TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сослушан сведок на рочиштето за „Титаник“, следното на 20 ноември

Сител - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Се гушка со премиерот во заминување, па сведочи против опозицијата

Република - 14.11.2019

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на советникот на министерот на Оливер Спасовски Ветон Кранлиевски, на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно на она што го дал како исказ во СЈО, a кога кога стана очигледно дека ...

100 фантоми од пустец групирани во три групи не ги најдов на пријавените три адреси во 2012, но ги видов потоа во ...

Сакам да кажам - 14.11.2019

Големиот случај „Титаник“ за злосторничко здружување на чело со избеганиот Никола Груевски за изборни измами, денеска продолжи со сведочење на полицаецот Агрон Кранлиевски вработен во ПС Ресен.

Полицаец сведочеше за гласачите од Пустец: Во три стана во Ресен беа пријавени 100 жители

Фокус - 14.11.2019

На денешното рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше Агрон Кранлиевски вработен во полициска станица во Ресен. Тој раскажа како жители од Пустец, Албанија, се нашле на избирачкиот список за изборите во 2013 година, а не живееле во Ресен.

Јанкулоска и Димовски до сведокот за фантомите во „Титаник“: Дали сте близок до СДСМ?

+инфо - 14.11.2019

Пратеникот Илија Димовски и ексминистрката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска преку испитување на полицаецот, кој сведочеше дека видел околу 60 лица дека дошле во Ресен да вадат лични карти и биле испратени од Едмонд Темелко, се обидоа да ...

Сослушан сведок на рочиштето за „Титаник“, следното на 20 ноември

Алсат-М - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Случајот го отвори СЈО, за потоа да го преземе државното Јавно обвинителатво, а случајот ...

Полицаец сведочи: Околу 60 луѓе дојдоа по лични карти во Ресен, рекоа дека ги пратил Темелко

+инфо - 14.11.2019

Вработен во полициската станица во Ресен, Агрон Кранлиевски, утрово дојде во Основниот кривичен суд во Скопје да сведочи за изборните нерегуларности во предметот „Титаник“, кој го отвори СЈО, а сега е во рацете на редовното обвинителство.

Полицаец од Ресен сведочеше за изборната измама со лични карти за ,,човечињата“ од Пустец

AKO - 14.11.2019

Порталот Сакам да кажам го пренесува сведочењето на полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен, кој иако дал негативно мислење за жители на Пустец да добијат лични карти од Ресен, како што вели, подоцна ги видел на избирачкиот список.

Проверував фантоми во Ресен, во полиција доаѓаа за лични карти по наредба на Темелко, сведочеше полицаец

А1 On - 14.11.2019

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на неколку адреси во градот и утврдил дека лицата ги нема на адресите. „Проверките ги вршев на наведените адреси.

Брат на советник на Оливер Спасовски лажно сведочи за „Титаник“?!

Република - 14.11.2019

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на Ветон Кранлиевски советник на Оливер Спасовски, денес на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно на она што го дал како исказ во СЈО.

Сведочење на полицаец: Проверив 78 луѓе од Избирачкиот список, ниту еден не беше на пријавената адреса

Макфакс - 14.11.2019

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на неколку адреси во градот и утврдил дека лицата ги нема на адресите. „Проверките ги вршев на наведените адреси.

Сведочење на полицаец: Проверив 78 луѓе од Избирачкиот список, ниту еден не беше на пријавената адреса

Точка - 14.11.2019

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на неколку адреси во градот и утврдил дека лицата ги нема на адресите. „Проверките ги вршев на наведените адреси.

Сведочење за „Титаник“: Ниту еден од проверените не беше на пријавената адреса

Н.Македонија - 14.11.2019

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на неколку адреси во градот и утврдил дека лицата ги нема на адресите.

Полицаец сведочеше за гласачите од Пустец – Проверив 78 луѓе од Избирачкиот список, ниту еден не беше на пријавената ...

Скопје1 - 14.11.2019

Полицаецот Агрон Кранлиевски од Ресен во предметот „Титаник“ на СЈО, сведочеше дека во 2012 година правел проверки на живеалишта на лица на неколку адреси во градот и утврдил дека лицата ги нема на адресите. „Проверките ги вршев на наведените адреси.

Полицаец сведочеше за гласачите од Пустец: Ги барал на три адреси, но не ги нашол

24Инфо - 14.11.2019

На денешното рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше полицаецот Агрон Кранлиевски вработен во полициска станица во Ресен. Тој раскажа како жители од Пустец, Албанија, се нашле на избирачкиот список за изборите во 2013 година, а не живееле во Ресен, ...

