TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како помина првиот состанок помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар, еве што на маса ставиле „каталонците“ и што побарале ...

24Фудбал - 13.08.2019

Преставници на Барселона и ПСЖ денеска за прв пат лице во лице преговараа за трансферот на Нејмар, ги кажале своите ставови кои очигледно се уште се далечни. Делегација на „каталонците“ составена од директорот Бордас, техничкиот секретар Абидал и ...

Барселона и ПСЖ договориле дел од условите, Нејмар поблиску до враќање во Шпанија

Дерби - 13.08.2019

Денешниот прв состанок меѓу претставниците на Барселона и ПСЖ не завршил со конкретен договор за трансферот на Нејмар, но медиумите во Шпанија тврдат дека е постигнат сериозен напредок. Барса сака да вклучи свои играчи во трансферот, а откако не се ...

Гризман обелодени која легенда на Барселона е негова голема инспирација (Видео)

Дерби - 13.08.2019

Антоан Гризман полека се прилагодува на новиот систем и новиот живот во Барселона, а со оглед на тоа што го има епитетот на најзвучно засилување во летниот преоден рок, официјалните медиуми на клубот на секој начин се обидуваат да го доловат ...

Сагата никако да заврши: Средбата меѓу ПСЖ и Барса за Нејмар заврши без договор

Спортклуб - 13.08.2019

Првиот официјален состанок меѓу претставници на ПСЖ и Барселона одржан вечерва во Париз заврши без да биде постигнат некаков договор или заклучок меѓу двата клуба. Како што тврди весникот АС, средбата траела околу четири часа, двете страни ги ...

„ЕСПН“: Барселона ја стокми понудата за Нејмар- Двајца играчи плус 100 милиони евра

СуперСпорт - 13.08.2019

Еден од најеминентните спортски медиуми „ЕСНПН“ денеска објави дека од редовите на Барселона ја стокмиле понудата која ќе ја испратат до ПСЖ за да го добијат потписот на Нејмар. Уште утрово излезе информација дека претставници на каталонскиот клуб ...

„Азар е хорор, тој е промашување и полош е дури и од Бејл“

Gol.mk - 13.08.2019

Еден Азар наиде на големи критики откако пристигна во Реал Мадрид. Најпрво сите му замеруваа за вишокот на килограми, а сега никој не верува дека ќе успее да се вклопи во тимот на Зинедин Зидан. „Азар е целосно промашување.

Бејл донесе одлука за својата иднина

А1 On - 13.08.2019

Велшкото крило на Реал Мадрид, Герет Бејл донел решение за својата иднина откако не планира да ги напушти „белите“, пишува „АС“. Според изворот, фудбалерот смета дека Зидан нема да биде на кормилото на „белиот балет“ долго време, па решил да го ...

Роналдо преку трофеите во Лигата на шампионите објасни каква е разликата помеѓу него и Лионел Меси

СуперСпорт - 13.08.2019

Кристијано Роналдо уште еднаш најде можност да се спореди со Лионел Меси и даде интересна изјава. Португалецот зборуваше во документарецот наречен „The Making Of“ и ја објасни разликата помеѓу него и ѕвездата на Барселона.

Роналдо ја пронајде главната разлика меѓу него и Меси: Тој ќе биде запаметен како фантастичен играч, но…

Дерби - 13.08.2019

Кристијано Роналдо во опширното интервју кое го направи за „ДАЗН“ откри каква специјална порака добивал од Зинедин Зидан, но исовремено, направи и една споредба меѓу него и вечниот ривал за фудбалскиот престол на индивидуален план, Лионел Меси.

Роналдо ја откри разликата со Меси: Јас освоив титула во ЛШ со различни клубови

Gol.mk - 13.08.2019

Кога ќе се спомне името на Кристијано Роналдо, неизбежно е во разговорот да биде вмешан и Лионел Меси. Се работи за двајца фудбалери кои ги одбележаа последните две декади во светскиот фудбал.

Не ми е јасно зошто го направи тоа!

Вечер - 13.08.2019

Пауло Дибала пред една недела го одби веќе договорениот трансфер во редовите на Манчестер Јунајтед. Аргентинскиот интернационалец доби примамлива понуда од „Олд Трафорд“, но се заблагодари за покажаниот интерес и потврди дека останува во редовите на ...

Агентот на Кутињо пристигнал во Париз!

Спортски - 13.08.2019

Преговорите помеѓу Барселона и ПСЖ продолжени се денес, а расплетот го чека и Фелипе Кутињо. Според повеќе информации од каталонските медиуми, но и Твитер профилите кои се занимаваат со трансфер сега знаеме дека делегацијата на Барселона вклучувајќи ...

