TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Oppo патентираше флексибилен смартфон со подвижна камера

Локално - 12.06.2019

Иако 2019 е годината на првата генерација смартфони со флексибилни екрани, ниту еден од најголемите производители се уште не пуштил во продажба свој деби модел. Сепак, ова не го спречува развојот на нови уреди и концепти во оваа насока.

Веќе испорачале милиони телефони со сопствениот оперативен систем

Точка - 12.06.2019

"Huawei" веќе успеал да испорача милион телефони со сопствениот оперативен систем, кој, барем во Кина, ја носи ознаката "HongMeng". Сепак, како што пренесува Rosenblatt Securities, не е сосема јасно дали станува збор за телефони кои ги напуштиле ...

Huawei ја одложува целта да стане најголем производител на мобилни телефони во светот

Локално - 12.06.2019

Кинеската компанија Huawei веќе не очекува да ја покрие целта да стане најголем производител на паметни телефони во светот до крајот на годината, пишува „Ројтерс“. Агенцијата се повикува на изјава на Шао Јан, директор за стратегии во делот на ...

HongMeng софтверите се веќе испорачани со милиони Huawei телефони

Телефони.мк - 12.06.2019

Rosenblatt Securities соопштија дека се уште не е потврдено дали се ова тест примероци или готови уреди подготвени за испорака. Се работи за внатрешен софтвер, компатибилен со Android апликациите, додека „безбедносните функции за заштита на лични ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Црнобело - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Xiaomi ја појасни технологијата која овозможува предната камера да се постави под екранот

Smartportal - 11.06.2019

На почетокот од месецот Oppo, па веднаш после тоа и Xiaomi, најавија дека имаат нови решенија кои ќе овозможат селфи камерата да се постави под екранот и истата да не се гледа. Со ова се трга потребата од ставање на камерата во посебни исечоци, ...

Huawei веќе испорача милион телефони со HongMeng оперативен систем

Денар - 11.06.2019

Huawei веќе успеа да испорача милион паметни телефони со нивниот оперативен систем, наречен HongMeng. Како што пренесува Rosenblatt Securities, не е јасно дали се работи за тест примероци или за готови уреди кои се подготвени за испорака.

Huawei P20 Lite (2019) се појави во Европа со сите детали

Телефони.мк - 11.06.2019

Huawei P20 Lite (2019) моделот кој носи име од ланскиот модел и бројка од сегашната година може да збуни многу корисници, но тоа што не е збунувачка се неговите одлични спецификации кои со сите детали се појавија на европски сајт за продажба на ...

САД би ги олеснил санкциите за Huawei доколку Кина ги исполни американските барања

USB - 11.06.2019

Изјавата на американскиот министер за финансии, Стивен Мнучин, според која ограничувањата што ги наметна администрацијата на претседателот Доналд Трамп кон Huawei би можеле да бидат олеснети доколку има напредок во трговските преговори со Кина, ...

Веќе испорачале милиони телефони со сопствениот оперативен систем

Локално - 12.06.2019

“Huawei” веќе успеал да испорача милион телефони со сопствениот оперативен систем, кој, барем во Кина, ја носи ознаката “HongMeng”. Сепак, како што пренесува Rosenblatt Securities, не е сосема јасно дали станува збор за телефони кои ги напуштиле ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Фактор - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следатнајновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Huawei P30 lite – врвен спој на нови трендови и убава естетика

Локално - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Скопје24 - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

МакМода - 12.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облек увањето , козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони ...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Среќа.mk - 13.06.2019

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат најновите трендови во облекувањето, козметиката, електронската опрема и слично. Како најчесто користен електронски уред на модерната личност, мобилните телефони до ...