TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тутоспорт“: Манџукиќ ја одби Севилја – има само една желба за својата иднина

СуперСпорт - 14.08.2019

Италијанскиот шампион Јувентус продава шест фудбалери, зашто смета дека Марио Манџукиќ, Марко Пјаца, Матија Перин, Лука Пелегрини, Даниеле Ругани и Сами Кедира се вишок. Манџукиќ по пристигнувањето на тренерот Маурицио Сари често се поврзува со ...

Џеко е жртва на однесувањето на Мауро Икарди

СуперСпорт - 14.08.2019

Долгогодишниот напаѓач на Нероаѕурите е отпишан од Џуземе Меаца. Интер сака да се ослободи од него, а дури остана и без бројот девет кој му припадна на Лукаку. Меѓутоа, Икарди осветувајќи му се на раководството на Интер, одбива да премине во Рома.

Рома го дава Џеко само во замена со Икарди

Кајгана - 14.08.2019

Римјаните го блокираа трансферот на Един Џеко во Интер откако решија дека финансиска понуда не е исплатлива поради краткото време да најдат соодветна замена. Бидејќи се ближи клрајот на преодниот рок во Италија, римскиот клуб реши да не го продава ...

Манџукиќ ја одби Севилја, на пат е кон Баерн Минхен

Екипа - 14.08.2019

Јувентус во Лигата на шампионите нема да смета на Марио Манџукиќ, Марко Пјаца, Матио Перина, Лука Пелегрини, Даниеле Ругани и Сами Кедира, пренесуваат италијанските медиуми. Сето тоа навестува и заминување на Манџукиќ од клубот, посебно по доаѓањето ...

Џеко е „жртва“ поради желбата на Икарди

Спортски - 14.08.2019

Един Џеко се уште не станал играч на Интер, а причина за тоа е Мауро Икарди. Долгогодишниот напаѓач на „Нероаѕурите“ е отпишан од Бепе Марота. Интер сака да се ослободи, дури и неговиот број му го додели на Ромелу Лукаку.

Безобразниот Икарди го кочи трансферот на Џеко

Спортклуб - 14.08.2019

Долгогодишниот капитен на Интер, Мауро Икарди е отпишан од редовите на нераѕурите, но по секоја цена сака да го малтретира раководството. Минатата сезона му беше одземена капитенската лента, летово ја загуби и деветката која замина на грбот на ...

„Медиасет“: Икарди му даде ултиматум на Јувентус, ако не ќе си потпише во Рома!

Sport 1 - 14.08.2019

Мауро Икарди треба следната недела да има нов клуб и тоа Јувентус или Рома, откако Интер повеќе нема да смета на неговите услуги. Икарди сака да се пресели во Јувентус, кој веќе осум години доминира во Италија, а ќе се обиде повторно да го освои ...

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

Курир - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Интер постави нова цена за Икарди, Рома и Наполи се на потег

24Фудбал - 13.08.2019

„Нероаѕурите“ сакаат до крајот на овој летен преоден рок да се ослободат од „вишокот“ во својот состав откако Конте јасно му стави дознаење на Икарди дека не е во неговите планови за идната сезона.

Пеколен триаголник: Интер, Наполи и Рома може да разменат по еден напаѓач

Дерби - 13.08.2019

Полека се ближи почетокот на италијанското првенство, а клубовите ќе се обидат што побргу да ги комплетираат своите состави, за играчите да имаат подолго време за адаптација со новиот тренер и соиграчи.

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

А1 On - 13.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Пјаниќ обелодени каков „комплимент“ добил од Алегри по контровезниот трансфер од Рома во Јуве

Дерби - 13.08.2019

Миралем Пјаниќ е фудбалерот на Јувентус кој најтешко го прифати заминувањето на Масимилијано Алегри, а во последното интервју кое го даде за „Венити Фер“, босанскиот играч за врска обелодени дека се уште е во постојан контакт со поранешниот тренер ...

Не ми е јасно зошто го направи тоа!

Вечер - 13.08.2019

Пауло Дибала пред една недела го одби веќе договорениот трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед. Аргентинскиот интернационалец доби примамлива понуда од „Олд Трафорд“, но се заблагодари за покажаниот интерес и потврди дека останува во редовите на ...

