TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Киев се сомнева дека сопругата на шефот на военото разузнавање била отруена

Р.С.Европа - 28.11.2023

Маријана Буданова, сопругата на началникот на воената разузнавачка единица на Украина е хоспитализирана откако била отруена со тешки метали, а постои сомнеж дека се работи за обид за убиство, се наведува во медиумскиот извештај што за АФП го ...

Отруена сопругата на шефот на украинската разузнавачка служба?

Вечер Прес - 28.11.2023

Според извори во украинската разузнавачка заедница, Маријана Буданова, сопругата на шефот на украинската разузнавачка служба Кирил Буданов, е отруена, пренесува Киев пост . Запрашан да ги потврди извештаите дека Маријана Буданова се разболела, извор ...

Отруена сопругата на првиот човек на военото разузнавање на Украина

Макфакс - 28.11.2023

Сопругата на началникот на военото разузнавање на Украина, Кирил Буданов, Маријана – била отруена, објави украинскиот весник „Бабел“, повикувајќи се на разузнавачки извор. „Маријана Буданова е отруена со тешки метали.

Затруена со тешки метали е сопругата на шефот на украинската воена разузнавачка служба

Фокус - 28.11.2023

Маријана Буданова, сопругата на шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов, наводно била затруена, јавуваат украинските медиуми. Оваа вест ја потврди претставник на воената разузнавачка агенција (ХУР) за Киев Индипендент, но ...

Украинските медиуми пишуваат за труење на сопругата на шефот на военото разузнавање

Нетпрес - 28.11.2023

Сопругата на началникот на Главната разузнавачка управа (ГУР) при украинското Министерство за одбрана, Кирил Буданов – Маријана била труена, а слични симптоми се појавиле и кај некои неговои подредени, пренесуваат украинските медиуми повикувајќи се ...

Отруена сопругата на шефот на военото разузнавање на Украина

Независен - 28.11.2023

Сопругата на директорот на военото разузнавање на Украина (ГУР), Кирило Буданов, е во болница со симптоми на труење со тешки метали. Ова го објавија водечките публикации од јавниот медиум „Суспилне“ до „РБК Украина“ и „Украинска правда“, откако ...

Отруена сопругата на шефот на украинското разузнавање, тврдат украинските медиуми

Слободен Печат - 28.11.2023

Мариана Буданова, сопругата на началникот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов, е отруена, изјави за Киев Индипендент претставник на воената разузнавачка агенција (ГУР), кому во моментов не му е дозволено да излегува во јавност.

Отруена сопругата на Буданов

Оff.net - 28.11.2023

Маријана Буданова, сопругата на првиот човек на украинското воено разузнавање (ГУР), Кирило Буданов, била отруена, објавува Киев индепендент пренесувајќи информација претставник на ГУР кој останува анонимен до официјално соопштување на информацијата.

ОТРУЕНА СОПРУГАТА НА ГЛАВНИОТ УКРАИНСКИ РАЗУЗНАВАЧ? Убавата Маријана итно пренесена во болница, и нашле ТЕШКИ МЕТАЛИ во ...

Пулс24 - 28.11.2023

Сопругата на началникот на Главната разузнавачка управа на Украина, генерал Кирил Буданов е отруена и се наоѓа во болница, пишува Страна, повикувајќи се на порталот Бабел. Според изворите на украинскиот портал, на Маријана Буданова и е ...

Отруената сопруга на шефот на украинското разузнавање? Маријана живее со сопругот во канцеларија, а тој неколку пати ...

4NEWS - 28.11.2023

Украинските медиуми потсетуваат дека имало обиди за убиство на нејзиниот сопруг, шефот на украинската разузнавачка служба Кирил Буданов, пред и по руската инвазија на Украина. Сопругата на началникот на Главната разузнавачка управа на Министерството ...

Отруена сопругата на шефот на украинското разузнавање?

Кумановски м. - 28.11.2023

Извори од украинската разузнавачка заедница потврдија за Киев пост дека сопругата на шефот на украинската разузнавачка служба Кирил Буданов е отруена. Запрашан да ги потврди извештаите дека Маријана Буданова се разболела, извор од Украинската ...

Отруена сопругата на шефот на украинското разузнавање, тврдат украинските медиуми

Република - 28.11.2023

Мариана Буданова, сопругата на началникот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов, е отруена, изјави за Киев Индипендент претставник на воената разузнавачка агенција (ГУР), кому во моментов не му е дозволено да излегува во јавност.

Отруената сопругата на шефот на украинското разузнавање

Локално - 28.11.2023

Маријана Буданова, сопругата на шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов е отруена, изјави за „Киев Индипендент“ претставник на воената разузнавачка агенција (ГУР), кому во моментов не му е дозволено да излегува во јавност.

ОТРУЕНА СОПРУГАТА НА ПРВИОТ ЧОВЕК НА УКРАИНСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА Маријана Буданова е хоспитализирана со влошена ...

+инфо - 28.11.2023

Сопругата на Кирил Буданов била хоспитализирана поради труење со тешки метали. Овие супстанции на никаков начин не се користат во секојдневниот живот и воените работи и нивното присуство може да укаже на намерен обид за труење на одредена личност.

Отруена сопругата на првиот човек на военото разузнавање на Украина

Опсервер - 28.11.2023

Сопругата на началникот на военото разузнавање на Украина, Кирил Буданов, Маријана – била отруена, објави украинскиот весник „Бабел“, повикувајќи се на разузнавачки извор. „Маријана Буданова е отруена со тешки метали.

Отруена сопругата на првиот човек на военото разузнавање на Украина

Скопје1 - 28.11.2023

Сопругата на началникот на военото разузнавање на Украина, Кирил Буданов, Маријана – била отруена, објави украинскиот весник „Бабел“, повикувајќи се на разузнавачки извор. „Маријана Буданова е отруена со тешки метали.

Отруена сопругата на првиот човек на военото разузнавање на Украина

Точка - 28.11.2023

Сопругата на началникот на военото разузнавање на Украина, Кирил Буданов, Маријана – била отруена, објави украинскиот весник „Бабел“, повикувајќи се на разузнавачки извор. „Маријана Буданова е отруена со тешки метали.

Затруена сопругата на шефот на украинското воено разузнавање Буданов

Мета - 28.11.2023

Информациите на украинските медиуми што ги пренесува Гардијан е дека самиот Кирило Буданов е добро. Маријана Буданова можеби била труена преку храна, но со мали дози во подолг период Марија Буданова, сопруга на директорот на военото разузнавање на ...

Отруена сопругата на првиот човек на военото разузнавање на Украина

MTM - 28.11.2023

Сопругата на началникот на военото разузнавање на Украина, Кирил Буданов, Маријана, била отруена, објави украинскиот весник „Бабел“ повикувајќи се на разузнавачки извор. „Маријана Буданова е отруена со тешки метали.