TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Тажен ден за Македонија, донесени се телата на 45-те загинати во автобуската несреќа во Бугарија

Фактор - 03.12.2021

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа на 23 ноември во Бугарија.

Траорно во скопско Студеничани: Пристигнаа посмртните останки од загинатите во Бугарија

Алфа

Траорен ден во скопско Студеничани: Погребани посмртните останки од загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Република

Поворката со посмртните останки тргна кон вечните почивалишта на 45 загинати во автобуската несреќа

24 Вести

Над 2.000 лица на погребувањето во Студеничани

Сител

Пристигнаа посмртните останки на 45-те загинати од автобуската несреќа во Бугарија

Глас на Америка

Со државни почести пречекани посмртните останки на загинатите патници во автобуската несреќа во Бугарија

Сакам да кажам

Р.С.Европа Телма Мета МКД Deutsche Welle Канал5 МКД Телма

Повеќе институции под лупа за трагедијата во Бугарија

Фокус - 03.12.2021

Скопското обвинителство издало наредби за обезбедување на документација од повеќе институции и се испитува нивното постапување, односно дали некоја потфрлила при контролирањето на автобусот на „Беса транс“ кој се запали на автопатот „Струма“ во ...

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Бизнис Вести

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Бриф

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма”

24Инфо

Денеска од Бугарија ќе пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Независен

Телата на загинатите 45 патници од Бугарија денеска ќе бидат транспортирани во земјава

Нова ТВ

Со два воено-транспортни авиони од Бугарија се очекува да пристигнат посмртните останки од жртвите во несреќата кај „Струма“

Скопје инфо

Сител Курир Опсервер Кајгана Нетпрес МКД Алсат-М Lider

ФОТОВЕСТ: На „Скендербег“ положени венци за оддавање почит на загинатите во автобуската трагедија

360 степени - 03.12.2021

Во стравотната сообраќајна несреќа во Бугарија животот го загубија 45 лица, а седуммина беа повредени На плоштадот „Скендербег“ веќе се започна со положување венци, а наскоро се очекува да бидат донесени посмртните останки на загинатите во ...

На „Скендербег“ положени венци за оддавање почит на загинатите во автобуската трагедија

24 Вести

На „Скендербег“ поставени венци за оддавање почит на жртвите во автобуската несреќа

Сител

На „Скендербег" поставени венци за оддавање почит на жртвите во автобуската несреќа

Канал5

Авионите со посмртните останки пристигнаа во Скопје

Р.С.Европа

На „Скендербег“ положени венци за оддавање почит на загинатите во автобуската трагедија

Алсат-М

Венци на плоштадот „Скендербег“, граѓани им одаваат почит на загинатите

МКД

Телма Вечер Прес Вечер Прес Независен Н.Македонија MakPress Курир ТВ21

Денеска беа погребани загинатите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија

Алсат-М - 03.12.2021

Аднан Ќаили Денеска беа погребани загинатите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. 10 дена по трагедијата, посмртните останки беа донесени во земјава со два бугарски воени авиони, кои со државен протокол беа пречекани од претседателската ...

Денеска беа погребани загинатите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија

Zoom

Отишла во Турција да купи чеиз и не се вратила

Фактор - 03.12.2021

Дамир Османов, кој во автобуската несрeќата која се случи во Бугарија во ноември ги изгубил сопругата и ќерката, не ја крие болката која му ја предизвикала оваа голема трагедија. Неговата ќерка во Турција заминала со мајка и за да купи чеиз за ...

Посмртните останки на загинатите во автобуската трагедија пренесени од Софија во Скопје

Сител

ВИДЕО | Тага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати

Слободен Печат

Тага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати

Бриф

Првиот авион со посмртните останки полета од Софија: Дамир Османов за последен пат ќе се прости од сопругата и ќерката

Слободен Печат

(Видео) Роднините на загинатите се собраа на Скопски аеродром! Дамир Османов: „Изгубив 5 членови од семејството“

Точка

Венци на плоштадот „Скендербег“ – „тие се наши браќа и сестри, тагуваме за нив“

ТВ21 - 03.12.2021

На плоштадот Скендербег во Скопје им оддадоа почит на жртвите во трагедијата во Бугарија. Многумина од нив едвај ги задржаа солзите додека раскажуваа за болката што ја чувствуваат за лицата кои го загубија животот во трагичната несреќа.