Роналдо објасни во што е подобар од Лионел Меси

Екипа - 13.08.2019

Кристијано Роналдо во најновиот документарец за елитниот светски фудбал се вклучи на вечната дебата кој е подобар, тој или Лионел Меси. „Разликата е во тоа што јас играв и играм за различни клубови и со нив стигнав до пет титули во Лигата на ...

„Азар е ужас, полош е и од Бејл“

Sport 1 - 13.08.2019

Белгиската суперѕвезда Еден Азар летово се пресели од Челси во Реал Мадрид за 100 милиони евра вреден трансфер како најголема бомба во преодниот рок на „кралскиот клуб“, чиј тренер Зинедин Зидан прави реконструкција после ланската очајна сезона без ...

Роналдо откри во што е подобар од Меси

OhridNews - 13.08.2019

Полемиката околу тоа кој е подобар Кристијано Роналдо или Лионел Меси доби нова димензија, откако португалскиот репрезентативец во најновото издание на документарецот за светскиот фудбал даде свое видување.

Меси ја започна финалната офанзива

Вечер - 13.08.2019

Каталонското радио ја пласираше и информацијата дека започна последната „офанзива“ на Барселона кога е во прашање најавениот кам-бек на бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Неимар.

Детали од мега-трансферот: Барса го нуди Ракитиќ, ПСЖ сака друг фудбалер

SportMedia - 13.08.2019

Челниците на Барселона веќе се во главниот град на Франција каде ги почнаа преговорите за Нејмар, кој пред две години го напушти каталонскиот тим за 222 милиони евра и постана најскапиот фудбалер во историјата.

Поранешниот напаѓач на ПСЖ: Најдобро за сите е Нејмар да замине

Спортски - 13.08.2019

Давид Жинол напаѓачот кој ги бранеше боите на ПСЖ од 1992 до 2995 година смета дека Нејмар би требало да замине од Париз. Долго трае сагата околу можниот трансфер на Нејмар во Барселона и Жинол смета дека играчот кој не го почитува својот тим треба ...

Ситуацијата се вжештува, ПСЖ сака да ја избегне Барса, но тешко ќе одбие ваква понуда!

Спортклуб - 13.08.2019

Како што е познато, делегација на Барселона денеска отпатува во Париз со цел со управата на ПСЖ да се преговара за трансферот на Нејмар и негово враќање на „Камп Ноу“. Ерик Абидал во Париз беше запрашан дали во француската престолнина е со цел да ...

Роналдо ја објасни разликата помеѓу него и Меси

Спортски - 13.08.2019

Наредниот викенд нас не очекува стартот на почетокот на Примера, а титулата ќе ја брани Барселона предводена од Меси кој втора сезона нема да биде во исто првенство со Роналдо. Роналдо минатото лето се одлучи да ја напушти Шпанија и да се пресели во ...

Роналдо објасни која е разликата со Меси: Со различни клубови ја освоив ЛШ, шест пати во низа бев најдобар стрелец

24Фудбал - 13.08.2019

Португалецот ја објасни разликата со неговиот вечен ривал од редовите на Барселона, фудбалскиот свет остана покус да ужива и натаму со нив во мегапопуларното „Ел Класико“ откако тој се пресели во Јувентус, меѓутоа ривалството помеѓу нив двајца и ...

Баерн Минхен будно ги следи преговорите меѓу Барселона и ПСЖ

СуперСпорт - 13.08.2019

Барселона и ПСЖ денеска во Париз имаат состанок на кој разговараат за потенцијален трансфер на бразилската ѕвезда Нејмар, а од „сенка“ нивната средба ја следи Баерн Минхен. Шпанските медиуми објавија утринава дека претставници на Барселона на чело ...

Зошто Баерн ги следи преговорите помеѓу Барса и ПСЖ за Нејмар?

Спортски - 13.08.2019

Барселона и ПСЖ денес во Париз имаат состанок на кој ќе се обидат да го договорат трансферот на Нејмар. Нејмар пред две години пристигна во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но се покаја што го напушти каталонскиот клуб.

Погба е недостапен за Реал (М)

Вечер - 13.08.2019

Близок извор до таборот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, откри дека раководните лица се убедени дека шпанскиот гигант Реал (М) ја нема потребната финансиска моќ за да ги осигура услугите на францускиот интернационалец Пол Погба.

Роналдо ја објасни разликата меѓу него и Меси: Тој е неверојатен фудбалер, но...

Sport 1 - 13.08.2019

Кристијано Роналдо уште еднаш доби шанса да се спореди себеси со Лионел Меси и даде интересен одговор на прашањата на новинарите. Португалецот објави која е разликата меѓу него и ѕвездата на Барселона.

