TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар доби забелешка од свој соиграч за хорор изданието на „Итихад“ (Видео)

Дерби - 25.11.2021

ПСЖ речиси да не излезе од својата половина во првото полувреме на „Итихад“ бидејќи беше под константа опсада од избраниците на Пеп Гвардиола, а таквата слика на теренот се одрази негативно и врз расположението на дел од играчите.

ПСЖ нема шанси да ја освои Лигата на шампионите со Меси во тимот

Спортклуб

Меси добива инспирација за иста финта кога игра против Сити и Пеп: Последна „жртва“ е Стерлинг (Видео)

Дерби

Карагер ја „распна“ големата тројка на ПСЖ: Тоа што го прават е неприфатливо во сегашниот фудбал!

Дерби

Проблеми во „рајот“: Нејмар се искара со соиграч за време на мечот против Манчестер сити (ВИДЕО)

Спортманија

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

Денар

Гвардиола издвои еден фудбалер по важната победа над ПСЖ

Дерби

Точка Спортски Слободен Печат Gol.mk Sport 1 Дерби Дерби Екипа

ПСЖ веќе преговара со Зидан, Покетино одби да потврди дека останува во францускиот клуб

24Фудбал - 25.11.2021

По вчерашниот меч Маурисио Покетино одби да потврди дека ќе го води ПСЖ и во нокаут фазата од Лигата на шампионите, францускиот клуб веќе почнал разговори со Зинедин Зидан. На прес конференцијата по вчерашниот меч меѓу Манчестер Сити и ПСЖ, Маурисио ...

Рампа за Манчестер јунајтед, никој не сака да се пресели на „Олд Трафорд“

СуперСпорт

Насри знае која е тренерската иднина на ПСЖ

Sport M

Се поизвесно е тоа: Зизу ќе работи во Париз, Покетино можеби во Манчестер?

Спортклуб

Манчестер Јунајтед за натпреварот со Челси ќе има нов менаџер

Дерби

Зидан пресече: Дефинитивно не оди во Јунајтед и чека повик од Париз

Слободен Печат

Зидан му кажал „не“ на ПСЖ, има и добра причина за тоа

Gol.mk

Спортклуб Дриблинг 24Фудбал МКД Спортски Gol.mk Дерби Точка