TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре поевтинување на горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М - 01.06.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се ...

Неочекувана одлука на РКЕ, горивата од ноќеска поевтинуваат

Авто Плус - 01.06.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика ги одреди новите малопродажни цени на горивата во нашата држава кои стапуваат на сила од вечерва РКЕ согласно својата методологија за формирање и утврдување на малопродажните цени на горивата, одлучи да ги ...

Пониски цени на горивата

OhridNews - 01.06.2020

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, поевтинуваат горивата за половина денар. Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 57 денари, Еуросупер БС-98 ќе се продава за 59 денари и Еуродизел (Д-Е V) за 49 ...

Горивата поевтинуваат

Макфакс - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

Да видиш, да не веруваш – место да поскапат, горивата поевтинија

Авто Магазин - 01.06.2020

Според пресметката на регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија, горивата од утре наутро ќе ги плаќаме поевтино во просек за 0,69%. Во денари изразено тоа значи дека за сите ќе мора да издвојуваме по 0,50 ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Сител - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Нови цени на горивата: Дизелот останува под 50 денари

Слободен Печат - 01.06.2020

Малопродажните цени за горивата поевтинуваат за половина денар. Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика се врши мала корекција во цените на нафтените деривати во земјава.

Регулаторна: Цените на горивата малку се намалуваат!

CARClub - 01.06.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите, малку намалени цени на горивата. Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, малку намалени максимални малопродажни цени на горивата.

Добра вест: Поевтинуваат горивата

Centar - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,69 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно ...

Утре ќе имаме нови цени на горивата

Пулс24 - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе стартуваа од полноќ. Цените на нафтените деривати минатата недела се зголемија во просек за 8,50 отсто.

Од полноќ нови цени на горивата

Press24 - 01.06.2020

Денеска напладне Регулаторна комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Минатата недела малопродажните цени на нафтените деривати се зголемија во просек за 8,50 отсто.

Од полноќ нови цени на горивата

Курир - 15.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра ...

Од полноќ нови цени на горивата

Скопје инфо - 15.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра ...

Состанок на Регулаторна, од утре нов ценовник за горивата

Алсат-М - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник. Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензинот Супер-95 се зголеми за 3,00 денари, ...

РКЕ одлучи: Ова се новите цени на горивата

Курир - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ Согласно одлуката, горивата поскапуваат за 0,50 денари. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...

Цените на горивата се намалуваат

Алфа - 01.06.2020

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 26.05.2020 година Со тоа малопродажната ...

Регулаторна реши: Поевтинуваат горивата од ноќеска во Македонија

24auto - 01.06.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се ...

Благ пад на цената на горивата

Додај Гас - 01.06.2020

Со оваа Одлука се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,69%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

РКЕ одлучи: Од ноќеска по оваа цена ќе точиме гориво

Порта - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика си објави новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за ...

РКЕ одлучи: Се намалија цените на горивата

Press24 - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за ...

Од полноќ нови цени на горивата

Нетпрес - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 29.06.2020 ...

Од полноќ минимално поевтинуваат горивата

Република - 01.06.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и ...

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

еМагазин - 01.06.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%, информираат од Регулаторна комисија за енергетија. „Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“, ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Телма - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Бриф - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

А1 On - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Канал5 - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Бензините поевтинуваат од полноќ

Локално - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Горивата поевтинуваат за половина денар

МКД - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,69 % од ноќеска на полноќ. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98, Еуродизел (Д-Е V) ...

Од полноќ нови цени на горивата

+инфо - 01.06.2020

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство останува иста, додека цената на мазутот се намалува за 0,167 ден/кг и тој ќе се продава по цена од 23,260 ден/кг. За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи ...

Од полноќ бензините поевтинуваат – за половина денар

ММС - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Горивата од полноќ поевтинуваат за половина денар

ТВ21 - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Независен - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Горивата поевтинуваат за половина денар

Мета - 01.06.2020

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69 проценти, информираат од Регулаторна комисија за енергетија. „Малопродажните цени на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер ...

Од денеска бензините поевтини за половина денар

Вечер Прес - 01.06.2020

За половина денар од денеска се намалува цената на нафтените деривати, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена од 59 ...

Поевтинуваат горивата: Ова се новите цени!

iPortal - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ нови цени на горивата!

Магазин - 01.06.2020

Со оваа Одлука се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,69%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република ...

Горивата поевтинуваат

Точка - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 () – За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за ...

Горивата поевтинуваат половина денар

Expres - 01.06.2020

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ќе изнесуваат: 57 денари, 59 денари и 49 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Регулаторна одлучи: Од полноќ мало намалување на цените на горивата

Скопје24 - 01.06.2020

Малопродажните цени за горивата поевтинуваат за половина денар. Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика се врши мала корекција во цените на нафтените деривати во земјава.

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар

Скопје1 - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

ГОРИВАТА ПОЕВТИНУВААТ: Ќе се точат за половина денар пониски цени

Фактор - 01.06.2020

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,69 отсто во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени.

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Граѓански збор - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Горивата поевтинуваат

Н.Македонија - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е В) се намалуваат за половина денар и ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Бизнис Вести - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

CivilMedia - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Поевтинуваат нафтените деривати

Кумановски м. - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...

Горивата поевтинуваат

MTM - 01.06.2020

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалуваат за половина денар и ...

Горивата од полноќ поевтинуваат за половина денар

4NEWS - 01.06.2020

За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава по цена од 57 денари за литар, ЕУРОСУПЕР 98 по цена ...