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21

Посмртните останки на 45 македонски граѓани ќе бидат пренесени од Софија во Скопје

Р.С.Европа

Денеска ќе пристигнат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21

Се очекува пристигнувањето на посмртните останки од Бугарија, откажана поворката низ Скопје

Н.Македонија

Пристигнуваат авионите со посмртните останки на жртвите од автобуската несреќа

Локално

ВО ЖИВО: Државен пречек на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Zoom

4NEWS Скопје1 Мета Скопје1 MTM Денар Centar 4NEWS

(ВИДЕО) Државни делегации им оддадоа почит на загинатите, поворката со телата тргна кон нивните вечни почивалишта

360 степени - 03.12.2021

Покрај државниот врв на Северна Македонија, венци положија и претседателката на Косово, Вјоса Османи и претседателката на албанскиот парламент, Линдита Никола, како и бугарскиот амбасадор во земјава, Ангел Ангелов Од Меѓународниот аеродром „Скопје“ ...

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

Frontline

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

24 Вести

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

Алсат-М

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

Сител

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

Опсервер

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

Канал5

Курир ТВ21 Бриф MakPress Нова ТВ Lider Независен Скопје инфо

На Скопскиот аеродром пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

24 Вести - 03.12.2021

На Меѓународниот аеродром „Скопје“ пристигнаа двата авиона со посмртните останки на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија. Полетувањето на авионите беше пролонгирано поради лошите временски услови во Софија.

(ВИДЕО) На аеродромот во Скопје пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

еМагазин

На Скопскиот аеродром пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

Бизнис Вести

Пристигаа посмртните останки на загинатите

Фокус

ВО ЖИВО: На Скопскиот аеродром пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

Слободен Печат

ВИДЕО: Пристигнаа двата воено-транспортени авиони

ТВ21

(ФОТО) На Скопскиот аеродром пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

Lider

Frontline OhridNews Алсат-М Бриф Кајгана 360 степени Денешен ММС

Последен поздрав за жртвите од автобуската несреќа, семејствата бараат одговори, граѓаните правда

Телма - 03.12.2021

Двата воени авиони од Софија во Скопје долетаа на пладне. Со ова заврши и последниот пат на 45 те жртви кои загинаа на кобното патување од истанбул, во автобусот кој се запали на автопатот струма во Бугарија.

ВИДЕО: Пилотите на двата воено-транспортени авиони им оддадоа почит на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

ТВ21

ВИДЕО: Граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21

На плоштадот „Скендербег“ граѓани им оддаваат последна почит на загинатите во автобуската трагедија/ФОТО

Вечер Прес

(ВИДЕО) На плоштадот „Скендербег“ граѓаните им оддаваат почит на жртвите од автобуската несреќа

Press24

Граѓаните се поклонуваат од почит кон жртвите на плоштадот „Скендербег“

Н.Македонија

Пилотите на двата воено-транспортени авиони им оддадоа почит на семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

4NEWS

Локално Локално 4NEWS

Последно патување – со државни почести пречекани телата на загинатите

ТВ21 - 03.12.2021

Два транспортно-воени авиони слетаа во Скопје со посмртните останки на 45-те трагично загинати патници. Идавер Османов загуби пет членови од фамилијата. Дојде на аеродром да ги пречека. Со државни почести и делегации од земјава и регионот им беше ...

(ФОТО) Со највисоки државни почести пречекани телата на загинатите

Фокус

(ВИДЕО) Владата со пренос од државниот пречек на загинатите

Фокус

ВО ЖИВО: Владата со пренос од државниот пречек на загинатите

Слободен Печат

Претседателот и пола влада на аеродром, Забрчанец возбуден дека носењето на посмртните останки ќе оди „live“

Република

ВО ЖИВО: Пренос од државниот пречек на загинатите во сообраќајната несреќа

Centar

ТРАОРНА ТИШИНА НА „СКЕНДЕРБЕГ“ Посмртните останки пречекани од државниот врв

+инфо

Тажен ден во Македонија, пристигнаа телата на загинатите во Бугарија

Канал5 - 03.12.2021

Тажен ден во Македонија. Телата на 45 наши сограѓани, роднини, пријатели, другарчиња, пристигнаа со два авиона од Софија. Со едноминутно молчење започна преземањето на посмртните останки на загинатите 45 македонски државјани, од кои 12 се деца, во ...

