TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КЕЈТ СЕ ПОЈАВИ ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ПОГРЕБОТ И ТОА ВО МНОГУ СКАП ФУСТАН: Вилијам и таа мора да работат, додека кралот Чарлс ...

Попара - 23.09.2022

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште има период на жалост. Нивниот изглед предизвика големи контроверзии. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон продолжија со своите кралски должности, иако би требало да почекаат до ...

Поради бизарниот предлог за помирување на Хари, Камила добила напад: Го истурила чајот што го пиела, а потоа му кажала дека е смешен

Женски магазин

Камила од шок го плукнала чајот кој го пиела: Бизарниот предлог на принцот Хари направил дополнителни проблеми во кралското семејство

Точка

Последната желба на кралицата е поврзана со принцот Хари

Макфакс

Принцот Хари и Меган Маркл се враќаат во нивниот дом во Лос Анџелес - без да разговараат со кралот Чарлс

Точка

Предлогот на принцот Хари за смирување ја шокирал новата кралица Камила

ТВ21

Хари за крал, Илчо за сантим

Слободен Печат

Убавина и Здравје Еспресо Убавина и Здравје Убавина и Здравје Еспресо Канал5 Канал5 Точка

Ден на жалост во Австралија поради смртта на кралицата Елизабета II, Абориџините на протест

Канал5 - 22.09.2022

Австралија денеска го одбележа Денот на жалост за кралицата Елизабета Втора, при што премиерот Ентони Албанезе рече дека најголемата почит што нацијата може да ја понуди не е спомен, туку „повторно прифаќање на идејата за служба на заедницата“.

Кралицата Летиција повторно го покажа беспрекорното чувство за стил

Еспресо

Погребот на кралицата е најголем трошок на Обединетото Кралство

Во Центар

Погребот на кралицата Елизабета Втора за „влакно“ го урна рекордот по посетеност што 22 години го држеше погребот на Тито: Кој сè дојдоа, а кој не на погребот на кралицата

Еспресо

Внимателно и симболично: Кралицата Ранија на погребот на Елизабета носеше ист фустан кој го облече во 2001 на посебен ден

Женски магазин

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1 On

Што е Комонвелтот и што ќе стане со него по смртта на кралицата Елизабета?

Кајгана

ТВ21 Репортер Нетпрес Репортер Црнобело Вистина.мк Во Центар Женски магазин

Кралот Чарлс Трети ги чека мемоарите на Хари за да одлучи за титулите на Арчи и Лилибет

Еспресо - 22.09.2022

Кралот Чарлс Трети ќе го чека објавувањето на мемоарите на принцот Хари пред да донесе конечна одлука за кралските титули за Арчи и Лилибет, пренесува Мирор. По смртта на Елизабета II, децата на војводите од Сасекс Арчи и Лилибет требаше автоматски ...

Рејтингот на кралот Чарлс III вртоглаво расте во периодот на десетдневната жалост за кралицата

Еспресо

Ниту еден Чарлс не поминал добро низ историјата, како ќе се покаже овој?

Кајгана

Детали за крунисувањето на кралот Чарлс: Многу работи ќе бидат поинакви од она на што сите се навикнати (фото)

Вистина.мк

Кралот Чарлс III се вратил во Шкотска да продолжи да тагува за својата мајка!

Убавина и Здравје

Детали за крунисувањето на Чарлс III: Тоа ќе биде поскромна церемонија и ќе означи нова ера

ТВ21

Детали за крунисувањето на Чарлс III: Тоа ќе биде поскромна церемонија и ќе означи нова ера

4NEWS

Курир Курир ММС

Операцијата ќе носи посебно име, многу значајно за светот: Дали знаете дека Британците веќе имаат план за погребот на ...

Точка - 22.09.2022

Кралот Чарлс III штотуку е крунисан, а Велика Британија веќе работи на планот за денот кога ќе почине. По смртта на кралицата Елизабета Втора, многу работи се променија, а за почеток, на тронот е нов крал, Чарлс III со неговата сопруга Камила.

Започнува нова ера: Крунисувањето на Чарлс се очекува да биде поскромно

Слободен Печат

Само што ја испратија кралицата, веќе започнаа подготовките за друг погреб: „За жал, следува сериозно планирање“

Убавина и Здравје

Меган Маркл по погребот на кралицата Елизабета Втора побара да разговара со кралот Чарлс Трети?

Во Центар

Принцот Хари и Меган Маркл се вратија во САД по погребот на Елизабета Втора, што е со статусот на нивните деца?

Убавина и Здравје

Британците веќе прават план за погреб на кралот Чарлс

Канал5

КОДНОТО ИМЕ ЗА СМРТТА НА КРАЛОТ ЧАРЛС III Е ОПЕРАЦИЈА МЕНАИ МОСТ: Британците веднаш почнаа да го планираат погребот на новиот владател

Женски магазин

ТВ21 Курир 4NEWS