TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт за посни кифлички како од пекара: Пециво од кое ќе замириса цела куќа!

Локално - 03.12.2021

Откако секој оброк, барем во нашите краишта, подразбира некаков леб или пецива, така и секој обично се одлучува за кифлички. Редиците пред пекарницата сведочат дека пецивата е нешто што нашите луѓе многу го сакаат, а често го купуваат за да заштедат ...

Вкусна и брза пита со сирење

Gotvi.mk - 02.12.2021

Вкусна и брза пита со сирење… Состојки: кори за пита 400 гр сирење 2 дл масло 2 дл кисела вода 2 јајца 15 гр свеж квасец сусам по желба Начин на подготовка: Во сад ставете масло, кисела вода и издробен квасец и почекајте квасецот да надојде.

Декоративни меки кифлички (со сирење и маслинки)

Мои рецепти - 02.12.2021

Меки, мирисни путер кифлички, преубави на изглед, превкусни за јадење. Кога и да ги направам за некоја прилика, ги снемува први од софрата, а комплиментите од дегустаторите кои го бараат рецептот, се доволен доказ дека вредат да се пробаат, па затоа ...