TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин им се обрати на Русите: Знам дека ви е досадно, но мораме да останеме дома

Точка - 09.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин им порача на граѓаните дека многу добро разбира дека е тешко да се живее меѓу четири ѕидови, но сега тоа е неопходно за земјата да се избори со пандемијата на коронавирусот.

ВИДЕО: Путин со порака до граѓаните - „Знам дека се изморивте и дека ви е досадно, но мора да останеме дома“

Press24 - 09.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин им порачал на граѓаните дека многу добро разбира дека е тешко да се престојува во четири ѕида, но дека тоа е сега неопходно за целата земја да се избори со заразата.

Путин до Русите: Знам дека сте уморни, мачно е, но ова ќе помине (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ги повика граѓаните на Русија да ги издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постоечкиот замор за да постигнат пресврт во борбата против коронавирусот.

Путин ги повика министрите и регионалните лидери да се спремат за борба против коронавирусот

Р.С.Европа - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин им кажа на министрите и на регионалните лидери да се подготват за борбата против коронавирусот. „Сега треба да се подготвиме да се бориме за животот на секој човек во секој регион“, рече Путин за време на ...

„Друг избор немаме“: Путин ги повика граѓаните да ја издржат самоизолацијата

+инфо - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги повика руските граѓани да ја издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постојниот замор да се свртат плимата во борбата против коронавирусот.

Путин со нови бројни мерки против коронавирусот: Русија ќе го победи ова чудовиште

Локално - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со гувернерите на сите субјекти на Руската Федерација за состојбата со коронавирусот и даде нови бројни мерки што ќе бидат спроведени низ целата земја.

Оди па одбиј му состанок на Путин

Оff.net - 08.04.2020

Рускиот претседател се тестира секој ден откако пред некое време беше објавено дека еден доктор со кој имаше личен контакт е позитивен на ковид-19. Исто така рускиот претседател се уште држи состаноци во Кремљ како на времето.

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

А1 On - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Путин и понатаму се ракува на состаноци! Што вели Кремљ за тоа?

Локално - 07.04.2020

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави денеска дека рускиот претседател Владимир Путин се штити од инфекцијата со коронавирусот, избегнувајќи масовни собири, Одговарајќи на новинарско прашање дали претседателот на Русија е во изолација, Песков ...

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ПУТИН открива како ќе изгледа светот после борбата со КОРОНА ВИРУСОТ!

Магазин - 07.04.2020

– Очекуваме глобална економска криза во блиска иднина, изјави портпаролот на рускиот претседател во неделата, 5 април, на руската телевизија, каде зборуваше и за зголемување на производството на нафта и ставот на Русија за оваа тема.

Путин тестиран на коронавирусот

Република - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

24Инфо - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

Локално - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Песков: Путин се тестира на коронавирус колку што е потребно

Слободен Печат - 07.04.2020

Песков забележа дека не е запознаен со процедурата на тестирањето на претседателот. Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

Опсервер - 07.04.2020

Москва, 7 април 2020 () – Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, ...

Кремљ: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

Независен - 07.04.2020

Русија – Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков ...

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

Либертас - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

MakPress - 07.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин се тестира на коронавирус онолку често колку што е потребно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Се тестира онолку често колку што неговиот лекар смета дека е соодветно, кажа Песков денеска, ...

Знам дека ви е досадно, но немаме друг избор: Путин се обрати на нацијата

Република - 09.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин им порача на граѓаните дека многу добро разбира дека е тешко да се живее меѓу четири ѕидови, но сега тоа е неопходно за земјата да се избори со пандемијата на коронавирусот.