Нејмар да си замине од ПСЖ до крајот на денот!

iPortal - 13.08.2019

Шпанската сапуница во кој главната улога ја игра бразилскиот фудбалски интеранционалец Нејмар, луѓето од ПСЖ бараат да заврши до крајот на денот! Ваквиот јасен и гласен став на првиот човек кај францускиот првак ПСЖ, Насер ал-Хелаифи го пренесе ...

Барселона дојде во Париз по Нејмар

SportMedia - 13.08.2019

На сагата околу Нејмар и се гледа крајот. Според последните информации, челниците на Барселона веќе се во Париз каде треба да ги почнат преговорите за Бразилецот. Делегацијата на шпанскиот тим ја сочинува директорот Ерик Абидал, кој ќе оствари ...

Роналдо објасни зошто е подобар од Меси

Кајгана - 13.08.2019

Кристијано Роналдо го смета Лионел Меси за одличен играч, но неговите титули освоени со различни клубови ја прават разликата во негова полза. „Разликата помеѓу мене и Меси е тоа што јас играв за различни клубови и ја освојував Лигата на шампиони.

Роналдо и Зидан имаат посебна врска

SportMedia - 13.08.2019

Кристијано Роналдо во гостување во една емисија откри дека во сезоната во која соработувал со Зинедин Зидан во Реал Мадрид, тие двајца имале одлична соработка и дека имаат посебна ...

Шефот на ПСЖ објави: Нејмар да си оди до крајот на денот!

Локално - 13.08.2019

Летната сага од трансферот на Нејмар ќе заврши денес! Веста е од шпанскиот весник „Спорт“, во кој се цитираат извори инволвирано во зделката. Покрај тоа, овој ултиматум го упатил претседателот на Пари Сен Жермен, Насер ал-Хелаифи.

TРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Преговори во Париз, Перишиќ потпиша, Икарди сака само во Јувентус, Меси помага за Нејмар

Спортски - 13.08.2019

И денес известуваме за сите случувања на трансфер пазарот, секако овие денови најголемо внимание привлекува ситуацијата со Нејмар за кого станува се поверојатно дека ќе се врати во Барселона.

Нејмар, Дибала, Ериксен, Икарди... - трансфери кои чекаат на реализација ова лето

Gol.mk - 13.08.2019

Остануваат уште неколку недели од летниот преоден рок, а до крајот на истиот се очекува да се реализираат уште големи трансфери. Прв на листата е Нејмар кој скоро сигурно заминува од ПСЖ. Во продавниците на клубот веќе не се продава опрема со ...

Шпански новинар критикува: Ние го критикувавме Бејл, но Азар е вистински хорор!

СуперСпорт - 13.08.2019

Притисокот на Реал Мадрид расте, а медиумите не се задоволни од тоа како изгледа Еден Aзар, иако сезоната уште не е почната. Прво му замерија зашто е дебел, а сега пишуваат дека не се вклопува во тимот.

Роналдо кажа која е разликата меѓу него и Меси

Локално - 13.08.2019

Португалскиот напаѓач на Јувентус, Кристијано Роналдо отворено зборуваше за неговото индиректно ривалство со Лионел Меси. „Меси е одличен фудбалер кој ќе биде запаметен не само по „Златните топки“, туку и за тоа дека останува на врвот година по ...

Погба не се откажал од својата намера, но проблемот е во – Зидан

СуперСпорт - 13.08.2019

Пол Погба не го промени мислењето, па сака да замине од Манчестер јунајтед, но нема да форсира трансфер, туку додека игра во англискиот премиерлигаш, тој ќе даде максимум. Сепак, Јунајтед е убеден дека Реал Мадрид нема да плати 180 милиони евра за ...

„Ле Парисиен“ со нови детали, откриена понудата на Барселона за Нејмар

24Фудбал - 13.08.2019

По најавите дека делегација на Барселона патува во престолнината на Франција, „Ле Парисиен“ откри детали од понудата на „каталонците“ и вели дека предлогот е вреден 80 милиони евра плус Филипе Кутињо.

Ексклузива на „Скај Спортс“: Претставници на Барселона на чело со Абидал заминаа во Франција

Дерби - 13.08.2019

Како што привршува преодниот рок, така се повеќе ќе се зголемуваат шпекулациите околу евентуалниот премин на неколку големи ѕвезди во други клубови. Таков е случајот и со Нејмар кој јасно даде до знаење дека сака да си замине од редвите на ПСЖ ова ...

Денес во Париз се преговара за Нејмар!

Спортски - 13.08.2019

Француските медиуми утрово пренесуваат дека Барселона и ПСЖ денес ќе одржат клучни преговори околу трансферот на Нејмар. Претставници на Барселона на чело со Ерик Абидал утрово отпатувале во Париз, а „Мундо Депортиво“ објави фотографија од авионот ...

