гарос. Тениските ѕвезди долго време се надвор од терените и чекаат „зелено светло“ од АТП и ВТА за да им се вратат на мечеви.

САД опен и Ролан Гарос бараат заедничко решение

Н.Македонија - 29.05.2020

За да не се направи метеж и совпаѓање на термините на двата големи тениски турнира САД опен и Ролан Гарос, организаторите одлучија да најдат заедничко решение, пишува порталот „Кикер“, кој вели дека Французите се подготвени за соработка и ...