ВИДЕО | Семејствата во шок и со солзи се простуваат од загинатите во автобуската несреќа

Слободен Печат

Тишината зборува за тагата: На плоштадот „Скендербег“ поставени букети цвеќе за оддавање почит на жртвите од сообраќајната несреќа

Слободен Печат

(Видео/Фото) Со највисоки државни почести преземени телата на загинатите – семејствата во тага и неверување

Точка

(ВИДЕО) Загинатите во осуманесет погребални возила пренесени кај семејствата, тага и болка на скопскиот аеродром

Скопје1

(ВИДЕО) Молк и тага: Со највисоки почести, се оддава последна почит на 45 загинати македонски државјани

Скопје1

И претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

Алсат-М - 03.12.2021

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на Скопскиот аеродром. На церемонијата, покрај високи државни функционери, присуствуваат и ...

И претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

Курир

И претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

Lider

Претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

Фокус

И претседателката на Косово ги пречека 45-те жртви на скопскиот аеродром

Press24

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата

Канал5 - 03.12.2021

За околу еден час се очекува да пристигнат двата авиона од Бугарија со посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа што се случи на 23 ноември. Можно е извесно пролонгирање на слетувањето на авионите поради временските услови.

Посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа се очекува да пристигнат за еден час

Курир

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија

Frontline

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија

Опсервер

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија

24Инфо

Посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија се очекува да пристигнат на Скопскиот аеродром за еден час

Press24

На Скопскиот аеродром се очекува пристигнувањето на посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија

Вечер Прес

ММС MakPress Локално

ФОТО: Косовската претседателка Османи не можеше да ги сокрие солзите додека ги пренесуваа ковчезите

Слободен Печат - 03.12.2021

На церемонијата од пристигнувањето на посмртните останки на 45-те патници кои трагично загинаа во сообраќајна несреќа и пожар што го зафати автобусот со кој патуваа од Истанбул кон Скопје на 23 ноември, покрај македонскиот државен врв и министрите ...

Венци свежо цвеќе на плоштад Скендербег, граѓаните оддаваат почит кон загинатите во Бугарија

Нова ТВ

Посмртните останки на 45 македонски граѓани претпладне ќе бидат пренесени од Софија во Скопје

Скопско Ехо

По барање на семејствата: Нема да има поворка, телата на починатите од аеродромот ќе бидат предадени на нивните најблиски

Курир

По барање на семејствата: Нема да има поворка, телата на починатите од аеродромот ќе бидат предадени на нивните најблиски

Lider

Најавената поворка во чест на починатите во Бугарија, откажана по барање на семејствата

Скопје инфо

Семејствата на загинатите во автобуската несреќа побарале измени во приемот на посмртните останки

Телма

Либертас МКД Локално Фокус Слободен Печат Република Сител Тера

ВИДЕО: На проштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата ...

ТВ21 - 03.12.2021

На плоштадот Скендербег во Скопје веќе се поставени цвеќиња по повод пристигнувањето на 45-те жртви во страшната несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Граѓаните кои сакаат да оддадат почит, имаат можност тоа да го сторат на плоштадот Скендербег ...

На проштадот Скендербег поставени цвеќиња – граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата во Бугарија

4NEWS

Видео: Поставени цвеќиња на плоштадот Скендербег, граѓаните можат да оддадат последна почит - по реакциите на јавноста нема да има директен пренос

Точка

(ВИДЕО) На проштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

Press24

На плоштадот „Скендербег“ поставени венци (ВИДЕО)

Zoom

ВИДЕО: На плоштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

Курир

(ВИДЕО) На плоштадот Скендербег поставени цвеќиња, граѓаните можат да оддадат последна почит на загинатите во несреќата

Lider

ВИДЕО: Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

ТВ21 - 03.12.2021

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија пристигнаа, а останките во моментов ги пречекува висока државна делегација.

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Бизнис Вести

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

4NEWS

Почна церемонијата повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Сител

На Скопскиот аеродром пристигнаа останките на загинатите во автобуската несреќа

24Инфо

Двата авиона од Софија пристигнаа, а останките во моментов ги пречекува висока државна делегација

Press24

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Нова ТВ

MakPress

ВО ЖИВО: Државен пречек и испраќање на починатите во автобуската несреќа

Курир - 03.12.2021

Владата објави видео линк преку кој граѓаните ќе може да го следат државниот пречек и испраќањето на починатите во автобуската несреќа во Република Бугарија. Предвиено е церемонијата околу транспортот на телата на Скопскиот аеродром да почне во ...

(ВО ЖИВО) Државен пречек и испраќање на починатите во автобуската несреќа

Lider

ВО ЖИВО| Државен пречек и испраќање на починатите во автобуската несреќа

Нетпрес

(Видео) Државен пречек и испраќање на починатите во автобуската несреќа

Точка