TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во овие 3 хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе – Секогаш го гледаат само ниниот интерес

Нане - 09.04.2020

Луѓето родени во овие хороскопски знаци имаат потешкотии во одржувањето на добри односи со останатите, бидејќи исклучително ги интересираат нивните сопствени потреби и интереси. Сè што имаат на ум е да ги искористат предностите од дадената ...

Дневен хороскоп за 09.04.2020: Бикови – избегнувајте хаос, Лавови – уживајте во тоа што имате

Црнобело - 09.04.2020

Какви предизвици ве очекуваат денес? Што треба да направите за полесно да помине ...

Секој хороскопски знак има своја суперсила: Која е вашата?

Женски магазин - 08.04.2020

Овен Претставниците на овој знак се родени со голем потенцијал да влијаат врз нивните животи и врз животите на другите. Тие можат да ја градат својата судбина на таков начин што не само што ги инспирираат и мотивираат другите, туку и им помагаат да ...

Хороскопски знаци кои најдобро управуваат со финансиите

Слободен Печат - 08.04.2020

Одредени хороскопски знаци се исклучително добри во управувањето со финансиите и се вистински пример за останатите, па поради тоа редовно заштедуваат солидна сума на пари. Погледнете за кои хороскопски знаци станува збор: 1.

Шест проблеми што ќе ја нарушат врската и бракот исто како неверството!

Попара - 08.04.2020

Неверството е една од работите што целосно ќе ја уништи врската. Сепак, покрај неверството има и неколку други проблеми што ја нарушуваат љубовната хармонија исто како неверството. 1. Лажење и криење работи од партнерот Дури и ако го лажете ...

5 хороскопски знаци што имаат многу придобивки од љубовните врски

Кафе пауза - 08.04.2020

Не мора да бидете во врска за да бидете среќни или за да имате прекрасен живот, но здравите врски се нешто што повеќето луѓе го посакуваат. Всушност, ќе имате многу придобивки ако имате силна и стабилна врска: ќе живеете подолго, ќе спиете подобро и ...

Во Април, овие 3 хороскопски знаци ќе се „капат“ во богатство и пари

Нане - 08.04.2020

Финансиската состојба е нешто кое не целосно зависи од нашиот труд, туку понекогаш е потребна и среќа. Според астролозите, ѕвездите имаат огромно влијание во ова, а еве на чија страна ќе бидат во Април.

Дневен хороскоп за 08.04.2020: Скорпиите ќе добиваат многу барања, Јарците не се рационални

Црнобело - 08.04.2020

За кого ќе биде ова среќна среда? На кое поле ќе ви се насмевне ...

Десет знаци дека имате добар брак (или врска)

Попара - 08.04.2020

Без оглед на тоа дали сте го кажале судбоносно да или годините поминати заедно не можете да ги изброите на прстите од двете раце – постојат јасни знаци кои откриваат дека вашиот брак ќе преживее. 1.

6-те работи кои покажуваат дека партнерот со сигурност ве изневерува – Знаци кои не треба да ги игнорирате

Нане - 07.04.2020

Кога станува збор за мажите, кои изневеруваат, според љубовните експерти, најчесто нивните партнерки не ги забележуваат очигледните знаци кои се доволно предупредувачки. Според експертите, секоја ненадејна и необична промена во однесувањето на ...

Венера во Близнаци носи радост и љубов за 3 хороскопски знаци

Скопје инфо - 07.04.2020

Венера, планетата на љубовта и парите влезе во Близнаци на 3 април, а таа носи позитивни чувства, интелектуално поврзување и пријатни разговори. Оваа Венера помага да ги решите кармичките проблеми и на аналитички начин да се ослободите од врските од ...

4 вечно позитивни знаци: И кога животот ќе ги скрши, тие го вадат најдоброто!

iPortal - 07.04.2020

Неопислива позитивна енергија ги крева од пепелта. Во овој нов и неизвесен период, позитивното размислување е многу важно.На некои луѓе им е тешко да најдат мотивација и да останат смирени.

Како да дознаете дали вашиот партнер се плаши од сериозна врска?

Вистина.мк - 07.04.2020

Тешко е да знаете од почетокот на врската дали ќе прерасне во нешто посериозно. Но, ако сте со некого подолго време, тоа не значи дека партнерот или партнерката се подготвени и да се врзат, односно да влезат во сериозна врска.

5 хороскопски знаци што имаат многу придобивки од љубовните врски

Вистина.мк - 08.04.2020

Не мора да бидете во врска за да бидете среќни или за да имате прекрасен живот, но здравите врски се нешто што повеќето луѓе го посакуваат. Всушност, ќе имате многу придобивки ако имате силна и стабилна врска: ќе живеете подолго, ќе спиете подобро и ...