TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алармантна состојбата во Битола

Сител - 07.04.2021

Поголемиот дел од хоспитализираните пациенти од Ковид 19 во Битола се во тешка состојба. Последната недела зголемен е бројот на хоспитализации, но и на амбулантни прегледи. Утрово бројот на хоспитализирани во Ковид центарот во Битола кој е ...

Најмладиот пациент со корона во битолската болница е 19-годишна девојка со тешка клиничка слика

Независен - 07.04.2021

За само еден ден во болницата се направени 200 рендген снимки на гради, зашто заболените најмногу се жалат на отежнато дишење Анета Блажевска БИТОЛА – Битолчанка на 19 години суспектна на ковид со тешка клиничка слика е најмладиот пациент ...

Општина Битола донираше 55 униформи за вработените во ковид-центарот

Н.Македонија - 07.04.2021

Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска по повод Светскиот ден на здравјето ја посети Клиничката болница во Битола, при што донираше 55 медицински униформи за лицата кои што работат во ковид-центарот во Битола и каде што во моментов се ...

Битола со нови 119 позитивни на ковид-19, оздравени 22, починат 1, хоспитализирани 125

Битола Њуз - 07.04.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 од кои во Битола се 119.

По повод Светскиот ден на здравјето Општина Битола донираше медицински униформи за ковид центарот

Битола Њуз - 07.04.2021

За дел од медицинските работници, веќе 14 месеци животниот циклус изгледа сосем поинаку, речиси незамисливо од она што претходно значеле нивните работни обрски. На првите борбени линии, соочени со непознатиот непријател КОВИД-19, за кој што и по ...

Донација за вработените во Ковид центарот по повод светскиот ден на здравјето

Тера - 07.04.2021

За дел од медицинските работници, веќе 14 месеци животниот циклус изгледа сосем поинаку, речиси незамисливо од она што претходно значеле нивните работни обрски. На првите борбени линии, соочени со непознатиот непријател КОВИД-19, за кој што и по ...

125 пациенти се лекуваат во Ковид центарот во Битола

Тера - 07.04.2021

До утрово бројот на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат во регионалниот Ковид центар во Битола е 125. Во текот на изминатото деноноќие биле примени 13 пациенти на лекување, а испишани 10.