Баерн чека исход од трансферот на Нејмар и сака да пазари од Барселона

Екипа - 13.08.2019

Германскиот првак Баерн Минхен го доведе Хрватот Иван Перишиќ на позајмица од Интер, но посакува да ангажира уште едно звучно засилување до крајот на преодниот рок. Погледите на раководството се насочени кон „Камп Ноу“, а многу работи ќе зависат и ...

Перишиќ е нов играч на Баерн Минхен

Точка - 13.08.2019

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ го комплетираше трансферот во Баерн Минхен каде што пристигнува на едногодишна позајмица од редовите на милански Интер. Перишиќ премина во Интер во 2015-та година откако претходно настапуваше во Германија во ...

Официјално: Перишиќ се пресели во Баерн Минхен

24Фудбал - 13.08.2019

30 годишниот хрватски репрезентативец и официјално е нов член на германски Баерн Минхен, оваа сезона ќе настапува како позајмен фудбалер, а на крајот од истата „Баварците“ ќе имаат можност да го откупат неговиот договор.

ОФИЦИЈАЛНО: Перишиќ е засилувањето за Баерн пред стартот на Бундеслигата!

Gol.mk - 13.08.2019

Хрватот Иван Перишиќ ќе соработува со сонародникот Нико Ковач во екипата на Баерн Минхен. 30-годишникот ќе игра една сезона како позајмен фудбалер, а за тоа германскиот првак ќе плати пет милиони евра.

Наполи ги посакува Хамес Родригез и Мауро Икарди, а на крај ќе го добие- Љоренте?

Дерби - 13.08.2019

Од редовите на Наполи подолг период се обидуваат во своите редови да донесат првокласно име кое ќе го засили тимот во пресрет на следната сезона. Долго се шпекулираше дека Хамес Родригез е опција за наполитанците, меѓутоа во моментов Колумбиецот е ...

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

А1 On - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Oфицијално: Перишиќ е играч на Баерн Минхен

Спортски - 13.08.2019

Иван Перишиќ е нов играч на Баерн! Хрватскиот фудбалер пристигнува во Минхен на позајмица која Баварците ќе ја платат пет милиони евра со обврска за откуп следната година за 20 милиони евра.

Баерн го потврдија доаѓањето на Перишиќ

Макфакс - 13.08.2019

Баерн Минхен го потврдија доаѓањето на Иван Перишиќ од Интер на едногодишна позајмица со опција за купување на договорот на крајот на сезоната. Перишиќ има доста искуство во Бундеслигата, бидејќи играше за Волфсбург и Борусија Дортмунд, а во Интер е ...

Икарди сака само во Јувентус!

Спортски - 13.08.2019

Мауро Икарди ќе го напушти Интер и тоа е јасно после случувањата помеѓу напаѓачот и италијанскиот клуб, доколку не го направи тоа Аргентинецот цела сезона ќе ја помине на трибини. Икарди се поврзуваше Рома и Наполи, меѓутоа изгледа дека опција за ...

Иван Перишиќ на позајмица во Баерн Минхен

OhridNews - 13.08.2019

Германскиот првак Баерн Минхен во своите редови го доведе Иван Перишиќ. Хрватскиот репрезентативец во Минхен ќе се пресели како позајмен фудбалер од италијанскиот клуб Интер. „Баварците“ на „нероазурите“ за позајмицата ќе му исплатат 5 милиони евра ...

Официјално: Перишиќ е играч на Баерн

Локално - 13.08.2019

Германскиот хегемон Баерн Минхен се пофали со четвртото летно засилување, откако го привлече крилниот напаѓач на Интер, Иван Перишиќ. Светскиот вицешампион со Хрватска успешно помина медицински прегледи и ќе игра на изнајмување на стадионот „Алијанц ...

Икарди би заминал од Интер само во Јувентус

+инфо - 13.08.2019

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди е подготвен да си замине од клубот само доколку направи трансфер во Јувентус, пренесува „Спорт Италија“. За Икарди се заинтересирани Монако, Наполи и Рома.

Манџукиќ пред заминување од Јувентус

PressingTV - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

ФОТО: Перишиќ фотографиран на лекарски прегледи!

Спортски - 12.08.2019

Иван Перишиќ повеќе нема да го носи дресот на Интер, барем не во оваа сезона. Следната дестинација на Перишиќ ќе биде Баерн. Тоа го потврди фотографијата која ја објави познатиот германски весник „Билд“.

