TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данев: Гласав на референдумот, но нема да гласам за уставни промени

Фокус - 15.10.2018

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, кој беше еден до ретките опозициски функционери кои активно учествуваа на референдумот за Договорот од Преспа, на денешната парламентарна седница повтори дека нема да гласа за промена ...

(ВИДЕО) Данев до Заев: Ја ценам подадената рака за национално помирување, но нема да гласам за уставните измени

А1 On - 15.10.2018

Ја ценам вашата подадена рака за национално помирување, но како пратеник кој дал заклетва дека ќе го штити уставот немам можност ни волја да гласам за уставни измени, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев на седницата на Собранието за ...

Данев до Заев: Ја ценам подадената рака но не гласам за уставни измени

Press24 - 15.10.2018

Го ценам тоа што понудивте да си подадеме рака, но како пратеник нема да гласам за измените на уставот. Ова денеска го истакна Данев од ВМРо-ДПМНЕ од говорницата. - Не сакам никој да изелзе од процесот како предавник или патриот, треба да се ...

Данев призна од говорница дека Договорот со Грција ги отвора вратите на Македонија кон НАТО и ЕУ

AKO - 15.10.2018

,,Мора да признаеме и отворено да кажеме пред граѓаните на Република Македонија дека Договорот со Грција ги отвора вратите за брз влез на Македонија во НАТО и во догледна иднина во Европска Унија“-рече координаторот на пратеничката група на ВМРО ...

Данев: Не можат 120 луѓе да одлучуваат за два милиона граѓани

Стандард - 15.10.2018

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието каде на дневен ред е Предлогот за пристапување кон уставни измени, се согласи со говорот на Премиерот Зоран Заев дека ова се историски моменти за државата и народот.

Данев: Зошто пропадна предлогот „Илинденска Македонија“?

Слободен Печат - 15.10.2018

Ако успеевте да ја внесете државата во ЕУ и НАТО под привремената референца, ќе ве поддржевме, посочи Данев. Драги Данев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Собранието рече дека кога станувал пратеник бил свесен дека проблемот со Грција може да ...

Данев до Заев: Ја прифаќам подадената рака за национално помирување, но нема да гласам за уставни измени

Макфакс - 15.10.2018

Ја ценам вашата подадена рака за национално помирување, но како пратеник кој дал заклетва дека ќе го штити Уставот немам можност ни волја да гласам за уставни измени. Не сакам никој од овој процес да излезе како предавник или патриот, но треба да се ...

Данев призна од говорница дека Договорот со Грција ги отвора вратите на Македонија кон НАТО и ЕУ, но праша зошто ...

Локално - 15.10.2018

„Мора да признаеме и отворено да кажеме пред граѓаните на Република Македонија дека Договорот со Грција ги отвора вратите за брз влез на Македонија во НАТО и во догледна иднина во Европска Унија“-рече координаторот на пратеничката група на ...

Данев до Заев: Ја прифаќам подадената рака за национално помирување, но нема да гласам за уставни измени

Точка - 15.10.2018

„Ја ценам вашата подадена рака за национално помирување, но како пратеник кој дал заклетва дека ќе го штити Уставот немам можност ни волја да гласам за уставни измени. Не сакам никој од овој процес да излезе како предавник или патриот, но треба да ...

Данев: Зошто пропадна предлогот „Илинденска Македонија“?

Република - 15.10.2018

Драги Данев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Собранието рече дека кога станувал пратеник бил свесен дека проблемот со Грција може да дојде на дневен ред во парламентот и уште тогаш бил решен дека не може 120 луѓе пратеници да одлучуваат за сите ...