TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД испраќаат десантен брод заради повлекувањето на војниците од Сирија

Курир - 12.01.2019

Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се на неименувани американски воени претставници.

Американците го започнаа процесот на повлекување од Сирија

МКД - 11.01.2019

Коалицијата против исламската држава предводена од САД започна процес на повлекување од Сирија, изјави денес портпаролот на коалицијата. Полковникот Шон Рајан рече дека поради оперативна безбедност, нема да изнесува детали за „времето, локациите или ...

Започна повлекувањето на американските трупи од Сирија

Алсат-М - 11.01.2019

Воената коалиција предводена од САД официјално почна да се повлекува од Сирија, потврдија челните лица на армијата на САД, без да прецизицираат кога точно и со кое темпо ќе се одвива повлекувањето, пренесува „Њујорк пост“.

САД започнаа со повлекување од Сирија

Глас на Америка - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД започна со повлекување на војниците од Сирија. „Започна процесот на нашето повлекување од Сирија“, кажа полковникот Шон Рајан, портпарол на коалицијата предводена од САД која се бори против групата Исламска држава.

Започна повлекувањето на американските трупи од Сирија

Н.Македонија - 11.01.2019

Воената коалиција предводена од САД официјално го започна процесот на повлекување на трупите од Сирија, потврдија челните лица на армијата на САД, без да прецизицираат кога точно и со кое темпо ќе се одвива повлекувањето, пренесува „Њујорк пост“.

Американските војници го почнаа повлекувањето од Сирија

Р.С.Европа - 11.01.2019

Портпаролот на воената коалиција предводена од САД во Сирија изјави дека почнал процесот на повлекување на војниците од земјата. Полковник Шон Рајан денеска соопшти дека „процесот на нашето намерно повлекување од Сирија“ почна, но не даде други ...

САД почнаа да се повлекуваат од Сирија

Макфакс - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД објави дека започнала процес на повлекување од Сирија, објави портпаролот на коалицијата, потврдувајќи го почетокот на повлекувањето за кое американските власти даваа контрадикторни изјави.

Турција со остра закана: Нема да бараме дозвола од Американците - тргнуваме во воена офанзива!

Точка - 11.01.2019

Турските власти порачаа дека наскоро турската армија ќе тргне во офанзива против сириските Курди, безразлика дали американската армија ќе се повлече од северот на Сирија или не. Одлуката на Доналд Трамп да ја повлече американската армија од северот ...

Чавушоглу: Операцијата против Курдите не зависи од повлекувањето на САД

Локално - 11.01.2019

Турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека воената операција против курдските Сили за заштита на народот (ЈПГ), која ја најави Турција во северниот дел на Сирија, не зависи од повлекувањето на американските сили од ...

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

+инфо - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел од опремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија – изјави неименуван претставник на Пентагон.

САД почнаа да ја повлекуваат воената опрема од Сирија

Локално - 11.01.2019

Вашингтон почнува да ја повлекува воената опрема од Сирија, во согласност со плановите за повлекување на американските трупи од таа земја,јави СНН. Според нивните извори, првата група “копнена воена опрема” била транспортирана од Сирија во текот на ...

САД испраќаат десантен брод заради повлекувањето на војниците од Сирија

1tv - 12.01.2019

Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се на неименувани американски воени претставници.

САД почнаа да се повлекуваат од Сирија

24Инфо - 11.01.2019

Коалицијата предводена од САД објави дека започнала процес на повлекување од Сирија, објави портпаролот на коалицијата, потврдувајќи го почетокот на повлекувањето за кое американските власти даваа контрадикторни изјави.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Бриф - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

САД испраќаат десантен брод заради повлекувањето на војниците од Сирија

Опсервер - 12.01.2019

Во правец кон Сирија американската армија испратила десантен брод што ќе биде поддршка за групата која ја напушта Сирија, објави Волстрит џурнал повикувајќи се на неименувани американски воени претставници.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

А1 On - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Локално - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Слободен Печат - 11.01.2019

Според непотврдени извори Централната американска команда (ЦЕНТЦОМ) одредила бродови и авиони кои ќе бидат употребени за акцијата на повлекување на опремата од Сирија. Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел ...

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Опсервер - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

Нетпрес - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон: Почна повлекувањето на опремата од Сирија

MTM - 11.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. – Потврдувам дека почнавме со повлекување на опремата од Сирија, изјави неименуван претставник на Пентагон.

Пентагон потврди – почна повлекувањето а војската од Сирија

ТВ21 - 12.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. Сепак, нема детални информаци од кои сириски подрачја се повлекува опремата на американската армија и како ќе се одвива повлекувањето.

Пентагон потврди – почна повлекувањето а војската од Сирија

4NEWS - 12.01.2019

Американското Министерство за одбрана потврди дека почна да повлекува дел одопремата од Сирија. Сепак, нема детални информаци од кои сириски подрачја се повлекува опремата на американската армија и како ќе се одвива повлекувањето.