TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општина Чаир обезбеди амбулантно возило откако не ја украси општината за новогодишните празници

Радио МОФ - 22.01.2021

Општина Чаир со распоредување на средствата наменети за декорирање на територијата на општината за новогодишните празници во висина од 1.800.000 денари обезбеди амбулантно возило кое денеска му беше предадено на Здравствениот дом – Скопје, ...

Со парите за новогодишно украсување Чаир купи две амбулантни возила за итната помош

Макфакс

Со парите за новогодишно украсување, Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош

Вечер

Со парите за новогодишно украсување, Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош

Н.Македонија

Со парите за новогодишно украсување, Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош

Скопје24

Со парите за новогодишно украсување, Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош

Точка

Со парите за новогодишно украсување, Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош

MTM

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје

Бизнис Вести - 22.01.2021

Здравствениот дом во Скопје денеска доби две амбулантни возила за транспорт на пациенти, донацијата е од Советот на Општина Чаир. Средствата наменети за новогодишно украсување, општината ги пренамени за поддршка на здравствените служби во борбата ...

Општина Чаир купи две амбулантни возила со парите за новогодишно украсување

Локално

Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје

Press24

Со парите за новогодишно украсување Oпштина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје

ТВ21

Наместо новогодишни украси, Општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје

Факултети

Наместо за украсување, општина Чаир со парите купи две амбулантни возила

МКД

(ФОТО)Со парите за новогодишно украсување општина Чаир купи две амбулантни возила за Итната помош во Скопје

Скопје1

Скопје инфо Република Вечер Прес PressingTV

Патронажно санитетско возило и амбулатно возило од Општината Чаир доби ИМП при Здравствен дом Скопје

24Инфо - 22.01.2021

Патронажно санитетско возило марка „Дачија” и амбулатно возило комбе „Фолксваген” Т5 доби службата за Итна медицинска помош при Здравствениот дом Скопје. Возилата се донација од Општината Чаир.По повод донацијата, министерот за здравство Венко ...

Патронажно санитетско возило и амбулатно возило од Општината Чаир доби ИМП при Здравствен дом Скопје

Сител

Патронажно санитетско возило и амбулатно возило од Општината Чаир доби ИМП при Здравствен дом Скопје

MakPress

Патронажно санитетско возило и амбулатно возило од Општината Чаир доби ИМП при Здравствен дом Скопје

Press24

Патронажно санитетско возило и амбулатно возило од Општината Чаир доби ИМП при Здравствен дом Скопје

Независен

Општина Чаир денеска донираше две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

iPortal

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

24Инфо - 22.01.2021

Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Скопје. На примопредавањето, според најавите, ќе присуствуваат министерот за здравство Венко Филипче, градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу ...

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Независен

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Опсервер

Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Press24

Општина Чаир ќе донира две амбулатни возила за Здравствен дом Скопје

Слободен Печат

Општина Чаир денеска ќе донира две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

Скопје инфо

Донација на две амбулатни возила за Здравствениот дом Скопје

24 Вести

Канал5 Сител iPortal Локално MakPress