TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турција: Од полноќ забрането движење на помлади од 20 години

А1 On - 03.04.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека од вечерва на полноќ наметнува задолжително ограничување на движењето за оние под 20 години, заострувајќи ги мерките за борба против ширењето на коронавирусот.

(ФОТО) Жители на Куманово во снабдување пред забраната за движење за викенд

Бриф - 03.04.2020

Жителите на Куманово чекаат ред пред супермаркет за да се снабдат со потребните работи за викендот, откако денеска Владата извести дека во градот ќе има забрана на движење од вечерва во 21 часот, до понеделник во 05 часот.

Жители на Куманово во снабдување пред забраната за движење за викенд

CivilMedia - 03.04.2020

Жителите на Куманово чекаат ред пред супермаркет за да се снабдат по дознавањето за новите мерки за забрана на движење од вечерва во 21 часот, до понеделник во 05 ...

Доцна им кажаа дека следува целосна забрана за движење, па настана хаос во Куманово (ФОТО)

Курир - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Чулев: Овој викенд зголемен број на полицајци за време на полицискиот час

Алсат-М - 03.04.2020

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР регистрирало непочитување на забраната за движење па затоа овој викенд низ државата ќе има ...

Канал 5 дознава: Полициски час од 21 часот до понеделник во 5 часот во општина Куманово

Канал5 - 03.04.2020

Канал 5 дознава дека полицискиот час ќе трае од 21 часот до понеделник во 05 часот , во текот на целиот викенд за општина Куманово. Владата размислува во периодот од 21 часот до понеделник во 05 часот да се воведат одредени ,,времени рамки “ за ...

Целосна забрана за движење во Куманово за време на викендот

Макфакс - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен полициски час во Општина Куманово, односно целосна забрана за движење завреме на викенд, почнувајќи од 21 часот во вечерва (петок) до 5 часот во понеделник.

Во Куманово за викенди целосна забрана за движење, во работни денови од 16 часот

360 степени - 03.04.2020

Владата донесе одлука за зголемување на полицискиот час во Куманово, соопшти техничкиот премиер Оливер Спасовски. Со одлуката, се водедува целосна забрана за движење за викенди, па полицискиот час ќе трае од петок во 21 часот до 5 часот во ...

Канал 5 дознава : Полициски час од 21 часот до понеделник во 10 часот

Канал5 - 03.04.2020

Канал 5 дознава дека полицискиот час ќе трае од 21 часот до понеделник во 10 часот , во текот на целиот викенд. Владата размислува во периодот од 21 часот до понеделник во 10 часот да се воведат одредени ,,времени рамки “ за неопходното движење на ...

Целосна забрана на движење викендов во Куманово

Радио МОФ - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

Фактор - 03.04.2020

Граѓаните на Куманово се растрчаа по продавници да купуваат храна откако беше објавено дека градот оди во карантин за викендот. Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа ...

Полициски час во Куманово од денес во 21 часот до понеделник во 5 часот

Kumanovo News - 03.04.2020

Во работните денови, од понеделник до петок, забраната важи секој ден во периодот од 16:00 до 05:00 часот. За земјоделските активности, дозволено е движење во рамки на територијата (атарот) на селата, исклучиво за работните потреби.

Викендов повторно забрана за движење од 16:00 часот

Алсат-М - 03.04.2020

Забраната за движење на целото население викендов, како и минатот, ќе почне од 16:00 часот и ќе трае сѐ до 5:00 изутрина. Утрото до 11 часот слободно може да се движат пензионерите, а младите под осумнаесет години од пладне до 16 часот.

Чулев најави повеќе полицајци на улиците за време на викендот

Локално - 03.04.2020

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев поради непочитување на забраната за движење минатиот викенд од трана на МВР, претстојниов низ државата ќе има значително повеќе полиција. Полицискиот час за време на викенд започнува од 16 часот и трае 05 ...

Ублажени мерките во Црна Гора: Граѓаните можат да излегуваат и во недела до 13 часот

Слободен Печат - 03.04.2020

Со наредба на црногорското Министерство за здравје, мерките за забрана на движење се ублажени, односно на граѓаните им е овозможено движење во недела до 13 часот, со стриктно придржување до сите останати мерки, пренесува ЦДМ.