Полицаец од Ресен сведочеше за „Титаник“: 78 луѓе ги немаше на адресите, а беа во Избирачкиот список

Независен - 14.11.2019

Фото: Б. Грданоски Полицаецот Агрон Кранлиевски, вработен во полициска станица во Ресен, сведочеше на денешното рочиште за случајот „Титаник“. Тој истакна дека жители од Пустец се нашле на избирачкиот список за изборите во 2013 година, иако не ...

Сослушан сведок на рочиштето за „Титаник", следното на 20 ноември

Канал5 - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник". Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Полицаец сведочи за „Титаник“: Во Ресен во еден стан беа регистрирани 25 до 30 лица

Либертас - 14.11.2019

Агрон Кранлиевски, вработен во полициската станица во Ресен, како сведок во Титаник кажа дека во 2012 од старешината добил задача да направи проверка на три адреси за повеќе од 100 луѓе дали тие живеат таму.

Сведок во „Титаник“: Во полиција доаѓаа за лични карти по наредба на Темелко

Локално - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Полицаец сведочеше во „Титаник“: Проверував 100 луѓе од Пустец, ги немаше на дадените три адреси во Ресен

МКД - 14.11.2019

На денешното рочиште за случајот „Титаник“ на СЈО сведочеше полицаецот Агрон Кранлиевски вработен во полициска станица во Ресен кој раскажуваше како жители од Пустец, Албанија, се нашле на избирачкиот список за изборите во 2013 година, а не живееле ...

Сослушан сведок на рочиштето за „Титаник“, следното на 20 ноември

Телма - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Во три стана во Ресен биле пријавени 100 жители од Пустец

Слободен Печат - 14.11.2019

Сведокот Агрон Кранлиевски рече дека од 2012 година му биле дадени за вршење на проверки повеќе од 100 луѓе на три адреси. Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за ...

Полицаец од Ресен за гласачите од Пустец: Ниту еден од проверените не беше на пријавената адреса

iPortal - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Полицаец од Ресен за гласачите од Пустец: Ниту еден од проверените не беше на пријавената адреса

Нетпрес - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Судење за „Титаник“ - Полицаец сведочеше за гласачите од Пустец

Р.С.Европа - 14.11.2019

На денешното рочиште за случајот „Титаник“ за изборни манипулации, сведочеше сведок вработен во Полициска станица Ресен. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 година му биле дадени за вршење на ...

Сослушан сведок на рочиштето за „Титаник“, следното на 20 ноември

Опсервер - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Случајот го отвори СЈО, за потоа да го преземе државното Јавно обвинителатво, а случајот ...

„Титаник“: Повеќе од 100 гласачи не биле пронајдени на пријавените адреси

Вечер Прес - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Сведок за „Титаник“: На три адреси пријавени повеќе од 100 луѓе од Пустец

CivilMedia - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Случајот го отвори СЈО, за потоа да го преземе државното Јавно обвинителатво, а случајот ...

Сведок во „Титаник“: По 50 луѓе од Пустец дневно доаѓаа за лични карти во Ресен

Нова ТВ - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Сослушан вработен во Полициска станица Ресен на рочиштето за „Титаник“

MakPress - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Брат на советник на Оливер Спасовски лажно сведочи за „Титаник“

Курир - 14.11.2019

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на Ветон Кранлиевски советник на Оливер Спасовски, денес на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно на она што го дал како исказ во СЈО.

Брат на советник на Оливер Спасовски лажно сведочи за „Титаник“

Нетпрес - 14.11.2019

Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на Ветон Кранлиевски советник на Оливер Спасовски, денес на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно на она што го дал како исказ во СЈО, објави „ Република “.

Јанкулоска и Димовски до сведокот за фантомите во „Титаник“: Дали сте близок до СДСМ?

Press24 - 14.11.2019

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“. Сведокот Агрон Кранлиевски, на прашање од обвинителката Лиле Стефанова, рече дека од 2012 ...

Сведок во „Титаник“: 100 фантоми од пустец групирани во три групи не ги најдов на пријавените три адреси во 2012

24 Вести - 14.11.2019

Во 2012 година ми дадоа на проверка документи на 100 луѓе на три адреси. Од командирите добивавме барања да извршиме проверки на адресите наведени во барањата-вака сведочеше вработен во Полициската станица Ресен за случајот „Титаник“.