Барселона и ПСЖ во Париз водат важни преговори за Нејмар

СуперСпорт - 13.08.2019

Француските медиуми пишуваат дека утринава Барселона и ПСЖ денеска ќе одржат важни преговори за трансферот на Нејмар. Претставниците на Барселона на чело со Ерик Абидал заминаа утринава во Париз, а „Мундо Депортиво“ објави фотографија од авионот на ...

Роналдо: За разлика од Меси, сум ја освојувал Лигата на шампионите со различни клубови

Точка - 13.08.2019

Португалецот говореше во документарецот наречен “The Making Of” и објасни која е разликата помеѓу него и ѕвездата на Барселона. „Разликата е во тоа што јас играв во различни клубови и исто така ја освојував Лигата на шампионите со различни клубови.

Дибала заминува во СПЖ?

Алсат-М - 13.08.2019

Аргентинскиот напаѓач, Пауло Дибала е сѐ поблизу до трансфер во Пари Сен Жермен, пренесува Газета дело Спорт. На Дибала во финишот на преодниот рок во Англија му пропадна трансферот во Манчестер Јунајтед или Тотенхем, па сега Паризаните се први ...

Меси му се јавил на Нејмар: „Врати се, да победуваме заедно“

Екипа - 13.08.2019

Бразилецот Нејмар е на крстопат, сака да замине од Пари Сен Жермен, следната дестинација дефинитивно ќе биде Шпанија, но дали враќање во Барселона или пак потпис за лутиот ривал Реал Мадрид.

Зидан не исклучува трансфер на Нејмаро во Реал!

Алсат-М - 13.08.2019

Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, навести дека бразилецот Нејмар би можело да го напушти Пари сен Жермен и да дојде на „Сантијаго Бернабеу“ до крај на преодниот рок. Медиумите преку летото шпеклулираат дека покрај Барселона, во ...

Роналдо откри како Зидан го мотивирал во Реал: Поради тоа секогаш ќе има посебно место во моето срце

Спортски - 13.08.2019

Поранешниот играч на Реал Мадрид Кристиано Роналдо во едно интервју неодамна откри неколку работи поврзани за односот со Зинедин Зидан. Роналдо откри дека во првиот мандат на Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид се чуствувал посебно.

Меси е проблемот на Реал, ѕвездата на Барса лично ќе „работи“ на трансферот на Нејмар

Gol.mk - 13.08.2019

Шпанска „Марка“ пишува дека Лионел Меси ќе биде клучниот фактор на Барселона во трката за потписот на Нејмар. Аргентинецот не сака својот пријател да го види во дресот на Реал Мадрид, па реши лично да преземе некои работи и да се обиде да го убеди ...

Барселона тргнува во финална офанзива по Нејмар, испраќа делегација во Париз

24Фудбал - 13.08.2019

Медиумите од Шпанија пренесоа дека делегација на Барселона ќе отпатува за Париз на средба со спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо во обид да се приближат ставовите за трансфер на Нејмар. Барселона тргнува во финална офанзива по Нејмар, РАЦ1 објави ...

И Меси замешува прсти во трансферот на Нејмар, Аргентинецот со молба до Бразилецот

МКД - 13.08.2019

Првата ѕвезда на Барселона, Лео Меси стапува на сцена во „операцијата Нејмар", Аргентинецот му се јавил на својот пријател Нејмар и го замолил да ги одбие Реал Мадрид. „Каталонците“ со сите адути по потписот на Нејмар.

Барселона испратила претставници на завршни преговори во Париз

Sport 1 - 13.08.2019

Шпанските медиуми утринава пишуваат дека Барселона е подготвена да го донесе Нејмар од ПСЖ, а поради тоа испратиле претставници во Париз на завршни преговори. „Мундо Депортиво“ објави дека претставниците заминале во Париз на завршни преговори.

„Марка“: Меси лично му се јавил на Нејмар за да го убеди да потпише со Барселона

Sport 1 - 13.08.2019

Нејмар летово сигурно ќе го напушти ПСЖ, а сега е само прашање дали ќе се пресели во Барселона или Реал Мадрид. Ситуацијата дополнително се влоши по повредата на Нејмар на почетокот на годината, а работите стануваа сè полоши како минуваше времето.

Роналдо откри како Зидан секогаш го мотивирал

Sport 1 - 13.08.2019

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо неодамна гостуваше во една емисија кадешто откри некои податоци поврзани за неговиот однос со Зинедин Зидан. Роналдо откри дека во првиот мандат на Зидан на клупата на Реал Мадрид се чувствувал ...