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Слободен Печат - 02.04.2020

Обвинетите не ги почитувале одлуките на Владата за забрана и посебен режим на движење со кои се забранува движење на ...

Мирчевски: Со полициски час за земјоделците во викендите од 16 часот, владата покажа дека политиката не ја разбира ...

Скопје1 - 02.04.2020

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола. во име на Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ промовираше нова мерка од Пакетот мерки на Коалицијата.

Мирчевски: Владата покажа дека политиката не ја разбира мотиката

MakPress - 03.04.2020

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола. во име на Коалицијата „Никогаш северна - само Македонија“ промовираше нова мерка од Пакетот мерки на Коалицијата.

Мирчевски: Со полициски час за земјоделците во викендите од 16 часот, владата покажа дека политиката не ја разбира ...

Мак. Весник - 03.04.2020

Претседателката на Унијата на жени на Единствена Македонија, Мирјана Мирчевски, на денешната прес конференција во Битола, во име на Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ промовираше нова мерка од Пакетот мерки на Коалицијата.

Чулев: За викендот ќе има повеќе полицајци на улиците

Република - 03.04.2020

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР регистрирало непочитување на забраната за движење па затоа овој викенд низ државата ќе има ...

Посебен полициски час во Куманово: Забрана за движење цел викенд и од 16 до 5 часот во работни денови

А1 On - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Полициски час во Куманово од денес во 21 часот до понеделник во 5 часот

Независен - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 5 часот

Фокус - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Во Куманово полициски час: Од вечерва до понеделник граѓаните имаат целосна забрана за движење

Курир - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Нови забрани за движењето на населението во Куманово

ТВ21 - 03.04.2020

Владата на Република Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот ...

Целосна забрана за движење во Општина Куманово преку викенд и од 16 до 5 часот од понеделник до петок

Сакам да кажам - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник, соопштија од Владата ...

Полициски час во Куманово од петок до понеделник

24 Вести - 03.04.2020

Полициски час почнува во куманово во продолжено време. В ладата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Слободен Печат - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Куманово во карантин од вечерва во 21 до понеделник во 05 часот

+инфо - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, напиша на својот фејсбук ...

Општина Куманово со посебен режим и забрана на движење од 21 часот (денес) до 05часот во понеделник

CivilMedia - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Посебен полициски час во Куманово: понеделник – петок од 16:00 до 05:00, за викенд целосна забрана

Frontline - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Полициски час за Куманово: Забрана за движење од 21 ч. вечерва до 05 ч. во понеделник

Нова ТВ - 03.04.2020

Влошувањето на ситуацијата со коронавирусот во Куманово донесе порестриктивни мерки во движењето на граѓаните од овој град. Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Бриф - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

еМагазин - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, информира на својот ...

Кумановци од вечерва во викенд-карантин

Факултети - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Press24 - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, напиша на својот фејсбук ...

Од вечерва до понеделник, полициски час во Куманово

Expres - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Викендов целосна забрана за движење во Куманово

iPortal - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Полициски час во Куманово: Забрането движење од 21 часот денеска до 5 часот в понеделник

Република - 03.04.2020

Владата на донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Во Куманово цел викенд полициски час – од петок во 21 часот до понеделник во 5 часот, а од понеделник од 16 часот

Либертас - 03.04.2020

Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник.

Владата дури вечерва ги објави мерките за рестрикциите на движењето во Куманово

Нетпрес - 03.04.2020

Владата на денешната 34-та седница одржана во петокот вечерта, донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

24Инфо - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Нова одлука на Владата: Посебен полициски час во Куманово

Мак. Весник - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Влада: Посебен полициски час за Куманово

Телма - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

Опсервер - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот

МКД - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...

Цел викенд полициски час во Куманово

Р.С.Европа - 03.04.2020

Владата донесе одлука за полициски час во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот вечерва до 5 часот в понеделник, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Оливер Спасовски.

Забрана за движење во Куманово – Владата воведе измени во полицискиот час

Скопје24 - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денес) до 05:00 часот во понеделник.

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 05 часот, а во работните денови од 16 часот

Вечер - 03.04.2020

Владата на Северна Македонија донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник, ...