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн Минхен

Макфакс - 12.08.2019

Хрватскиот фудбалер, Иван Перишиќ денеска беше на лекарски прегледи во Минхен, во тимот на Баерн. Тој е новото засилување за Баварците откако пропадна можноста четата на Нико Ковач да се засили со играчот на Манчестер Сити, Лирој Сане.

Интер ќе понуди за Џеко 18 милиони евра

А1 On - 12.08.2019

Интер има намера да и понуди на Рома 18 милиони евра за напаѓачот Един Џеко. Трансферот може да се заврши во рок од 24 часа, објави „Спортмедиасет“. Постои можност напаѓачот Мауро Икарди, кој нема иднина во клубот во Милано, да оди во спротивна ...

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

Локално - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Нетпрес - 13.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Официјално: Перишиќ дел од Баерн

Опсервер - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Икарди би заминал од Интер само во Јувентус

А1 On - 13.08.2019

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди е подготвен да си замине од клубот само доколку направи трансфер во Јувентус, пренесува „Спорт Италија“. За Икарди се заинтересирани Монако, Наполи и Рома.

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

Локално - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Интер: За Џеко 18 милиони евра

Денешен - 12.08.2019

Интер има намера да и понуди на Рома 18 милиони евра за напаѓачот Един Џеко. Трансферот може да се заврши во рок од 24 часа, објави „Спортмедиасет“. Постои можност напаѓачот Мауро Икарди, кој нема иднина во клубот во Милано, да оди во спротивна ...

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

А1 On - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Ковач е категоричен: Возраста на Перишиќ не е важна

Опсервер - 14.08.2019

Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач истакна дека возраста на новата аквизиција на Баварците, Иван Перишиќ не треба да подлежи на негативни коментари. Претходно денес, фудбалерот беше официјално објавен како ново засилување на тимот.

Иван Перишиќ официјално во Баерн

Кајгана - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Икарди би заминал од Интер само во Јувентус

MakPress - 13.08.2019

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди е подготвен да си замине од клубот само доколку направи трансфер во Јувентус, пренесува „Спорт Италија“. За Икарди се заинтересирани Монако, Наполи и Рома.

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

Опсервер - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Интер ќе понуди за Џеко 18 милиони евра

+инфо - 12.08.2019

Интер има намера да и понуди на Рома 18 милиони евра за напаѓачот Един Џеко. Трансферот може да се заврши во рок од 24 часа, објави „Спортмедиасет“. Постои можност напаѓачот Мауро Икарди, кој нема иднина во клубот во Милано, да оди во спротивна ...

Перишиќ наскоро нов член на Баерн Минхен

Фокус - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн Минхен. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Перишиќ го облече дресот на Баерн Минхен

Денешен - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Спорт Италија: Икарди би заминал од Интер само во Јувентус

Денешен - 13.08.2019

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди е подготвен да си замине од клубот само доколку направи трансфер во Јувентус, пренесува „Спорт Италија“. За Икарди се заинтересирани Монако, Наполи и Рома.

Манџукиќ пред напуштање на Јувентус

А1 On - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Интер ќе понуди за Џеко 18 милиони евра

MakPress - 12.08.2019

Интер има намера да и понуди на Рома 18 милиони евра за напаѓачот Един Џеко. Трансферот може да се заврши во рок од 24 часа, објави „Спортмедиасет“. Постои можност напаѓачот Мауро Икарди, кој нема иднина во клубот во Милано, да оди во спротивна ...

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

MakPress - 12.08.2019

Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се обидам да дадам се од себе за да му помогнам на клубот, рече 30-годишниот Хрват.

Перишиќ дел од Баерн

MakPress - 13.08.2019

Фудбалерот од средниот ред Иван Перишиќ и официјално е нов член на Баерн Минхен. Германскиот клуб го изнајми 30-годишниот Хрват со опција да го купи во трансфер прозорецот летото 2020 година, објавено е на официјалната веб-страница на тимот од ...

Јувентус: Манџукиќ може да си оди во Бундеслигата

Денешен - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.

Манџукиќ пред кам-бек во Бундес

Вечер - 14.08.2019

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, може да го напушти италијанскиот клуб во текот на летото, објави Николо Шира, новинар на „Ла Газета дело спорт“. Според изворот, 33-годишниот Хрват може да ја продолжи кариерата во германскиот шампионат.